Skvělá a uznávaná psycholožka Dr. Miranda Grey (HALLE BERRY) je expertkou na posuzování toho, co je racionální. Co je logické. Co nezachází za hranice příčetnosti. Pod vedením svého manžela (CHARLES S. DUTTON), vedoucího oddělení psychiatrie Woodwardské ženské věznice, léčí nebezpečně psychicky narušené pacientky, mezi které patří i Chloe (PENÉLOPE CRUZ) charismatická vražedkyně, jejíž svědectví o satanistickém mučení jsou uvážlivou doktorkou považovány za pouhý výplod paranoidní mysli. Po setkání s tajemnou dívkou se však její spokojené manželství a vyrovnaný život změní v nejhorší noční můru. Když se Miranda probudí po hrůzné autonehodě, se zděšením zjistí, že její manžel byl zavražděn a všechny stopy směřují právě k ní. Zatímco se snaží přijít na to, za jakých okolností by vůbec mohla spáchat podobně brutální a otřesný čin vůči člověku, kterého milovala a obdivovala, ocitá se uvězněná ve Woodwardu mezi svými bývalými pacientkami.

Chování doktorky, která si z osudné noci pamatuje pouze několik nejasných vizí tajemné dívky, se postupem času stává čím dál tím více nevyzpytatelným. Zoufalá snaha, s níž se pokouší dokázat svou nevinu, je jejím bývalým spolupracovníkem Dr. Pete Grahamem (ROBERT DOWNEY JR.), který je soucitný, avšak zároveň velmi skeptický, vnímána jako začátek sestupu do hlubin šílenství. Miranda postupně začíná věřit, že se jí zmocnily nadpřirozené síly, které jsou odhodlány se pomstít i za cenu toho, že ji připraví o rozum. Zatímco ji Chloe stahuje do svého osobního pekla, musí Miranda zjistit, zda skutečně směruje k branám šílenství nebo pouze blíže k pravdě. (oficiální text distributora)

Leoric

Musím přiznat, že jsem se u Gothicy docela dobře bavil. Film se rozjede rázně, nenudil mne ani na chvíli. Výkon Halle Berry bych nezatratil, ale souhlasil bych s tím, že ke konci filmu se přeci jen scénárista trochu unavil, šel na pár pětipiv a nějak se v tom ztratil:) ()

emdvojka

Gothika s hviezdnym obsadeným ponúka nadpriemerný horrorový zážitok s veľmi dobrým scénárom (Sebastiana Gutierreza), ktorý možno má pár logických dier, ale určite vás nenechá vydýchnuť. Pod taktovkou pre mňa neznámeho režiséra pána Kassovitza, predviedla Halle Berry jeden zo svojich najlepších hereckých výkonov. Postava Mirandy Grey jej nadmieru sadla a dokázala svoju postavu vystihnúť a pochopiť jej beznádej a strach z neznámeho. Priebeh filmu ma rýchle tempo, aj keď na druhú stranu len pomali, ale pritom zaujímavo a zábavne odokrýva pointu tohoto príbehu. Atmosféra je mrazivá, doprovodná hudba len prídáva na napetí. Čo sa mi však najviac páčilo bola prepracovaná kamera, ktorá sa pohybuje priestorom tak ladňe a hlavňe strašidelňe, že vás to zaryje do stoličky na celých 97 minút. Pre mna 3 hviezdičky, pretože aj ked existujú zaujímavejšie horrory na túto tému (Šiesty zmysel, Kruh) Gothika sa nenecháva zahanbiť a ponúka v otrepaných duchárskych filmoch zase niečo nové. PS: Za zmienku stojí, že jeden z producentov je svetoznámy režisér Robert Zemeckis ()

Jeand´Boa

Normální horor, na který se můžete dívat i s přítelkyní, neb se k vám během projekce bude tisknout a mačkat vám ruku, ale v noci nebude tak vyklepaná, abyste ji museli do úsvitu uklidňovat - prostě se v klidu (oba) vyspíte...Příjemná podívaná na páteční večery... ()

katmandzoo

Celkom zaujímavý film so skvelou Hale Berry v hlavnej role, s množstvom prekvapivých scén a s ešte prekvapivejším vyústením. ()

Kingjiri

Čekal jsem, že to bude o dost víc hororový. Ve skutečnosti jde o mysteriózní thriller s hodně lehkou příměsí duchařiny. Ale na druhou stranu zase nemůžu říct, že by mi použitý žánrový pojetí snímku nějak vadilo. Atmosféru to mělo slušnou a příběh nebyl uplně nejhorší. Bylo tu pár twistů - jeden jsem vůbec nečekal, za to ten druhej ke konci už jsem tak trochu tušil. Potěšil mě Robert Downey Jr. ve skoro hlavní roli a slušná hudba od Johna Ottmana. I přesto se ale v Gothice nedá najít nic natolik originálního, aby měl člověk nutkání si jí někdy pustit znova. Lepší průměr za tři silnější hvězdy. ()

Nail

Jako thriller dobré, leč docela dost předvídatelné. Zhruba od půlky filmu mi bylo jasné, že její manžel je do teho zapletené a i sherif byl ke koncu jasné. Trocha víc tajemna a rozuzlení by neuškodilo. ()

Kadas97

Taká obyčajná mysteriózna jednorázovka, ktorú som videl minimálne 3x. Výborné herecké obsadenie a dobrá atmosféra vyťahujú tento film z vôd priemerných kúskov. 7 z 10 ()

CharlieSs

Horor ne... Spíš Drama/Thriller, ale to nemění nic na tom, že tenhle film má v sobě extrémní atmosféru a hlavně pochopitelný konec a pointu. Akorát úplný závěr jsem mírně nepochopila. Ale 5* určitě. ()

GlamourCat

Líbí se mi celé to poselství filmu, nenapíšu konkrétnosti, slovy je to příliš tvrdé a může to vyznít směšně. Samozřejmě je i příjemná přítomnost Roberta Downey jr, jsou tam vizuálně velmi zajímavé scény - mne se líbila s bazénem... Jinak - tedy za mě - je to průměrný horor, který má celkem průměrnou (ne špatnou, ale vůbec ne originální) zápletku a který není moc ničím nový. ()

tranquill

Když jsem tento horror před lety viděl v kině, tak mne nezaujal, ale teď jsem od obrazovky odcházel spokojený. Mysteriozita tam byla a v některých momentech to mělo i nádech Kruhu. ()

Allan

Neskutečně uhekaný film. Berryová s výjimkou prvních a posledních 10 minut neustále melodramaticky heká a přerývaně dýchá. Po celou dobu filmu mi byla nesympatická i svým stupidním chováním, ale nesvádím to jen na ni. V tomto filmu se totiž nikdo nechoval ani trochu racionálně. Zkrátka další z filmů, kde neustále něco bliká, bouchá a duní, samozřejmě v tom nejlepším dolby zvuku, kdy i let masařky zní jako stíhací peruť, ale to je tak asi vše. Zbytečný, nenápaditý film o ničem s velmi nedotaženým koncem. ()

Lenka0064

Slibný začátek filmu zcela zkazí jeho závěr. Do 3/4 napínavá podívaná - po té ztrácí tempo a vyústí v sice nečekaný ale velmi slabý závěr. ()

chlebos

Prvni tretina ma napad a svih. Pak zacne takova ta ducharina a hned to stoji za prd..... posledni tretina je tak nudna, ze jsem myslel, ze to snad vypnu. ()

FoxMulder

Nejlepší na celém filmu je Robert Downey Jr. Jinak je film unylý, nestrašidelný a dosti předvídatelný. Vypadá to, že jak v tom nejsou japonci, nemá to grády... ()

haWranka

Podle mě na první podívání skvělej film, nadchnul mě. Hereckej výkon Penelope Cruz prostě úžasnej. A přestože filmy tohohle žánru zrovna nevyhledávám, na tenhle se ráda občas mrknu. Jenom tak na oddech, protože žádný překvapení se už samozřejmě nekoná:) ()

Primavera

Film som videla bez toho, aby som predtým čokoľvek o ňom vedela a tak som nevnímala, že ide horor a vôbec som sa nebála, skôr som sa sústreďovala na zaujímavý dej a ten bol až do záveru napínavý, občas správne šokoval a stále ma dokázal držať v napätí. Záver sa mi zdal príliš prekombinovaný, veď už dosť náročná na presvedčenie diváka bola premena kvalifikovanej psychologičky na pacientku zo dňa na deň, nieto ešte ten krkolomný záver. Škoda. ()