Valentin McKee a Earl Batess pracují jako údržbáři v městečku o čtrnácti obyvatelích. Jednoho dne se rozhodnou odejít a vydají se na cestu přes poušť za vyhlídkou lepšího zaměstnání. Tam se setkají s Rhondou LeBeckovou, seismoložkou, která měří podzemní aktivitu. A ta právě nyní nevysvětlitelně stoupla. Po cestě najdou starého Edgara, který nehnutě sedí na sloupu elektrického vedení a nepochybně se tam před něčím schovává. Pak nacházejí mrtvoly svých spoluobčanů. To už není legrace, v kraji se děje něco záhadného. Val a Earl se vracejí do městečka. Z Changova obchodu se snaží zavolat do nejbližšího většího města, spojení ale nefunguje. Mezitím už zjistili, že je pronásledují podivní obrovití červi, kterým z otevřené tlamy vylézají chapadla. (TV Nova)

Zabriskie

Horor, který si na nic nehraje a pomocí jednoduchého příběhu a superodporných oblud slušně pobaví. Tak mě napadá, jestli je to vůbec horor, když v něm chybí lekací scény a divák se u něj spíše směje než bojí. ()

kolotroch

Geniálne a neopakovateľné... nízky rozpočet a pritom skvelé efekty, vtipné dialógy i vtipne ladený scenár, skvelý Bacon a Michael Gross, ktorý je pre mňa osobne najlepšou postavou celej série, ktorá ako tu už bolo spomenuté upadá každým dielom... možno aj kvôli počítačovým efektom na úkor animatroniky z prvých dvoch dielov. ()

Pattrick

Viděl jsem první díl, této ságy a musel jsem koukat na další, ikdyž už nestaly za moc. Hlavně od toho neočekávat nějaký filmový hit, pouze lehké Béčkové odreagování, které se dostavilo .. ()

Omegaboy

Excelentní béčko s parádními červy, arsenálem zbraní, kopou originálních nápadů a přímočarou dějovou linií. Pokud máte rádi komediální "horory", tohle je rozhodně snímek ze zlatého fondu a neměl by chybět mezi shlédnutými. Oblíbená stopáž jeden a půl hodiny je naprosto ideální, kdy po dokoukání nevíte, jestli chcete, aby film pokračoval nebo toho bylo právě dost. Červí stádečko je likvidováno originálními způsoby a nejedna scénka vám jistě utkvěje v paměti na dlouhou dobu. Škoda, že se červy dočkaly svých trapných pokračování. ()

BiKeRr

Tento film mě už při jeho prvním shlédnutí před několika lety příjemně překvapil svojí kvalitou.I efekty jsou zde na svou dobu poměrně povedené.Příběh se mi zdá celkem zajímavý,nenašel jsem vněm žádnou větší mezeru ani nudné místo.Myslím že každého příznivce sci-fi hororu potěší a možná i pobaví svým lehce komediálním nádechem. ()

satto66

Dosti povedený horor,který se prakticky odehrává pouze ve dne,a ty potvory ,které byly rychlejší než Bolt,docela naháněly jak vzrušení, tak i komické situace. Scifi s červy ,asi nejlepší film,který jsem viděl.Herci se opravdu s rolemi dobře sžili a vznikl nadprůměrný film. Bohužel další díl o červech bez jednoho z hlavních hrdinů Kevina Bakona a poté i Fredy Warda samotný Michael Gross nezachránil. ()

Alhazred

Béčkový film, ktorý sa neberie vážne, so slušnými hereckými výkonmi a originálnym hlavným nepriateľom. Príjemne strávených 90 minút, celkom som sa bavil. ()

tere_z5

Zbytečná ztáta času, podzemní červi terorizujícímalé městečko v poušti, kde je jedinou možnou záchranou se přesunout do hor kam nemůžou? Pro mě "C" čková komedie převlečená za horor, která ani nepobavila. Hodnotím 15% za kameru a Kevina Bacona. ()

SonyOne

Totalna strata casu a pre mna velke sklamanie, pretoze som si to pozrel jednine na zaklade tohto hodnotenia. Na cervene cisla to nie je ani nahodou. Nie je to ani vtipne, ani strasidelne. Postavy su otravne a nesympaticke, jednaju nezmyselne a stupidne. ()

Keledaia

Pokud film opravdu neberete seriozně ale s humorem, lze se nad ním pousmát, jakožto nad hodně debilní komedií a v tom případě si zaslouží průměrné hodnocení. ()

Toro8

Videl ako dieťa mnohokrát a najviac sa mi páčila scéna keď červ vošiel do garáže ku maniackým susedom ktorý strieľali doňho s celou artilériou :) ()

Zavi

Vtipné, dramatické, svojrázne a hlavne veľmi vzrušujúce. Tak by som nazval tento film ktorému som sa úplne poddal. K roku 1990 by som nedával veľké šance na super efekty, ale veľmi príjemne ma film prekvapil. Kevin Bacon je skvelý herec. Vždy som ho mal rád ako záporáka vo filmoch, ale keď som videl Tremors tak som si ho obľúbil ešte viac. Na postavu ktorú hral sa hodil 100 percentne a lepšie vyzerajúceho sedláka snaď zohnať ani nemohli. :-) ()

pekkanik

Videl som to hodne dávno, teraz som si dal reprízu. Nerehotal som sa od začiatku do konca, stále som sa usmieval. Hororové to príliš nie je, skôr by k tomu pasovalo označenie "thriller". A nie je to blbé, ako niektoré súčasné takzvané áčkové filmy podobného zamerania. Pekne vidieť, že je to urobené so záujmom, nadhľadom a humorom (ale normálnym). Ward je frajer, Bacon dobre vyzerá, ostatní vhodne dopĺňajú scenár. Jasné štyri hviezdy, chvíľu som dokonca uvažoval nad piatimi. ()

onden85

Jestli něco srdečně nenávidím, je to mix hororu a komedie. Mám rád šlehačku a mám rád kyselé okurky - dejte mi to na talíř současně a to co přijde je stejné, jako když koukám na na tyto kočkopsy. Díky domuto filmu upřímě nenávidím Grosse (nejen bývalého premiéra, ale především špatného herce Míšu - zabít!). ()

PRASÁK

Tahle sci-fi akční komedie se dočkala dalších čtyř pokračování v letech 1996, 2001, 2004 a 2015. V hlavních rolích se zde představí dva burani Valentine „Val" McKee (herec Kevin Bacon) a Earl Basset (herec Fred Ward) někde z vidlákova Perfection ve státě Nevada, kteří se živí různejma pomocnejma pracema v okolí. Jejich životy jsou bezvýznamný a vcelku nudný až do chvíle, kdy zjistí, že právě v jejich lokaci se pod zemí pohybují vobrovští a věčně hladoví červi. Trochu mi tohle téma s podzemními červi připomíná román „Duna,“ kterej v roce 1965 napsal americkej spisovatel Frank Herbert a kterej pak v roce 1984 zfilmoval americkej režisér David Lynch. Ale jinak je tenhle film vcelku příjemná zábava, kterou má na svědomí kalifornskej režisér Ron Underwood, jenž má na svým kontě snímky jako: Dobrodruzi z velkoměsta, Srdce a duše, Bez řečí, Velký Joe, Pluto Nash, Jak ukrást Sinatru, V jednom kole a taky spousty TV-seriálů. A ještě bych moh dodat, že film „Chvění” přišel filmový studio Universal Pictures na na 11 miliónů americkejch dolarů a vydělal skoro 17 miliónů dolarů. ()

Wiceman

Tak na tohle si pamatuju velmi dobře jak jsem to sjíždel ještě na VHSce. Sice to nikdy nebyla moje srdcovka ale už tehdá jsem miloval Burta a jeho zálibu :D Samotní prehistoričtí červi a.k.a. Graboidi byl jeden čas důvod, proč jsem nechtěl chodit po plážích. Postupem let to však odpadlo a tenhle film beru víc jako komedii tedy tak, jak bylo původně zamýšleno. Kouzlo však přetrvalo. Bacon, Ward a Gross jsou hrozní tahouni celýho filmu a z toho dva v tom pokračují. Solidní základ kultovní zábavy jež přetrvá. 4* ()

alesandro2

Pohodově příjemně zábavný horror. Nečekal bych, že toto neslučitelné slovní spojení dokáže nějaký film vůbec naplnit. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Další celovečerák podle seriálu

Další celovečerák podle seriálu

07.07.2009

U nás jsme jej nikdy kdovíjak neznali, ale „na západě“ platil v 80. letech za jeden z nejpopulárnějších policejních seriálů. T. J. Hooker. Když zalovíte v paměti, možná se vám vybaví úvodní scéna z… (více)