Valentin McKee a Earl Batess pracují jako údržbáři v městečku o čtrnácti obyvatelích. Jednoho dne se rozhodnou odejít a vydají se na cestu přes poušť za vyhlídkou lepšího zaměstnání. Tam se setkají s Rhondou LeBeckovou, seismoložkou, která měří podzemní aktivitu. A ta právě nyní nevysvětlitelně stoupla. Po cestě najdou starého Edgara, který nehnutě sedí na sloupu elektrického vedení a nepochybně se tam před něčím schovává. Pak nacházejí mrtvoly svých spoluobčanů. To už není legrace, v kraji se děje něco záhadného. Val a Earl se vracejí do městečka. Z Changova obchodu se snaží zavolat do nejbližšího většího města, spojení ale nefunguje. Mezitím už zjistili, že je pronásledují podivní obrovití červi, kterým z otevřené tlamy vylézají chapadla. (TV Nova)

fcreading

Očividne najlepší diel z celej sérií, Kevin Bacon, Fred Ward a Michael Gross nám vynahradzujú celý zbytok filmu, po vtípky, až po akciu po ktorých vám budú behať mrazy po chrbte. Príšera, bola výborná, aj keď občas mi to pripomínalo obrovitého had, ktorý prehltne každého, kdo mu pôjde do cesty. Aj keď sa jedná o nízkorozpočtový horor, nevyzerá nato, a splnil všetky moje očakávania, scénka keď príšerka chodí pod zemou a žere ľudí na ktorých narazí je nezabudnuťelná 100 percent. ()

Tony.cs

Já ten film miluji. Je to vtipná, akční a parádní oddechovka. Je to jeden z těch filmů, které si vždy rád pustím znovu. ()

Žralok

Skvělá hororová komedie s masožravejma červama co "mají plán". Není známo odkud se vlastně vzali. Proč si za svůj cíl vybrali zrovna malou vesničku v poušti. Ale jistý je že mají velkej a neutuchající hlad. Jejich oblíbený lidský maso je ve smrtelně zábavnym nebezpečí. ()

harfuska

Ľahko stráviteľný 90-tkový hororek s fajnovými červíčkami. Pri sledovaní je vhodné usrkávať z vareného červeného vínka a ženy pozor!, majte u seba aspoň jedny náhradné nohavičky, pretože pri pohľade na romantického Bejkona sa zachveje zem aj pod vami. ()

slunicko2

What the hell is going on! I mean what the hell is going on! 1) Jednohvězdičkový film se mně nejasným způsobem zatoulal do červených čísel. 2) 32letého chlapecky vyhlížejícího Kevina Bacona jsem sledoval s chutí, protože mu to slušelo. Jemu dávám druhou hvězdičku. 3) A ti čtyři zatoulaní červi z Arrakisu (pro neznalé - román Duna od Franka Herberta) se nejmenují Graboidé, Suckoidé, Snakeoidé či snad Stumpies. Pokud si dobře vzpomínám, nejmenují se nijak. No way these are local boys. ()

Gorehound

Perfektné, a perfektne zobrazené prostredie púšte, humoru tak akurát, hlavne z úst sympatických postáv. Skvele "nahodené" monštrá pod zemou, super je, že sa o nich až tak veľa nedozvieme, čo necháva priestor pre fantáziu. A tu musím opäť dať klobúk dole pred tvorcami FX, už ani nebudem porovnávať s dnešnými CGI efektami. Výborná 90s záležitosť. ()

Colonist

Povedené a velmi zábavné béčko. Je tu humor a je tu i napětí (má to sice v kolonce "horor", ale bát se u toho asi nedá, i když pár lekaček tam je). Burani Kevin Bacon a Fred Ward jsou příjemná hláškující dvojka. Postavy jsou sympatické a člověk jim fandí. Červi sice na film z roku 1990 vypadají trochu staře a lacině (leč stylově), ale to vůbec není výtka. Vždyť jde jen o zábavu... ()

dyfur

.....tie červy sú sympatické :) , dobré osadenstvo....len škoda, že tí američania majú "paplndeklové" domy....asi tam betón ,tehly, tvárnice ešte nedorazili  :)....... ()

maverick10

No myslim, ze to Ron Underwood zachranil, kdyz to cele tak trochu odlehcil a nebral to tolik vazne. Pak je to vcelku slusne koukatelny a hadrovi cervi plni dynove naplne, maji svuj opodstatneny humorny nadech. ()

lioncel

velmi dobré .. je vidět, že to šlo i bez náročných digitálních efektů .. sympaticky obsazené - velmi dobře zahrané .. pohoda .. spokojenost ... ()

Joe321

Velmi příjemné pokoukání. Film má svižné tempo, smysl pro humor, dobré potvory a inteligentní postavy. Ne žádný řvoucí, brečící nebo sebevražedný blbečky. Ale asi hlavním kladem je Bacon a Ward, kteří dohromady dávají slušnou hláškující dvojku a to co jim vyjde z pusy jsou celkem perly. Scénář je dobrý, žádné kraviny jako v jiných sci-fi béčkách podobného ražení, že si musíte klepat na čelo. - "Damn it, listen to me. I'm older and wiser." -"Yeah, well you're half right." ()

rakovnik

Parádní horrorová komedie. Musím říci, že horror je můj oblíbený žánr, ale dost se u takových filmů bojím - a to nerad :-) Takže horrorové komedie zbožňuji a u sledování této jsem nadmíru spokojen. Mohou za to jak skvělí herci, tak velmi vtipné "vidlácké" dialogy a hezky ubíhající děj. ()

Martin741

Mimoriadne kvalitny film. Aj ked som dost proti kombinacii horor/komedia, ak to natoci ale reziser Ron Underwood a ako hlavnych hercov obsadi vyborneho Bacona a Warda, tak je to OK. Rovnako, ako OK je to vtedy, ked horor zmixuje s komedialnymi prvkami napriklad Peter Jackson /Bad Taste, Braindead ...../. Chvalim vyborne dialogy, zaujimave cervy, miestami az strasidelnu atmosferu a nechybaju ani akcne sceny. 83 % ()

HappySmile

Správný komediální horor, jak má být se vším všudy - krvežíznivé monstrum, hrdinové, co se s ním neštvou, správná porce humoru a střízlivá stopáž. Jsem opravdu zvědavá na další díly. ()

Vyhy

Je to vtipné, je to nápadité, má to praktické efekty a je to strašně hloupé, ale já jim to žeru. ()

Rodriguez

Když v roce 1990 vtrhnul Ron Underwood se snímkem Tremors do světa, tak určitě nikdo netušil, jaký fenomén vytvoří! Kevin Bacon a Michael Gross vytvořili nesourodou dvojici maníků, kteří se stali terčem a článkem v potravinovém řetězci pro obří pouštní červi! Horor je velkou částí podpořen černým hůmorem, takže o skvělé zážitky a momenty rozhodně nouze nebude, takže kdo stále váháte, zda si snímek pustit, doporučuji jedno - běžte do toho! 80% ()

C0r0ner

Bejkovina to teda byla jaksepatří, tedy přesně podle očekávání. Na druhou stranu jsou triky na mnohem lepší úrovni (co se týče budování atmosféry) než dnešní umělé CGI, kdy je člověku úplně jedno, co se děje. Navíc to byla celkem sranda, takže lepší průměr. 65% ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Další celovečerák podle seriálu

Další celovečerák podle seriálu

07.07.2009

U nás jsme jej nikdy kdovíjak neznali, ale „na západě“ platil v 80. letech za jeden z nejpopulárnějších policejních seriálů. T. J. Hooker. Když zalovíte v paměti, možná se vám vybaví úvodní scéna z… (více)