Valentin McKee a Earl Batess pracují jako údržbáři v městečku o čtrnácti obyvatelích. Jednoho dne se rozhodnou odejít a vydají se na cestu přes poušť za vyhlídkou lepšího zaměstnání. Tam se setkají s Rhondou LeBeckovou, seismoložkou, která měří podzemní aktivitu. A ta právě nyní nevysvětlitelně stoupla. Po cestě najdou starého Edgara, který nehnutě sedí na sloupu elektrického vedení a nepochybně se tam před něčím schovává. Pak nacházejí mrtvoly svých spoluobčanů. To už není legrace, v kraji se děje něco záhadného. Val a Earl se vracejí do městečka. Z Changova obchodu se snaží zavolat do nejbližšího většího města, spojení ale nefunguje. Mezitím už zjistili, že je pronásledují podivní obrovití červi, kterým z otevřené tlamy vylézají chapadla. (TV Nova)

bloodcountes

Jako sci-fi nebo horror bych to fakticky neoznačila, ale jako jižanská komedie se žravými obludami je to skvělý snímek, přesně vyvážený, dávkovaný, napínavý a svižný. Velmi milá oddychovka, ze které nemám po shlédnutí na jazyku pachuť vyumělkovanosti a pouťové přeplácanosti. Film pěkně vystihl v komentáři Isherwood a Malarkey. ()

kritiklon

Když to neberete vážně což je také účelem, je to docela zábavná a vtipná podívaná. Jo to je příklad snímku co si dokáže dělat legraci sám ze sebe. 3* za 62% ()

bobstock

Asi jsem od klukovských dob, kdy jsem to viděl poprvé moc zvážněl. I v dnešní televizní hnojárně působí tento biják jako těžce béčkový brak s mnoha nelogickými situacemi. 40% ()

Cement73

Perfektný béčkový horor, ktorý sa ani na nič iné nehrá. A k tomu ešte slušne obsadený. Červíky boli celkom smiešne... super inteligentné :) ale naši skvelí mechanici boli samozrejme lepší. Akurát na pobavenie na sobotný večer. ()

Oralfabet

Červi byli pěkní a vůbec mi nevadí, jak zavádějící je uvedení hororu v žánrech, ale po dějové stránce celkem bída, ke konci už tomu fakt docházela pára. A Kevin Bacon by dle mého názoru měl hrát jen záporné postavy, nejlépe naprosté psychopaty. Zakončení filmu jeho polibkem se seismoložkou zanechalo celkem nepříjemnou pachuť. Jo a jak je sakra možné, že tenhle film zapříčinil vznik šesti pokračování a jednoho seriálu??? 6/10 ()

waits

Horror to není, nebojíte se. Komedie, to není, nesmějete se. Jde o poměrně příjemné béčko, které si na nic nehraje a které uvidíte, když se v sobotu po půlnoci nemáte sílu zvednout z gauče a jít spát po nějakém tom áčkovém zážitku. Lepší dvě.. ()

bolan

Osmdesátkový béčko jako hrom, tzn. klasicky předvídatelný příběh, debilní hudba, lascivní vtípky, 0% hororu - k tomu jakýsi písečný červi, který vypadaj něco mezi obří špinavou ponožkou a hasičskou hadicí. ()

Blue.Shark

Tak tomu říkám pořádné béčko! Už od prvních minut je jasné, že Chvění je napůl komedie. Co si budeme povídat, prospívá mu to, jelikož se nesnaží o hutnou atmosféru, o nějaké morální poselství ani o nic podobného. Od začátku si tedy divák může být jist, že ho čeká smršť hlášek, které se nezapomínají ("Podívej se na něj! Idiot tupej, rozmlátil si hlavu" nebo "Ještě jednou to uděláš a nakopu ti prdel!...Tak a teď už mu tu prdel vážně nakopu!"). K trikové stránce musím říct, že Graboidi vypadají opravdu dobře (miluju old-school triky, když jsou dobře provedeny) a dokonce mají i správné proporce, což se o tom z brakového čtvrtého dílů říct nedá. Dále se mi líbí, že všechny postavy jsou sympatické a hlavně se chovají CHYTŘE! To znamená, že tu neuvidíme nešvar dnešních hororů, kdy vřískající ženská utíká před yettim tak, aby ji za každou cenu dostihl a ukousnul polovinu těla způsobem, že všude létá co nejvíc střev, krve a hnisu (i když ten tam nemá co dělat). Ve Chvění se přemýšlí a i samotní graboidi jsou vymyšleni tak, aby se všechno kolem nich dalo vysvětlit...tak nějak. Jednoduše je to kvalitní béčko, které pobaví. ()

Standic1

Velkým plusem u chvění je to, že ačkoliv jsem ho viděl už tolikrát, ještě jsem se nezačal nudit a pravděpodobně se asi nudit nikdy nezačnu. Jde o typ hororu, kde komediální prvek nekazí celý zážitek z filmu. Kevin Bacon je klasik a Fred Ward mu ve vedlejší roli obstojně asistuje. Pro milovníky hororu povinnost a i když je třeba Chvění brát trošku s rezervou, určitě patří mezi ty kvalitní "béčka". ()

Tunri

Joooo to mě bavilo! Blbý vidlácký kecy a drsný hoši a tak, ale je to super :-D dost akce a napětí a přitom si to uchovává ten komediální nádech. Jdu hned na dvojku, i když se obávám, že zdaleka nebude tak dobrá. ()

arcticsky

Já bych toto béčko nepodceňoval - je to vtipné a herci v hlavních rolích Ward, Bacon a Gross jsou hodně zábavní. Jako oddechovka to více než ujde. ()

dawe787

Dobře natočený horor, který nepostrádá vtipné dialogy, momenty napětí a hlavní útočníci jsou taky neodfláknutí. Ikdyž tam mnoho známých herců není, Kevin Bacon jistě dodá filmečku šťávu a i po repríze tohoto filmu budete potěšeni, pokud se vám líbila premiera. Na to, že se film neřadí na první hororové linie, ho tvůrci zvládli výborně. ()

mh.mail

50 % - Když jsem si v programu přečetl stručnou charakteristiku filmu, měl jsem trošku strach, že to bude zase jeden z těch příšerných „horrorů“, které vzbuzují neplánovaný smích v místech, kde bychom se měli bát. Nakonec na mě čekalo příjemné překvapení. Že bych se bál, to tedy ne, spíš jsem se usmíval, ale bylo to na místech, kde to bylo očekáváno. Opravdu filmu pomohlo, že je natočen s mírnou nadsázkou. ()

Viperine

Vcelku zábavná záležitost.. fajn pro odlehčený večer, kdy se jednomu moc nechce dumat nad kvantovou podstaou vesmíru, dlouze rozplétat zapeklité propletence příběhu či hluboko sondovat v lidské psyché.. ()

chelsea17

Když mi bylo tak 11 let, koukal jsem na to pořád ... Ted už si to ani pořádně nepamatuju, takže oživení by neuškodilo. Bylo to ale parádní, pokračování je už trochu slabší. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Další celovečerák podle seriálu

Další celovečerák podle seriálu

07.07.2009

U nás jsme jej nikdy kdovíjak neznali, ale „na západě“ platil v 80. letech za jeden z nejpopulárnějších policejních seriálů. T. J. Hooker. Když zalovíte v paměti, možná se vám vybaví úvodní scéna z… (více)