Valentin McKee a Earl Batess pracují jako údržbáři v městečku o čtrnácti obyvatelích. Jednoho dne se rozhodnou odejít a vydají se na cestu přes poušť za vyhlídkou lepšího zaměstnání. Tam se setkají s Rhondou LeBeckovou, seismoložkou, která měří podzemní aktivitu. A ta právě nyní nevysvětlitelně stoupla. Po cestě najdou starého Edgara, který nehnutě sedí na sloupu elektrického vedení a nepochybně se tam před něčím schovává. Pak nacházejí mrtvoly svých spoluobčanů. To už není legrace, v kraji se děje něco záhadného. Val a Earl se vracejí do městečka. Z Changova obchodu se snaží zavolat do nejbližšího většího města, spojení ale nefunguje. Mezitím už zjistili, že je pronásledují podivní obrovití červi, kterým z otevřené tlamy vylézají chapadla. (TV Nova)

Stejšn

Já Tremors můžu. Dávám jim čtyři hvězdičky a to trochu neobjektivně. Sice nesnesou srovnání s jinými čtyřhvězdičkovými filmy, ale určitě ano v rámci svého subžánru. Nejlepší byl ten graboid, co se sám zabil o betonovou zeď. ()

mikhail

Film, ktorého dej a vtipné dialógy si človek pamätá aj po 10-tich rokoch od pozretia, si zaslúži poctivé 5*. ()

petrik11

Tento film som si obľúbil hneď ako som ho videl prvýkrát. Kevin "Slanina" na výbornú. Neošúchaný nápad. Malo to aj napätie aj vtip. ()

anyonecek

Scénka s celým arsenálem zbraní byla prostě úžasná. Krásná rychlá komedie, co uteče a člověk se parádně zabaví. Není to žádná průlomovka, ale do mýho stylu to padlo jak ulitý. ()

Kucino

Keby takéto čosi vyjde dnes ma to tak 10%... možno... buldozér je menej zničiteľný a asi aj ťažší ako budova ? kde sme.. ()

ostravak30

Já nesouhlasím s tvrzením, že se jedná o béčkový horor. Prví fakt, který je nutné vzít v potaz je, že horor byl natočen v roce 1990, takže je jasné, že efekty nebudou na úrovni současných Star Wars. Co mě se líbí je, že film jde prakticky hned k věci a vynechává obvyklou hororovou omáčku v podobě dlouhých milostných či jinak rádoby dramatických úvodů a totéž platí i o průběhu. Hrdinové řeší jen a pouze boj s nestvůrou. Kevin Bacon zahrál skvěle a o ostatních hercích se dá říct totéž. A ještě jednu věc tenhle horor vyvrací. Nenajdeme v něm klasické nelogické posloupnosti, které hrdinové v těchto typech filmů obvykle dělají jen proto, aby byl film dramatičtější a napínavější. Naopak. Hrdinové se chovají logicky a i děj se podle toho vyvíjí. Za to vše dávám čtyři hvězdy. Z dnešního pohledu by si snímek zasloužil méně, ale jak říkám, je nutné brát v potaz tehdejší možnosti efektů a pokud spočteme všechny hlediska i s ohledem na děj a průběh filmu, není to špatný horor. ()

PlayEasy

Ano, tento film je totální kravina, efekty jsou hrozné a hororová atmosféra není ani horororvá, ale tím jak je tento film kravina je o to vtipnější, tím že jsou efekty hrozné je to ještě vtipnější a tím, že tam není hororová atmosféra je tam vlastně vtipná atmosféra a my chvílema chytali záchvaty smíchu. Navíc ústřední duo a vlastně celá ta parta "robinzonů" je poměrně dost dobře sladěná, takže tím pádem má vtipnost větší šanci fungovat a také funguje a nečekejte horor, je to komedie... 70% ()

Blazkowicz

Strašné. Kombinace žánrů, ale ve výsledku je to dost nepovedené. Ani nevím, jestli tam byli červy nebo žížaly. Ještě štěstí, že to má tak krátkou délku, takže jsem to dal celé. Naprostá ztráta času. 1+* ()

adamix

Tremors majú určite status kultového filmu, ale podľa mňa výsledný dojem kazí nasilu pchaná komediálnosť. Ja som sa nezasmial ani raz a k postavám som si nevybudoval žiadny vzťah. Podzemné červy vyzerajú skvelé a oceňujem, že sa filmári rozhodli ísť cestou praktických efektov, bez nejakých šialených počítačových paškvilov. Ale je škoda, že som si k filmu nenašiel cestu, pretože na druhú stranu chápem, že pre niekoho toto môže byť obľúbená klasika. ()

Altheus

Skvělá komedie, u které se zasměju i znovu zažívám stejné napětí, jako když jsem ji shlížel poprvé. Zajímavý nápad s podzemními lidožravými červy je dle mého názoru ztvárněn přesně tak, jak si to zasloužil. Tvůrci jej nebrali natolik vážně, aby z tohoto filmu mohl vzniknout seriózní horor, nevzali ho však ani natolik s vtipem, aby z něj vznikla jen tupá groteska. Kevin Bacon a Fred Ward předvádějí pozoruhodně sehranou dvojici, které to ve filmu prostě sedí. Celkově bych to zhodnotil jako parádní běčkovou oddechovku. ()

djbarrel

Dost dobrej filmík s kvalitníma příšerkama a správnou dvojkou buranů co si na ně posvítí. U filmu jsem se bavil, komediální stránka perfektní a světe div se chvílema jsem se i bál :-) 75 % ()

tremors

Jeden z prvních hororů, které jsem viděl a hned jeden z mých nejoblíbenějších. Po tomhle filmu se můj nejoblíbenější žánr stal horor. Viděl jsem ho někdy před sedmi lety a efekty mi připadaly úžasný. Chvění bylo zábavný od začátku do konce. A když jsem se na něj kouknul nedávno, pořád mě bavil a udržel v napětí. Bravo. ()

Jastřabík

Parádní jednohubka, která mi sedla přesně v pravý moment. Tři hvězdičky jen kvůli tvrdé konkurenci v žánru komedie/horor, které pevnou rukou vládne Peter Jackson. ()

Bumerang

Milá záležitost, která mě příjemně pobavila. Rozhodoval jsem se mezi třemi nebo čtyřmi hvězdičkami a nakonec dávám čtyři. Protože Chvění si dělá srandu samo ze sebe a to se cení. ()

george16

No jo Chvění, Gremlins a Critters to jsou vzpomínky na moc dobré zábavné horůrky. Bát se tady člověk moc nebojí, ale zábava docela dobrá a na tehdejší dobu moc hezky udělaný. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Další celovečerák podle seriálu

Další celovečerák podle seriálu

07.07.2009

U nás jsme jej nikdy kdovíjak neznali, ale „na západě“ platil v 80. letech za jeden z nejpopulárnějších policejních seriálů. T. J. Hooker. Když zalovíte v paměti, možná se vám vybaví úvodní scéna z… (více)