Tento film podle knihy Zdeňka Jirotky mě nikdy nelákal. Asi to bylo tím konverzačním humorem a celkovou - jakoby - vážností..ale právě TO se mi teď, když jsem film konečně viděl, líbilo. :) Oldřich Vízner v roli Saturnina, který vždy ví, co má udělat, ale když nemá dělat nic, tak si vždy něco vymyslí. :P Ondřej Havelka hrající typického městského ušláplého člověka, který nechce nijak vybočovat z řady. Mno a na závěr mě naprosto dostal výkon Jany Synkové, kterou budete nenávidět po první větě. :D(24.1.2007)

Oldřich Vízner zde prokázal svůj komediální talent, pohříchu mnohem směšněji působil o rok později ve své nezapomenutelné roli v "Playgirls".:-)))(11.8.2007)

Milouši, chlapče, když už ti něco takového vyrostlo, možná by sis měl ve společnosti před nosem přidržovat kapesník... co k tomu dodat, prostě komedie nejkomediálnější a nejlaskavější. Souhlasím s Radyoem, že kniha je na 100% - já dodávám, že film je tak na 90%, protože především v úvodu trpí rozpočtovými omezeními a zejména práce se světlem dost tahá za oči, ale technika je u děl typu Saturnina věcí vedlejší, prim hraje obsah. A k tomu je třeba také mít drobnou výhradu, a to k nepochopitelnému vystříhání některých scén (jako třeba Saturninova neodolatelná ranní rozcvička na lodi), které byly použity v "seriálu", a které se nenacházejí ani na žádném DVD:P(23.5.2003)

"Host do domu - bůh do domu!" "Slyšel jsem to i jinak." Co si budeme nalhávat, tenhle film má chyb požehnaně, ale já mu to odpouštím, protože je stoprocentně herecký film s nesmírně trefným obsazením. Zejména Lubomír Lipský je zde roztomilý, ostatní také velice přesní.(20.4.2003)

Ta stylizace je báječná. Možná mohl být film trochu "filmovější" a využít více prostředků k tomu aby zdůraznil, to, co neumí kniha (třeba dokonalá scénka "Setapouch"). Herecké výkony překvapují a celkově je to nadprůměrná a netradiční zábava.(16.10.2005)

• - Závěrečná svatební scéna byla natáčena v kostele sv. Matěje v pražských Dejvicích. (yurasch)

• - Když Jiří spadne do tůně a pak se vynoří, nemá levé sklíčko od brýlí. V následujícím záběru se mu ale ve slunci zalesknou obě skla brýlí. (Aknah)

• - Když se nastěhuje podařená dvojka na hausboat, pan Oulický (Ondřej Havelka) po večeři v klidu pokuřuje a Saturnin (Oldřich Vízner) mu ještě přinese popelník. Když příjde teta Kateřina (Jana Synková), Saturnin tvrdí, že je na palubě kouření zakázáno. Zákaz přitom nerozporuje s předcházející scénou. V knize je totiž popsáno, že Miloušovi (Petr Vacek) je kouření zakázáno schválně, jelikož ho pan Jiří nemá příliš v lásce a urazilo ho označení "starý brachu". (Mailoo)