Velká sýrová loupež

• Západní Německo Die große Käseverschwörung (více)

Napínavé a humorné vyprávění o třech myšácích žijících v biografu. Jednoho dne se rozhodnou vydat do opravdového světa a podniknout riskantní, ale lákavou akci. Terčem jejich zájmu je obchod se sýrem, který se chystají vyloupit... Filmové plátno bylo svědkem nespočetného množství zločinů. Někdy se dokonce stalo, že samo k zločinu inspirovalo. Pravidelný pobyt v kinosále také zapůsobil na hlavu Velkého Tvrdého Marvina, v níž se zrodil kolosální, nepřekonatelný, vychytaný, jedinečný, výdělečný a v neposlední řadě nebezpečný plán na loupež století. Co na tom, že Marvin je myš a velká loupež je sýrová. Tenhle „džob“ bude rozhodně stát za to. (Kahalan)

Morholt

Pro mnohé z nás kultovní záležitost. Já, abych pravdu řekl, si už detaily nevybavuji a rozhodně si to nehodlám pouštět znovu, abych nepřišel o tu vzpomínku, ale Velkej Tvrdej Marvin je postavička, která mi v hlavě uvízla navždycky. 100% ()

Terva

Příběh, který ve své době byl něco extra, dnes vyvolá jen lehký úsměv a otázku - Jak jsem na tohle mohl koukat ? Jo holt časy se mění. ()

depony

Jak já tenhle animovaný filmeček, kde myši chtěly sýr a udělaly pro to maximum, prostě miloval. Hezká animace, vtipný a napínavý děj. A Velký tvrdý Marvin! Tohle prostě stojí za vidění! ()

blackrain

Skvělá animovaná poradie na lupičské filmy. Tři myšáci v čele s Marvinem, chtějí vykrást obchod se sýry. Úplně je chápu. Nesmím projít okolo sýrů, to je totiž můj mor. Snímek jsem viděla v říčanském kině co by dítko školou povinné. Můj brácha měl dokonce tričko s myšáky a dělal ve školce děsného frajera. No, a já jsem měla tričko pouze s nějakým kačerem Donaldem. Teď vám už musí být jasné, kdo byl velké eso mezi dětmi z návsi. Americké postavičky prostě tehdy neměly šanci. ()

ABLABLABLA

Opět jeden ze snímků, kdy je asi škoda, že jsem na něj nenarazila dříve jako malá, ale prvně až teď. Kdybych byla 7letý špunt tak bych asi vískala radostí /možná/. Ale takhle? Když vezmu na zřetel rok výroby, tak to oceňuji tu animaci, lehkou parodii apod. ale dnes už to moc neuchvátí, avšak má to své kouzlo. Například asi nikdo, kdo snímek viděl nezapomene na "Ano Marvine, Velký Tvrdý Marvine." Mimochodem ten Marvin byl pěkný vychcaný hajzlík, žádný dobrodruh. "Šláp, šláp, šláp... říkej si eidam, gouda provolone, všecko bude moje." Nějak se to teda nerýmovalo, ale o tolika druzích sýra, co tam bylo pak v pozadí zmiňováno, jsem ani neslyšela :D "To jsem si nemyslel, že já Tvrdej Marvin budu lítat." ()

L_O_U_S

Jako malý jsem to měl nahrané na videokazetě. Pak nám ale táta všechny "dětské" kazety přemazal. O to větší jsem měl radost, když se tenhle film objevil jako příloha k "Aha". Po spuštění DVD se mi spousta scének začala oživovat před očima. Pamatoval jsem si i ty nejmenší detaily (jak by ne, jako dítě jsem to viděl snad stokrát). Tuhle nostalgickou záležitost já opravdu můžu. Ale ten závěr mi přišel takový smutný... "Je to veselej, prima kluk..." (247.) ()

rakovnik

Žádný Marvin, ale V. T. Marvin. Animace je sice dost jednoduchá, ale to nahrazuje akce a vtip. Nevím, zda se dešním dětem tento polozapomenutý film líbí, já jsem se bavil. ()

tomtomtoma

Inspiraci známým filmovým hitem lze ve Velká sýrové loupeži jednoduše rozpoznat. Václav Bedřich rozhodně nebyl špatným výtvarníkem a potvrdil to i v pokročilém věku. Důvtip a zakořeněná klukovská nezbednost určují směr výpravy. Velký tvrdý Marvin (s hlasem Josefa Dvořáka), vynalézavý Raymond (s hlasem Petra Nárožného) a bezstarostný nenasyta Tlouštík (s hlasem Luďka Soboty) po prvních nesmělých krůčcích za hranice důvěrně známého světa okusují podmanivou chuť skutečného života. A Vlastimil Hašek vše řídí s porozuměním a s nadhledem. Dobrodružství lze hltat z listů knih, stříbrných pláten i televizní obrazovky. Ale hmatatelný závan vzrušení v té nejčistší podobě umí přinést skutečnost, odvaha a představivost. Blahobyt nemusí uspokojit každého jedince, důležitější jsou cesty a způsoby, na které nám zůstane nesmazatelná památka jemného chvění, které pohání vpřed a výše. I slepý kocour znamená nebezpečí, pokud ho taháme za ocas. Film je laskavým pohlazením, ze kterého se nechceme nikdy probudit. Fantazie je kořením života, je ochranným krytem i moudrým slovem šlechetného proroka. Nehynoucí touha po klukovinách v opojně nakažlivé chuti se vyprošťuje ze zajetí a dokazuje svou nesmrtelnou tézi o významu způsobu. Cesta se může klikatit, bez odhodlání a s ustrašenou bojácností se po ní nelze vydat. Na ní je jiskra a rozmanitější skutečnost. I animovaná a předsudky nespoutaná hravost je jejím důsledkem. A výkřikem tvůrčího vzepjetí s jasnou vizí. ()

Skuby47

Pokud bych si měla vybrat mezi českými animovanými filmy ten nejzajímavější, tak by to byla tato prostinká parodie na gangsterky. Tento vpravdě rodinný film objevily děti a pouštěly si jej stále dokola, takže mne nemohl minout. Jednoduchá animace mne napoprvé vůbec neupoutala a dokonce jsem ji považovala za francouzskou. Až po několikerém opakovaném shlédnutí jsem ocenila geniálnost tohoto počinu českých animátorů, kteří skvělým způsobem zobrazili veselý a milý příběh myších zlodějíčků. K dokonalosti tohoto snímku přispěly vtipné dialogy a originální humor, který vkusně převedli na plátno Josef Dvořák, Luděk Sobota a Petr Nárožný. Tak nashledanou a hodně štěstí, Marvine, ať se ti podaří dobýt svět! ()

hanagi

Poctivá ruční animace a obrázky, které žijí, dýchají a mají své kouzlo. Dobrodružství, které má vtip a sympaticky nevýchovný závěr. Ale ani to mě do dětských let nedokáže vrátit. ()

Master19

Velkej tvrdej Marvin. Co ještě dodat? :-) Nevím přesně jestli něco konkrétního, ale spíše celkově jde o nezapomenutelný animovaný příběh. Rád bych se na něj někdy podíval i teď. ()

liuk

Úplnou náhodou jsem se dostal na tuto stránku a koukam jak puk, že je to český film :) Každopádně je to klasika mého dětství, scény v obchodě nebo jak jde myška kolem obrubníku si vybavuji dodnes, takže určitě 5*. ()