Velká sýrová loupež

• Západní Německo Die große Käseverschwörung (více)

Napínavé a humorné vyprávění o třech myšácích žijících v biografu. Jednoho dne se rozhodnou vydat do opravdového světa a podniknout riskantní, ale lákavou akci. Terčem jejich zájmu je obchod se sýrem, který se chystají vyloupit... Filmové plátno bylo svědkem nespočetného množství zločinů. Někdy se dokonce stalo, že samo k zločinu inspirovalo. Pravidelný pobyt v kinosále také zapůsobil na hlavu Velkého Tvrdého Marvina, v níž se zrodil kolosální, nepřekonatelný, vychytaný, jedinečný, výdělečný a v neposlední řadě nebezpečný plán na loupež století. Co na tom, že Marvin je myš a velká loupež je sýrová. Tenhle „džob“ bude rozhodně stát za to. (Kahalan)

Myrreczech

Nevím jestli první animáč, který jsem viděl nebo jen který si pamatuji, ale pořád má pro mě nějaké to kouzlo a pokaždé mě opravdu dobře pobaví. A kdo nechtěl být jednou jako Velkej Tvrdej Marvin jako by nebyl. ()

manonfire

Smrtelně vážná přepadovka krámku se sýrem....Co chcete víc? V tomhle případě, narozdíl od Hollywoodských mainstreamů, vůbec nevadí, že nejlepší hláška je "Bůůůůům". 80% ()

Ironfood

V době svého vzniku legenda, po téměř 30 letech jsem se už bohužel až tak moc nebavil. Ona holt jedna hláška (Velkej tvrdej Marvin) na 50 minut nevystačí. A taky bych byl radši, kdyby tu hercům nechali normální hlasy a zbytečně je nezkreslovali. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...Klasika, která se mi občas stane u věcí, které jsem viděl v dětství...No zkrátka viděno dnes - už to taková pecka není. Ale věci pro děti hodnoťme dětskýma očima - takže za 4... ()

Herráček

Jen se divím, že to za komančů nebylo zakázaný... Vždyť je to příživnictví... Ale hrozba kapitalismu v podobě kočky, která jede sólově a proti tomu myšky, které vše zvládnou společnými silami... To je panečku... Jen nevím, proč tyhle podtexty hledám všude... ()

Shakeus

Velký tvrdý Marvin, jeho dva spolupachatelé a jedna z mých nejrannějších vzpomínek na kinematografii. Velké dobrodružství tu číhá i po letech :-) A co že je tu tak úžasné? Vůbec to není infantilní a na své si přijde i starší divák, co se ještě necítí jak starej páprda. ()

Paity

Animáků podobného ražení je hafo. Nicméně přece jen asi Velká sýrová loupež něčím vyčnívá. Ale nějak mi nejde na jazyk co to je. ()

Káronoš

Pohádková klasika mého dětství. Propracovaná stylizace postav a chytrá zápletka dovedla tuto jednoduchou českou animaci k vytříběným dílům naší kinematografie. Jako malý jsem vždy snil, že budu jedna z myší - kuchař labužník a ve zlatém hrnci budu vařiti náramné, sýrové pochoutky. (:-D) - Ach, ta bezstarostná léta=) ()

Rozjimatel

[2,5*]     Ako človeka nezaťaženého nostalgiou ma toto dielo nezaujalo a domnievam sa, že by som z neho nebol nadšený, ani keby som ho videl v dobe vzniku. Mám pocit, že je to silne uviaznuté v danom čase, napr. už len tou 80-kovou elektronickou hudbou (tá navyše akosi neladí s obrazom a dianím, dáva tomu akési podivné vyznenie). Animácia nie je žiadna sláva, ešte tie ukážky z filmov sú celkom štýlové, ale postavičky sú až príliš jednoduché a nezaujímavé (Raymond s tými jeho nemožnými okuliarmi a ešte viac s jeho premúdrenými rečami mi po celý čas pil krv). A to ozvučenie je akési divné, znie to ako zo sudu. S prižmúrením oboch očí (snažím sa predstaviť si, ako by sa na to asi dívalo dieťa) zaokrúhľujem na 3 hviezdičky. ()

Zombi

Kdo z dětí ve své době nechtěl být Velkým Tvrdým Marvinem? Já rozhodně ano, s kamarádama jsme si na sýrovou loupež taky hráli, prostě úžasnej animák mého dětství. ()

Mikeel

Jako malý kluk jsem na tuhle krásnou pohádku koukal skoro každý den. Je to vážně vrchol českého animovaného filmu. Pět hvězdiček dávám ještě za svou dávnou duši dítěte! ()

Brejlil

Napětí a humor v dokonale naplánované a byť s potížemi provedené sýrové loupeži. Kdo nedrží myšákům palce, aby uspěli a unikli zlému kocourovi, ten nikdy nebyl dítětem. ()