„Jsem čaroděj Mrakomor, pan všeho nečasu!"
Bylo, nebylo jedno království, kde král měl syna a tři dcery. Princezny byly na vdávání, ale ženich žádný. Až jednou princ Velen během jediné noci, kdy mu starý král svěří péči o království, provdá své tři sestry kouzelným ženichům – Měsíčníkovi, Slunečníkovi a Větrníkovi. A sám se zamiluje do jejich sestry, krásné Večernice. Král ale nemá pro princův čin pochopení, a tak se Velen vydává do světa, aby našel své sestry i krásnou Večernici. V cestě mu ale stojí krutý vládce všeho nečasu, čaroděj Mrakomor, který chce Večernici jen pro sebe... (Bohemia MP)

Bloodoom

Krásná a dle mého souzení povedená pohádka. Výkony herců jsou téměř bezchybné. Božská Libuška nemá v pohádkách konkurenci. I dnes kdy jsem podle občanky a maturity dospělý se rád na tuto pohádku podívám :D ()

Halloboys

Pohádka, kde Vadimír Menšík hraje krále, Libuška Šafránková hvězdu a Radoslav Brzobohatý záporáka? Tak tomu nemůžu dát míň jak 5. ()

Tirroz

Radoslav Brzobohatý posouvá tuto pohádku na vyšší úroveň, postava Mrakomora se mi vryla do paměti, nezapomenutelné. A taky nesmím zapomenout na sympatickou Libušku Šafránkovou. ()

HJ-FILIP

Opravdu příšerná pohádka. Mně osobně to připomíná spíše psychologické drama nebo horor. Hlavně ke konci. Rozhodně nedoporučuju malým dětem. ()

Shadowrat

Pohádka, kterou mám od dětství rád. I když triky nejsou dotažené a mohly být udělány lépe i když je děj trochu rozvleklejší tak to vyrovnávají herci (zvlášť Radoslav Brzobohatý), lokace a kostýmy. ()

Ospalek

Zlatovláska a Princ a večernice, moje dvě nejoblíbenější pohádky z ranného dětství, přičemž Princ a večernice je ta lepší. Raodslav Brzobohatý jako čaroděj mrakomor (král všeho nečasu) působí dost pohádkově, no a ještě když si na režisérskou židli sedne Václav Vorlíček a do role princezny obsadí Libuši Šafránkovou, tak z toho nemuže vzniknout nic jiného než skvělá pohádka, která se nikdy neokouká. ()

luko87

Je to jedna z mojich najobľúbenejších rozprávok, hlavne na Vianoce. Rozoberať tu triky ako niektorý "recenzenti" je úplne mimo. Je to rozprávka z roku 1978, takže absolútne neviem o čom tu točia. Mali by pozerať hlavne na dej a ten je super. Má všetko čo má rozprávka mať. Dávam 5 hviezdičiek. ()

NickSloterSG

V tomto období Vánoc mě jinak nedá, než trošku ohodnotit pohádky, které do tohoto období svátků zaručeně hodí. Škoda, že jenom dnešní mládež už k těmto klasickým krásným pohádkám moc nedává. Tato pohádka s trošku těmnější atmosférou je pro svůj příběh a postavy velice vyjímečná. Větrník, Měsíčník, Slunečník či samotná Večernice jsou postavy zcela originální a asi nikde jinde je už neuvidíte. Pan Brzobohatý v roli hlavního padoucha mě ne jednou nenechala spát :) velice přesvědčivě a bezvadně zahraný padouch, které nemáte rádi od začátku až dokonce filmu. Naštěstí toho dobrého konce :) ()

Ruffus83

Přiznám se, že jsem tuhle pohádku viděl o těchto Vánocích poprvé. A taky připouštím, že po dalším shlédnutí bych dal maximální počet hvězd. Působí totiž tak příjemně mysteriózně, se zachováním všech pohádkových zákonů a různých klasicky pohádkových situací. A když přihlédnu k dosti vousatému roku natáčení, je milým překvapením, jak dobře se na to kouká i dnes. Jednotlivé postavy mají silné charisma, zvláště pak zelený R.Brzobohatý alias Mrakomor, na závěr akčně probodnutý a odčerpaný... A dalším nezapomenutelným atributem jsou zlaté elasťáky P.Svobody coby Slunečníka. V.Menšíka jsem viděl v mnoha výraznějších a pro něho vhodnějších rolích, zato mladá L.Šafránková byla skutečně stoprocentní Večernicí. ()

tulikt

Senzační pohádka, jedna z těch kde se netroškařilo se spádem...... je ztrhující od začátku až do konce. Velmi povedené jsou v ty části filmu kde se "princ" dostává do styku s temnotou, špatnými lidmi (dokonalá výprava, i obsazení). De facto mi vadila jen jedna věc, a to, že i sebemenší "štěk" např. Jirka Lír v tomto filmu herecky předčil hlavní roli (Prince Velena). Dle mého názoru kdyby hlavní roli ztvárnila jiná "chlapská socialistická celebrita" určitě by celá pohádka kandidovala na zlatou pozici, v československé pohádkově kinematografii. ()

redme

Ty 3* jsou za Mrakoplaše, noční můru dětských snů. Náměsíčník, slunečník a prdelník jsou dřeváci a princ je ochotník nejhrubšího zrna. ()

zdn

Vyborne herecke vykony v me nejoblibenejsi vypravne pohadce...a skvely zaporak v podani Radka Brzobohateho ()

ladinek

Pro mě jedna z nejlepších pohádek vůbec.Vladimír Menšík s Františkem Filipovským jsou výborní a Radek Brzobohatý je nejlepší Mrakomor jakého si lze představit.Dávám 95%. ()

Zrzavakocka

nejlepsi je stejnak zacatek kdy mezi sebou roumlouva stary kral ( Mensik) a stary sasek (Filipovsky) to proste nema chybu ale jinak cela tato pohadka je vemi velmi povedena, velké díky patří i panu Pištěkovi Mrakomor je zlo samo !!! ()

malet

Tuhle pohádku jsem nikdy neměla ráda a teď se na ni koukám s dcerou a pořád nic. Taková studená záležitost. Princ Velen mi na prince nesedí, Mrakomora jsem bála vždycky, princové jsou takoví nijací. Jen sladká Večernice to zachraňuje.. S odřenýma ušima 3 hvězdy. ()

Zemřela Libuše Šafránková

Zemřela Libuše Šafránková