Con Air

• USA Con Air (více)

Průzkumník americké armády Cameron Poe si odseděl osm let za zabití opilce, jenž ohrožoval jeho těhotnou ženu. V den svého propuštění na svobodu se ocitne ve vězeňském letounu spolu se zločinci nejhrubšího zrna. Ti se pod vedením inteligentního, ale psychopatického vraha Cyruse pokusí o hromadný útěk. Cameron, považovaný ostatními trestanci za spojence, je jediným mužem v letadle, který může celé akci zabránit. Kromě nastolení spravedlnosti mu jde především o to, aby se po letech odloučení shledal se svou ženou a s dcerkou, kterou ještě nikdy neviděl. Cameronovi se podaří navázat spojení s policistou Larkinem, ale souboj s vyvrheli toho nejhrubšího zrna musí podstoupit jen on sám! (TV Nova)

AxelWers

Môj obľúbený akčňák vo vzduchu. Byť tou policajtkou v lietadle, tak Dannyho Treja sa fakt bojím. Steve Buscemi ako deviant svoju úlohu zahral skvele a Johna Malkovicha si asi inak už ani nezafixujem. ()

Jajar

Našlapaná, hláškami a vybuchujícími věcmi nabitá, sebeironická bruckheimovka geniálně obsazená skvadrou těch nejbláznivějších záporáků (Steve Buscemi!). Rozhodně nijak dokonalý a hodnotný film pro akční žánr jako třeba Skála, v každém jiném směru ale skvělá podívaná. Mimochodem první a také nejlepší snímek Simona Westa. ()

Dejvid007

Ze začátku se to rozjelo jako pořádná pecka, ale bohužel ke konci to ztrácelo na tempu.Ale i přesto je to prvotřídní akční film s kupou filmových borců(i když to N. Cageovi moc nejde, nyní)..... ()

Cheeker

Jedním slovem ... blbost... další blbost. Hlavní hrdina v podání Cage opět nesmrtelná, a to nemluvím o tom konci, který byl jedno velké klišé. ()

tranquill

"Vy, bílí sráči, toho umíte dost! .. Jasně!" Velkolepá akční podívaná s Cagem ve vrcholné formě. Pyrotechnici a kaskadéři se zde opravdu vyřádili! ()

FanKalEl

Zábavná oddychovka s driverom ako má byť !! Cage tu bol skvelý spolu s ostatnými približne 7 hercami ktorých som poznal. Jednoducho som si výborne sadol s filmom a strašne sa mi to páčilo, absolútna spokojnosť a možno to má jednoduchší príbeh ale určite to má maximálne grády. Toto by som veľmi neporovnával so Skalou keďže každý film je o niečom inom. (100%) ()

Stíba

Hlavně první půlka je skvělá, nápaditá únikovka s výbornými dialogy, ta druhá až sklouzává spíše do grandiózní destrukce ale furt šlape hodně dobře. Výběr záporáků jak píše POMO je geniální, hlavně Buscemi ve své tařka cameo roli o to více vyniká. 4,5* ()

Kingjiri

Yes, takhle nějak by mělo vypadat akční béčko. I když Con Air zustává v béčkovejch vodách díky scénáři a castingu, protože rozpočet, efekty nebo akční scény maj převážně áčkový parametry. O akční scény a napětí vůbec neni nouze a když se zrovna jenom kecá, padá jedna hláška za druhou nebo bavěj ujetý charaktery jednotlivejch muklů (John Malkovich vládne). K tomu všemu ještě namakanej a nespravedlivě odsouzenej dobrák Nicholas Cage s dlouhym hárem - k nezaplacení. Na pět hvězd nejdu jen kvůli několika logickejm kiksům (předevšim dokonalá "vězeňská" příprava Cyruse na útěk) a patetickýmu "rodinnýmu" závěru. ()

GIK

Cage tam haraje uvědomělého amerického klaďáka, blééé. Má malou holčičku, ženušku a králíčka... Vždycky jsem si myslel, že je to ten nejbrutálnější zločinec. A vono prd. Dalšího prý nejkrvavějšího řezníka z el ej zase během pěti minut převychová jiná holčička. Co že?? Ke konci se film zvrhne do komediální fantasmagorie, kdy hrdinové i padouši lítají vzduchem a padají z 50 metrů a nikomu se nic nestane. ()

JimiH

Smrtonosná past v letadle, jen méně dotažená. Cage s Malkovichem ovšem sypou hlášky způsobem, kterým jasně dávají najevo, že tohle je camp. ()

Urukhaj98

Esence devadesátkových akčních filmů se vším dobrým i špatným, co k nim patří. Záporáci naprosto boží a většina by obstála i samostatně, natož v tomhle kombu. Cage baví, ale už se pohybuje lehce na hraně svého pozdějšího šílenství. 8/10 ()

chlebos

no dobre je to blbost, ale je to film u ktereho jsem se nenudil a fakt ze film je jenom o drsnejch hlaskach, rvackach, ohnickach, kouri a vlajicich vlasech Nicka Cage je sice smutny, ale ja byl taky dite a asi jeste porad jsem. Pripomelo mi to hratky s legem kdy jsme spolu s brachou vsechno postavili a pak to dve hodiny s jiskrama v ocich efektne demolovali. Pribeh to prakticky nemelo ale zabava to byla. Tohle je takova lego bitva ale reziser mel lepsi kostky a panacky nez ja a bracha. :) ()

pistik

Film tak absurdný a nepredstaviteľný až je náderný. Nicolas cage dokazuje, že je jedným z kráľov akčných žánrov (Tvárov v YTvár, Skala, 8mm) a navyše aj ostatný herci zvládajú svoje úlohyv rámci predpísaného akčného štandardu. Nesmieme však zabudnúť na neskutočný výkon Steva Buscemiho, ktorý zahral toho najlepšieho vraha aký kedy na filmovom plátne bol (A. Hopkins- Mlčanie jahniat a K. Spacey- Sedem, prepáčia) ()

LordMysti

Velice povedená akční záležitost, zajímavý příběh, výborné herecké obsazení a strhující děj. Opravdu klasika. ()

dustur

Akciou nabitý , skvelý akčný thriller a hlavne zo skvelým hereckým obsadením ,,John Cusack - parádny zaporak ktorého si vychutnal John Malkovitch , v menších úlohách poteší aj Danny Trejo , krásna Monica Potter či hustý Ving Rhames"... A samozrejme že nemôžem zabudnúť na hlavného predstaviteľa,ktory tu bol ešte vo forme Nicolas Cage ,,ach-jaj kde su tieto časy keď natočil ešte zopár skvelých akčných snímok.: Skala - Tvárou v tvár atď"... Ale tak ako herecké obsadenie,tak aj režisér Simon West odviedol dobrú prácu.... Moje hodnotenie filmu,je jednoznačne.: 5 / 5 ----- komentár upravený 09.07.2016 ()

Sosak

Námětem zajímavě znějící akční film o bandě uprchlých vrahů v letadle. Charaktery jsou napsané opravdu dobře, zvlášť řezník Steva Buscemiho. Jenže postupně začínáme zabředat do otravné taškařice a slátaniny, plné výbuchů a téměř nesmrtelných hlavních aktérů. Prostě se z toho stane sračka. Jinak tak do půlky to vypadalo jako nápaditý snímek, který pak ale nazachránili ani Cage s Malkovichem. ()

D.Paulus

Nicolas Cage ve své vrcholné formě. Navíc je tu skvělý Steve Buscemi, kterého jsem se jako malý bál skoro stejně jako Hannibala Lectera... A to je jen špička ledovce. ()

Vrcholný Nicolas Cage

17.05.2015

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

28.07.2011

Hráli spolu v Con Air. A opět budou stát proti sobě, ale namísto popcornové akce je čeká krvavý thriller inspirovaný skutečnými událostmi. John Cusack si ve filmu The Frozen Ground zahraje jednoho z… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)