Con Air

• USA Con Air (více)

Průzkumník americké armády Cameron Poe si odseděl osm let za zabití opilce, jenž ohrožoval jeho těhotnou ženu. V den svého propuštění na svobodu se ocitne ve vězeňském letounu spolu se zločinci nejhrubšího zrna. Ti se pod vedením inteligentního, ale psychopatického vraha Cyruse pokusí o hromadný útěk. Cameron, považovaný ostatními trestanci za spojence, je jediným mužem v letadle, který může celé akci zabránit. Kromě nastolení spravedlnosti mu jde především o to, aby se po letech odloučení shledal se svou ženou a s dcerkou, kterou ještě nikdy neviděl. Cameronovi se podaří navázat spojení s policistou Larkinem, ale souboj s vyvrheli toho nejhrubšího zrna musí podstoupit jen on sám! (TV Nova)

Grogan

Čestný voják Cameron Poe (můj oblíbenec Nick Cage) se dostal kvůli nešťastné shodě okolností do vězení. Po svém propustění se chce jen dostat domů k manželce a dceři. Ale jeho převoz vězeňským letadlem nabere dramatický spád, když se letadla zmocní parta nebezpečných věznů... Akční film, který staví hlavně na stísněném prostředí letadla a propracovaných postavách zločinců, strhující akci a koňské dávce humoru. Herci se ve svých rolích vskutku vyřádili - hlavně šílený Malkovich, rasista Rhames, odporný zvrhlík Trejo a jako "přídavek" sadista Buscemi. ()

hlína

Vyspělost společnosti je možné posoudit podle jejích vězňů. (Dostojevskij) Velké moudro skryté uprostřed pořádné akční pecky. Hustá atmosféra, výborné postavy zahrané charismatickými herci. Zejména zlej klučík Sajrus Vajrus (Malkovich) a slizský pedo-boy (Buscemi) excelují. Jediné zklamání mi tak připravil zbytečně přehnaně přeakčněný závěr s přistáním letadla, který mi trochu připomněl katastrofální debilitu na konci filmu Nebezpečná rychlost 2 ()

HonzaMag

Pro mne jeden ze tří nejlepších akčních Cageovek (vedle Tváří v tvář a Skály). Nezvykle vlasatý Cage ve své vrcholné formě. Výborná volba při obsazení hlavních záporáků. ()

BDMarty007

Trochu odfláknutý začátek, kdy je hlavní hrdina poněkud nesmyslně odsouzen na mnoho let ... ale pak to pokračuje velmi slušně. Film se zaplňuje skvělými herci, zápletka zajímavá a uvěřitelná, celá střední část filmu je výborná. Ale jak čas plyne, začíná to být poněkud megalomanské. V závěru pak už hlavní hrdina trochu zapomíná na své dosud jasně definované priority a bez zjevného důvodu se vypravuje honit hlavního padoucha a začíná být dosti patetický. Také to postupně začíná být čím dál větší samoúčelný ohňostroj ... Škoda, že to tvůrci museli přehnat, méně by bylo v tomto případě více. Vynikající herecké výkony (John Malkovich, John Cusack, Steve Buscemi...). Paradoxně mi nakonec skoro nejslabší přišel Nicolas Cage, který nepravděpodobně osciluje mezi Mirkem Dušínem a zabijákem z Commandos. Plusem je určetě pár výborných hlášek a vtipných dialogů, které perfektně sednou. Celkově ale hodně slušný thriller nabitý skvělými herci. Slušné 4*. ()

maddictive

Chtěla bych potkat muže tak oddaného, statečného, milujícího, čestného a svalnatého jako je Cameron Poe alias Nicolas Cage...proč jen se mi to nedaří? Možná je takových v naší české kotlině pomálu....budu muset vyrazit do USA. Tam možná narazím i na stejně věrné a blonďaté manželky a roztomilé dcerušky, kterým se sevře srdíčko a vyrazí slzička, když je sevře v náručí nějaký cizí pán, kterého v životě neviděly, ale prý je to jejich tatínek, co byl osm let ve vězení......kdo ví? Jen doufám, že nenarazím na Steva Buscemiho, který je snad pedofilním vrahem i ve skutečnosti, jak moc důvěryhodně při hraní vypadá. Con Air je typicky americky patetický, správně akční, s příslušným happyendem a vtipnou třešničkou na dortu v podobě již zmiňovaného pedofilního vraha, změněného kouzlem malé holčičky a její písně "celý svět ve svých rukou mám" na bonviána v casinu, třímajícího v ruce nejprve kena a následně koktejl. Režisér West má smysl pro detail, záběry zdánlivě nepodstatných věcí dodávají filmu tu správnou dávku napětí ve správných chvílích (viz scéna s vrahem a holčičkou, sypající se peníze z herního automatu, ken...). Trefil se i při výběru herců, nejlépe to "sedlo" Buscemimu a Malkovichovi, i Cusack byl roztomile zmatený a nakonec vítězný...a nakonec i ten Cage se dokáže dívat jako štěňátko i neústupně do očí psychopatickému vrahovi... ()

Veseldaa.!

Herecké obsazení tohoto filmu je opravdu pro fajnšmekra jako stvořené! Nebýt přehnané konce, bylo by to za 5*, takhle lepší 4*. V celku nadějný debut režiséra Simona Westa, kterého sračka Lara Croft – Tomb Raider stáhla zpět na dno, kde se už 10 let plácá! ()

haWranka

Nejdřív vcelku slušná akce, poslední půlhodinu ale jenom přetahování a natahování a hlavně jedno klišé za druhým. Objevila jsem spoustu naprostých nelogičností - no, vlastně úplných konin, navíc hlavní postava je odporně kladná a bez chybičky na charakteru (a to neříkám jen proto, že Nicolase Cage nemám ráda). Pro mě film táhne John Cusack a především geniální slizoun Steve Buscemi, nebýt těch dvou, snad bych ani nebyla schopná to dokoukat... O hudbě, která se vrací do 80. let se snad radši rozepisovat nebudu... ()

Henry Morgan

Překvapivě ubohý děj a zápletka, kterou ovšem pozvedla garda těch nejzajímavějších herců, kde paradoxně trochu zaostával hlavní hrdina, i když jeho černohumorné a sarkastické poznámky byly dobrou vložkou. Jeho relativní nezajímavost je možná způsobena kladnou rolí a správnou povahou. ()

lucky777

Naprosto skvělá. Napínavé až do samého konce. Je dobré si občas zavzpomínat na Cage jako na herce dobrých filmů. ()

Sign

Perfektní akční skoro béčko s hromadou perfektních herců a naprostých nereálných scén, ale pobaví a to je hlavní :-) ()

danny_21

Další z akčních béček 90. let, Jerry tentokrát pro své orgie sehnal Westa, ale výsledek je podobný, jako kdyby tam byl Bay. Fůra klišé a fůra explozí s partou roztomilých zlobivců včetně úchyláka Buscemiho, hysterické hispánské transky a Nickym s mikádem a psíma očima. Ale jo, chvílema mě tvůrci pobavili, ale spíš nechtěně - 55 %. ()

Matt007

Akční nářez, plejáda skvělích a hlavně pro film dobře vybraných herců, John Malkovich jako hlavní záporák naprosto geniální. jeden nejlepších akčních filmů! ()

Ceberus

Tenhle film vynesly do výšin dvě věci - kromě Cage a Malkoviche to byly hlavně hlášky a hudba. Oba dva hudebníci se od té doby drží na výsluní v seznamu mých oblíbených skladatelů. Typické podkreslení elektrickou kytarou je nezaměnitelné - pánové jej zužitkovali i v dalších počinech (60 sekund, Mizerové I a II, Lovci pokladů). Letadlo je plné prazvláštních ikonických individuí - od nejdrsnějšího ksichtu na planetě Dannyho Treja až po hannibalského Buscemiho - a perlu nasazuje neurotický Colm Meaney (mně známý jako O'Brien ze Star Treku). Cage byl tehdy ještě na vrcholu svých akčních sil (Skála, Tváří v tvář). ()

Acrobat

„Leťte s nami, sme z Portugalských aerolínii“, posmešne hovorila Riggsovi kedysi René Russo. Toto sú však sakramentsky odlišné aerolínie a vezú odpad spoločnosti, ktorý však v pamätných a k divákovi úprimných 90tych rokoch priniesli do našich hláv totálnu pozemno-vzdušnú orgiu akcie, humoru, hudby a skvelého Malkovicha proti slušnému Cageovi. „Ocinko príde domov niekedy v júli“...žvaní John, Chuanito Venti-tres chystá znásilnenie, niekto chce inzulín, niekto ženské šaty, iný si chce pokecať s nevinnosťou stelesnenou v dievčatku. Pristávame, letíme, pristávame, letíme, ofrkáme všetko krvou, testosterónovi chlapi pochopia, že musia všetci do jedného užiť si tých slávnych 15 minút slávy. Con-Air bol zjav a umelecky dodnes najlepšie dielo Westa. Nech sa to tvári akokoľvek gýčovo a rodinné objatie ku koncu ako klišé, nikdy sa nedá odsúdiť tento snímok ako celok. Vyváženosť, ucelenosť deja, jeho pokojné striedanie v lokáciách, pribúdania postáv a ich odchod. Okorenené hláškami ktoré sa bez ujmy na cti dajú použiť aj v súčasnej dobe. Tvrdý ocko proti vzdušnej bande v nekývajúcej sa kamere v obale poskytujúcom divákovi upokojenie, túžbu žiť, oddýchnuť si a načerpať nových síl do nových výziev. Ako mladší som ten film zbožňoval, dnes je úžasnou spomienkou na dobu filmovania so záujmom a bez potreby sa pretŕčať. ()

forkys

Škoda těch pár vyhrocenejch scén. Chvílema to vypadalo jak americká Kobra 11. Cage byl dobrej, ale zbytek byl trochu přehnanej, třeba přestřelka mezi vězni a vycvičenými vojáky, kde vězni meli geniální strategii jak nahnat do pasti a odrovnat vojáky .. to mi přišlo fakt přitažený za vlasy. Buď ve filmech vykreslují vojáky a policisty jako hrdiny, nebo jako totální budižkničemy. ()

Simomon

POSLEDNÍ SLOVO: Škoda jen, že první dvě třetiny filmu, natočené jako thriller, jsou mnohem zábavnější a napínavější než závěrečná- třetina akční. Ale Nicolas Cage neohroženě uskakuje před výbuchy a to je bomba! 4/5*. ()

Vrcholný Nicolas Cage

17.05.2015

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

28.07.2011

Hráli spolu v Con Air. A opět budou stát proti sobě, ale namísto popcornové akce je čeká krvavý thriller inspirovaný skutečnými událostmi. John Cusack si ve filmu The Frozen Ground zahraje jednoho z… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)