Con Air

• USA Con Air (více)

Průzkumník americké armády Cameron Poe si odseděl osm let za zabití opilce, jenž ohrožoval jeho těhotnou ženu. V den svého propuštění na svobodu se ocitne ve vězeňském letounu spolu se zločinci nejhrubšího zrna. Ti se pod vedením inteligentního, ale psychopatického vraha Cyruse pokusí o hromadný útěk. Cameron, považovaný ostatními trestanci za spojence, je jediným mužem v letadle, který může celé akci zabránit. Kromě nastolení spravedlnosti mu jde především o to, aby se po letech odloučení shledal se svou ženou a s dcerkou, kterou ještě nikdy neviděl. Cameronovi se podaří navázat spojení s policistou Larkinem, ale souboj s vyvrheli toho nejhrubšího zrna musí podstoupit jen on sám! (TV Nova)

mouzi

Je to strašně kýčovité a Nicolas Cage je příšerný, ostatně jako vždycky a všude. A to hodnotím se zavřenýma očima. ()

david141474

Tohle byl skvělej film. Nicolas Cage v jedné ze svých nejlepších rolí, ale vždy bude na prvním místě World Trade Center. To už navždy za mě bude nejlepší film Nica Cage. Děj je zajímavej a baví. Postavy jsou zajímavým a skvěle napsaný a zahraný. Greene ztvárněný Stevem Buscemim je teda pěkná zrůda. Herci jsou skvělý a hranou skvěle. Potyčky jsou skvělý a finální pád letadla je skvělej. Dokonce je tady i Danny Trejo a má zajímavou roli o znásilňovači. Čest jeho roli. Soundtrack je solidní a je celkem škoda, že nikdy nevznikl druhý díl. 10/10 Opravdu skvělý a zajímavý film. ()

v.indruchova

97 rok byl Nicolasův skvělý rok. Zářil a já ho zbožňovala. Skvělý film s pozitivním hrdinou a uvěřitelným záporákem. Plné letadlo záporáků a psychoušů hraný opravdu dobrejma hercama ze starý školy. Násílí je ale kamera se v tom nevyžívá. Do postav se člověk vžije. Parádní kamera a opravdu vhodná /suitable hudba. Opravdu řemeslné dílko bez nátlaku na peníze. Daly by se nějaké drobnosti vytknout, ale to nestojí za řeč. Postupně se film rozběhne, ale člověk se nenudí ani chvilku nakonec se přidává čím dál víc a člověk se dobře zasměje a to na začátku vypadalo tak vážně. Připomíná mi to Bruce v Posledním skautovi. Film má svůj věk, ale je mu to jedno a je skvělý. "řekl jsem vrať toho králička do krabice", "jak se máš? jak se jmenuješ? chceš si hrát?" říká holčička a netuší že si bude hrát se seriovým vrahem. "tak ať žije posraný ticho" s tlumičem u hlavy. Doporučuji v původním anglickém znění. ()

PTuranyi

Dramatický akčný film o správnom chlapíkovi čo sa ocitne na nesprávnom mieste a vďaka tomu sa dostane do väzenia a záver svojej cesty na slobodu aj v spoločnosti najobávanejších zločincov na úteku. Akcia však víťazí na drámou a aj logikou. Herci sú profíci z najvyššej ligy rovnako ako produkcia. Horšie je to však s príbehom, kde logické skratky vláčia diváka z bitky do naháňačky s prestrelkou a späť za rachotu výbuchov. Nechýba sladký šťastný koniec v sprievode hudby Trishe Yearwood, ale kľudne si ju môžete pomýliť so Celine Dion. Trocha tento marazmus napráva humor, lebo zobrať plyšového zajaca ako rukojemníka nie je len tak. Našťastie záver ešte okorení Steve Buscemi. ()

Franki69

Vlasatej a nasvalenej Cage s růžovým králíčkem a letadlo Jail Bird vězeňské služby plný zloduchů. Skvělý devadesátkový molotovovův koktejl v produkčním akčním ohňostroji J.Bruckenhaimera, který je bez problému ukoukatelný i dneska. John Malkovich, Ving Rhames nebo Danny Trejo jsou jako padouši k sežrání, jakékoliv pohyby letadel, vozidel nebo vrtulníků doprovází burácející kytary a efektní přelety čekokoliv před čímkoliv, což je tradiční Bruckenheimerův vizuální trademark. Prostě našlapaná podívaná z dob, když do kin přišly první Bad Boys nebo Skála, další nestárnoucí akční klasiky rozdováděných 90. let. * Dal jsem zasloužených 5 hvězd, v procentech to znamená 90%. A pokud máte tenhle žánr rádi, tak doporučuju, tohle je už právem klasika. A pokud možno v originál zvuku, dostupnej českej dabing rve chvílema uši. ()

Pasternak

Já to také klidně srovnám se Skálou. Opět je tu nereálný a poměrně hloupý příběh. Opět je tu Nicolas Cage, kterého vidím raději v Adaptaci či v Leaving Las Vegas. Ale opět to z ještě horšího hodnocení tahají dobře zobrazené a zahrané záporné postavy. Tady konkrétně Steve Buscemi a John Malcovich. Ed Harris byl propracovanější, ale to je fuk. Dávam za dvě a možná se na to za 10 let podívám znova. ()

xander

Vydarený akčný snímok so skvelým Nicolasom Cagem, Johbom Cusackom a skvelými záporákmi typu Johna Malkovicha, Stevea Buscemiho, Vingha Rhamesa alebo Dannyho treja.Každý si môže vybrať. A všetko to bolo treba zjemniť tak tam dali Monicu Potter. tento snímok ma ani na chvílu nenudil a je tam plno hviezd, proste taká príjemná oddychová jazda. ()

Sublog

V 90. letech vznikly nejlepší akční filmy (např. Terminátor 2: Den zúčtování, Skála, Nebezpečná rychlost, Tváří v tvář) a Con Air patří bezesporu mezi ně. Největší lahůdkou filmu je herecké obsazení, kterému vévodí chameleonští herci. Nicolas Cage tu sice předvádí spíše svůj průměr, ale i tak se jedná o velmi nadprůměrný výkon. John Cusack a Steve Buscemi tu také hrají solidně, ale nejlepší je John Malkovich. Co se technického zpracování týče (kamera, zvuk, vizuální efekty), patří Con Air v tomto ohledu mezi nejpropracovanější filmy své doby. Jedním slovem, film ve svém žánru stále patří na špici a ještě určitě několik desítek let na vrcholu vydrží. ()

tvujkolega

Na klasický Hollywoodský penězůchtivý brak je to až moc kvalitní. Rozhodně jedno z mála překvapení v tomhle stylu filmů. ()

Kopřivák

je tam moc všeho, moc akce, moc výbuchů... Všeho moc škodí. Jako odpočinkový film dobrý...hodně to zvyšuje výkon Steva Buscemiho a Johna Malkoviche... Jinak nic moc ()

benema001

film se skvělim hercem a skvělim dějěm. ale asi všichni tuší jak to nakonec dopadne. pár scén tam je na vysoké úrovni. ()

shinlove

Pro rok 1997 jeden z nejlepších filmů plný napětí, skvělého Malkoviche, kterému dobře sekundoval "svalovec" Cage. Film má napětí od začátku do konce, ale ten králíček na závěr, to byl ústřel :D 4* ()

Johnner

Ač byla jakákoli umělečnost a neobvyklost vypreparována s chirurgickou pečlivostí a následně nahrazena těmi nejtroufalejšími klišé, jakými krásná blonďatá panenkovitá milující manželka, akčně založený kravaťák a neprávem odsouzený trestanec, který se zrovna vrací na svobodu, bez debat jsou, nelze filmu upřít spád, napětí, skvělé akční scény a kvalitní herecké výkony. Zejména slavní herci se v rolích pološílených trestanců vyřádili dosytosti. ()

Peršanka

Původně jsem dala za čtyři, ale je to málo. Tolik svaloviny, ty ksichty odporný, šíleně kýčový konec se dvěma blondýnami a rozevlátou kšticí... Veliká podívaná :-) Téměř po sedmi letech přidávám další dávku nadšení. Tenhle film je perla! (14. prosince 2015) ()

Trescha

Noo já bych řekl že na typický Americký akční trhák je to hodně nadprůměr,zvedají to hlavně Trejo a Malkovich...Nikolas tam ztvárňuje opět klasického klaďase,ale taky dobrý no..Já myslim solidní nenáročné pokoukání;-) ()

Vrcholný Nicolas Cage

17.05.2015

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

28.07.2011

Hráli spolu v Con Air. A opět budou stát proti sobě, ale namísto popcornové akce je čeká krvavý thriller inspirovaný skutečnými událostmi. John Cusack si ve filmu The Frozen Ground zahraje jednoho z… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)