Con Air

• USA Con Air (více)

Průzkumník americké armády Cameron Poe si odseděl osm let za zabití opilce, jenž ohrožoval jeho těhotnou ženu. V den svého propuštění na svobodu se ocitne ve vězeňském letounu spolu se zločinci nejhrubšího zrna. Ti se pod vedením inteligentního, ale psychopatického vraha Cyruse pokusí o hromadný útěk. Cameron, považovaný ostatními trestanci za spojence, je jediným mužem v letadle, který může celé akci zabránit. Kromě nastolení spravedlnosti mu jde především o to, aby se po letech odloučení shledal se svou ženou a s dcerkou, kterou ještě nikdy neviděl. Cameronovi se podaří navázat spojení s policistou Larkinem, ale souboj s vyvrheli toho nejhrubšího zrna musí podstoupit jen on sám! (TV Nova)

MetalLizard

U mě naprosto srdcová záležitost. Výborní herci, skvělá zápletka, akce jak má být. Miluju filmy s Nicolasem Cagem a tady tento obzvlášť. Slza na konci vždycky je a zřejmě asi vždycky bude, ať už se na to člověk dívá třeba po 50é. Ten film je prostě dobře postavený. Začně smutně, pak graduje a graduje v pořádnou akci, která nemá chybu a nechybí jí ani řádná porce napětí až nakonec vygraduje do akcí obaleného, dojímavého happy endu. Prostě perfektní. ()

x_ander

Jeden z Cageových zlatých akčních filmů 90. let., který směle řadím na úrověň Face/Off nebo The Rock. Kupa akce, výbuchů, hlášek a banda skvěle zahraných vězňů v čele s démonickým Johnem Malkovichem. 5* a není co řešit. ()

papuchalk

Čím blíž ke konci, tím větší ptákovina. Cage zachrání úplně všechny, i králíčka padajícího do kanálu. Je to hrdina ()

Slam7

Díky tomuhle filmu patří Nicolas Cage k mojim nejoblíbenějšim hercům. Super akčňák nacpanej skvělejma záporákama. Con Air a Skála = nej co si můžu přát ()

Shley

Con air je rozhodně jeden z nejlepších akčních filmů. Příběh je zajímavý, originální a napínavý, heredké výkony jsou skvělé, hudba je úžasná a hodí se tam a také skvělé záběry kamery. Film má úžasný spád a navíc mě potěšila i herecká sešlost jako Nicolas Cage alias Cameron Poe jako hlavní hrdina, John Malkovich alias Cyrus virus jako hlavní záporák a John Cusak alias Vince Larkin jak agent. ()

route60

Con Air film přímočarý jak let právě vystřelené kulky, parádni herecké obsazení v čele s Nicolasem Cagem který by pro záchranu kamaráda nebo plyšáka? udělal vše, bezcitný Cyrus vudce psychopatů v podáni Johna Malkoviche kterého je radost sledovat, úchyl Buscemi, znásilňovač Danny Trejo atd., John Cusack jako agent který snaží dostat tuto hromadu magorů zpět do vězení (moc mu toho nezbude), Con air má vtip a spád a nebere se vůbec vážně což je problém mnoha podobných filmů. ()

Lurtz37

Klasická oddechová akce, hrozně zlej Malkovich, slušňáček Cusack, zachránce všech Cage, spousta akce a pár slušných vtípků. Co víc si přát... ()

PamelaJJK

Maximální, bezchybný akční thriller, kterému bych dal mnohem víc hvězdiček, protože pět je vážně málo!!! Skvělá kamera, skvělá hudba, skvělé obsazení (J. Malkovich, N. Cage, D. Trejo a samozřejmě S. Buscemi), jedním slovem SKVOST!!! :-) ()

g3rtrud

Zábavná neutíchajúca jazda. Film ani na chvíľu nestráca tempo, ktoré je od začiatku nastavené veľmi vysoko. Zápletka je neoriginálna a jasná od začiatku, aj na čisto akčný film ktorý sa neberie vážne je to proste príliš (aspoň pre mňa). ()

martins

Další výborný akčňák s Nicolasem Cagem, který potvrdil, že jeho výkon ve Skále nebyl náhodný. Zde však v trošku jiné úloze, ale pořád na straně dobra. Akce výborné, herecké obsazení skvělé, ikdyž Skála je o chlup lepší, Con Air je vynikajícím filmem. ()

Zed70

Ty 4 hvězdy jsou jenom za to že tam hrajou mí oblíbenci všichni pohromadě... i když, ... až do střílečky na letišti bych je dal i bez Cage, Malkoviche, Buscemiho i Treja. Pak už to šlo hodně rychle dolů. ()

gefr

První a zároveň nejlepší počin Simona Westa. Malkoviche moc nemusím, ovšem tahle role mu sedla krásně. Cage má formu a je to vidět. Con Air je pro mě již dnes legenda a nedokážu najít slabé místo. ()

Filouz10

Nicolas Cage jako vězeň, tak to jsem ještě neviděl. Samozřejmě ho šoupli do nejhoršího vězení, a tak se ocitá mezi bandou těch "nejlepších z nejlepších":-) Když už to konečně vypadá, že se dostane domů, tak se banda borců v oranžových montérkách zmocní transportního letadla a Nicolas všechno vyřeší a zachrání:-):-) Jinak je tenhle film nabitý lidmi, kteří se pro role vrahounů vyloženě hodí, takže je to pastva pro oči. Prostě klasický napínavý akčnák, u kterého člověk vypne. ()

Juuroo

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov za mlada. Po rokoch som si ho znovu pozrel a stále je to veľmi dobrý akčný film. Super herci, akcia, hlášky. Klasika, kde sa všetky klišé a nezmysly dajú prehliadnuť. 4* ()

harycek

Jeden z prvních filmů s N.C. , který jsem viděl, počátek příběhu je kapku přetažený až bebilní ale přesun letadlem je super!!! ()

Stanmi

Bývalý voják Cameron Poe (Nicolas Cage) bránil svou manželku před bandou opilců a při rvačce neúmyslně zabil jednoho z nich. Následný soud však uznal Camerona vinným z vraždy a poslal ho na osm let do vězení. Nyní má být propuštěn a společně s dalšími vězni nastoupí do speciálního letadla vězeňské služby, které ho má odvézt na svobodu. Krátce po startu se však vše změní, protože letadla se zmocní nebezpeční vězni v čele s nevyzpytatelným Cyrusem Grissomem (John Malkovich)… Dnes už jméno Jerryho Bruckheimera nebudí takový respekt, ale zhruba před dvaceti lety byl prakticky každý jeho film zaručený trhák. Hlavní hvězdou jeho producentské stáje byl v té době především Michael Bay (Mizerové, Skála a Armageddon), ale zapomínat by se nemělo ani na Simona Westa a jeho debut jménem Con Air. Ten lze brát jen jako dalšího pokračovatele snímků, jako je Přepadení v Pacifiku nebo Boeing 747 v ohrožení, kde parta zlých hochů obsadí nějaký ten dopravní prostředek (v tomto případě letadlo) a osamělý hrdina si s nimi musí poradit (zkrátka taková Smrtonosná past). V případě Con Air však došlo k celkem zajímavé inovaci, protože vězeňské letadlo obsadí sami vězni a ten který si s nimi musí poradit je jeden z nich (poněkud nepřekvapivě je to sám Cameron). Do role tohoto nedobrovolného hrdiny byl obsazen Nicolas Cage, který sice není úplně prototyp akčního hrdiny z ranku Bruce Willise nebo Stevena Seagala, ale z dlouhou kštící, jemným strništěm a s nějakou tou svalouvou hmotou navíc je nakonec naprosto v pohodě. Proti němu stojí správně vyšinutý (ale jinak poměrně logicky uvažující) maniak Cyrus, kterého snad nemohl hrát nikdo jiný než John Malkovich. Ten má k sobě ještě několik dalších vrahounů v podání Vinga Rhamese, Dannyho Treja nebo Stevea Buscemiho, kteří stylově dotvářejí tuhle velice nesourodu partu únosců. Z plakátů na nás ještě shlíží John Cusack v roli agenta Larkina, který zde prakticky plní jen roli podpory pro Nicka Cage, a i když nehraje nijak špatně, tak v konkurenci Cage a Malkoviche zůstává tím třetím vzadu. V samotném příběhu není nouze o zvraty, napětí, akci i humor, prostě klasický poctivý akční blockbuster á la Jerry Bruckheimer. Jediné co si tvůrci mohli odpustit, bylo až příliš přepálené finále v Las Vegas, kde jako by Simon West a scénárista Scott Rosenberg nevěděli jak efektivně zakončit celý příběh,a tak vrší stále další a další destruktivní akci a navrch přídávají ještě pár dějových zvratů (asi aby to mělo ty správné grády). To však nic nemění na tom, že Con Air je jeden z těch akčních filmů 90. let, který dokáže na dvě hodiny spolehlivě zabavit, a o to v takových filmech jde především. ()

Mikecat

Výborný kvalitný snímok, 115minút nabitých akciou a bojom o prežitie bez zbytočne dlhých nudných kecov. Hviezdne herecké obsadenie na čele s Nicolasom - jeden z jeho najlepších filmov, S.Buscemi, J.Malkovich, Trejo, Cusack, ... je načo pozerať. V skratke, pri prevoze väzňov lietadlom vymyslia plán úniku na slobodu aj s lietadlom. Nicolas prepustený na slobodu si musí vybrať stranu, aby sa dostal živý k vytúženej rodine. ws ()

Vrcholný Nicolas Cage

17.05.2015

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

28.07.2011

Hráli spolu v Con Air. A opět budou stát proti sobě, ale namísto popcornové akce je čeká krvavý thriller inspirovaný skutečnými událostmi. John Cusack si ve filmu The Frozen Ground zahraje jednoho z… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)