Alf

Komedie / Rodinný / Sci-Fi
USA, (1986–1990), 35 h 34 min (Minutáž: 18–24 min)

Hudba:

Alf Clausen

Série(4) / Epizody(102)

bacon

Pri pozeraní tohoto seriálu ma chytá neskutočná nostalgia. Je tó návrat do pubertálnych čias. V podstate je to gýčový sitcom, ale v SK znení dal tomu maestro Stano Dančiak ten správny šmrnc. Od tohoto seriáliku nečkajme nič svetaborné, len príjemný oddych a zábavu. Pán Dančiak ďakujem za "spozeratelnenie" seriálu. ()

Dado

Seriál môjho detstva, ktorému nemôžem dať iné hodnotenie, aj keby som vážne chcel. I po toľkých rokoch dokáže vždy pri reprízach pobaviť, k čomu okrem iného prispieva aj vynikajúci slovenský dabing na čele so Stanislavom Dančiakom ako hlasom Alfa. Jedinú vážnejšiu výčitku nesmerujem ani tak na jeho kvalitu, ako skôr na samotných tvorcoch, ktorý nedokázali nadviazať na otvorený koniec poslednej časti ďalšími sériami. (90%) ()

Slam7

Top Gear mi přeřadili do pořadů a tak jsem byl nucen zaplnit poslední místo v oblíbenejch seriálech! Vybíral jsem dlouho a myslim, že jsem nemohl vybrat líp:) ALF je uplně neodolatelnej jako "zvíře" a ten dabing Oty Jiráka je asi to nejlepší na tom seriálu!!! Ale abych byl fér, to místo v mojí desítce by si zasloužil klidně i Krok za krokem, Californication, Teorie velkýho třesku atd...seriálů je hodně, ale pozic málo:) Ale ALF byl prostě tak nějak vejš... ()

silentname

Nakoľko nás 26.6.2019 navždy opustil Max Wright, zhodnotil som, že asi by bolo dobré, keby som konečne o tomto sitcome niečo napísal. Väčšinou píšem komentáre čerstvo po dopozeraní filmu a ak ide o veci, s ktorými som vyrastal hodnotím viac po pamäti a preto sa komentovaniu trošku vyhýbam. No vzhľadom na túto udalosť, poďme si povedať niečo o seriáli, kde mal Max Wright asi svoju najväčšiu rolu, a vďaka ktorej ostane pre mnohých nezabudnutý. Takže toľko k môjmu úvodu. "ALF" bol pre mňa v období 90-tych rokov asi jeden z najoľúbenejších seriálov. Neviem koľko ľudí si pamätá ešte časy, keď správy na Markíze netrvali hodinu, ale 20 minút. A hneď potom sme mali vysielanie sitcomu. To sú už skutočne staré staré časy. Teraz radšej viac žurnalistiky a menej humoru na odľahčenie. O dabing Alfa sa na Slovensku postaral Stano Dančiak a pre mňa ten ikonický hlas ostane navždy nezabudnuteľný. Pozrite si znovu čo len jednu epizódu s týmto mimozemšťanom a vypočujte si Dančiaka ako dabuje Alfa. Podľa mňa to bol maximálne perfektný casting. On mu doslova vdýchol život. Aj svojim humorom, aj svojim hlbokým hlasom. Na humore je to samozrejme najviac postavené (keďže išlo o sitcom). A s ním vždy prichádzali najlepšie fóry. Alf nás vedel pobaviť. No myslím si, že celkovo to nebolo len vďaka Alfovi, ale aj vďaka Tannerovcom, ktorí ho ukrývali. Willie ako racionálny chlap s pokojným a jasným pohľadom vždy vedel dať nejakú dobrú hlášku, decká akosi dobre podľahli Alfovmu humoru. A Kate mala asi z Alfa vždy najväčšie obavy. Alebo teda... obavy z toho čo zase vyvedie. Cez všetky roky stále platí, že práca s bábkou Alfa bola dokonalá. Nemal som problém veriť, že je nažive. Pôsobil tak. Interiéry boli celkom okey a ten barák vyzeral celkom veľký. Možno mala séria aj horšie epizódy, ale ako celok si vybavujem hlavne príjemne strávené chvíle s týmto mimozemšťanom. Vždy som sa na neho tešil, vždy ma vedel pobaviť, a keď som si spätne pozrel pár dielov ako dospelý, stále som sa smial. V mojich očiach je to klasika. A navždy aj ostane. A dúfam, že raz sa k nám tento chlpatý hnedý mimozemšťan vráti. Hodnotenie: A+ ()

balcazar

Ja si nemôžem pomôcť, u mňa jasných 5 hviezd. Dialógy síce miestami nie príliš dotiahnuté, no pri Alfových hláškach v spojení s úžasným dabingom Stana Dančiaka ma ide od smiechu roztrhnúť. Keď sa pridá absolútny opak Alfovej osobnosti - suchár Willy, ktorého ide z každého mimozemšťanovho kúsku rozdrapiť či šibnutí susedia Ochmonekovci(na to priezvisko veru nezabudnem), máme namiešaný skvelý sitcomový koktejl. ()

• Několik let po natáčení přiznali Max Wright, představitel Willieho, a Anne Schedeen, která ztvárnila Kate, značné napětí mezi štábem a herci, zejména kvůli dlouhým natáčecím frekvencím, které byly způsobeny technickými komplikacemi. Herci tak museli odříkat jiné filmové nabídky. Někteří byli dokonce značně rozladěni, že jsou jenom "přihrávači nějaké chlupaté loutky". (Robbi)
  • Kate (Anne Schedeen) ve 13. díle říká, že je jedináček. V jiných dílech, například v epizodě  "Kosmická škytavka", se však dovídáme, že má sestru. (Ivousx.y)
  • Poslední epizodu „Loučení“ sice uzavírá nápis „To Be Continued“, ale žádného dalšího dílu se diváci nedočkali. Tvůrci věděli, že vedení TV stanice NBC hodlá seriál ukončit a pokusili se vynutit si další pokračování. Až po šesti letech byl dotočen televizní film Alf versus U.S. Army (1996), který měl celou řadu završit. Mezi fanoušky však není oblíben, protože v něm chybí prakticky všechny původní lidské postavy. (Robbi)

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel