Alf

Komedie / Rodinný / Sci-Fi
USA, (1986–1990), 35 h 34 min (Minutáž: 18–24 min)

Hudba:

Alf Clausen

Série(4) / Epizody(102)

Hellboy

Viděl jsem poměrně málo celých epizod, proto nevím, jestli bych měl vůbec hodnotit, ale z toho, co jsem viděl, si pamatuju, že se mi to líbilo. Takže tak no, zase jeden komentář na prd:) ()

Le_Chuck

Drzý škaredý plyšák s hlasom Dančiaka, ktorý sa spoza kuchyňského pultu háda s celou rodinou. A sem tam ďobne nejakú tú mačku. Nuda. ()

berg.12

Pro mě jeden z nejpovedenějších Amerických sitcomů. Díky základnímu konfliktu "odrzlého E.T.ho" s pozemským světem a rodinou je o zábavu zaděláno na hodně dlouho. ()

hellstruck

Jako prcek jsem to měla ráda,ale když jsem se na to mrkla nedávno,připadalo mi to přitažené za vlasy.Alf občas perlí,ale nějakým způsobem mi leze spíš na nervy.Jestli pak to nebude tou mou ""slabostí""pro sitcomy,hm.. ()

MM_Ramone

V priebehu rokov 1986 až 1990 bol vyprodukovaný televízny rodinný komediálny sci-fj seriál "Alf". Boli natočené štyri série, ktoré dohromady obsahujú stodva epizód. Tento malý, nenažratý, pridrzlý, chlpatý mimozemšťan ma vedel vždy pobaviť. Jeho spolunažívanie s americkou rodinkou Tannerovcov mi spestrilo nejeden podvečer. Čo sa týka televíznych sitcomov, tak "Alf" zaručene patrí ku tomu lepšiemu. V slovenskej verzii titulnú postavu skvele nadaboval Stano Dančiak. **** ()

D.Moore

Dost možná nejlepší sitcom pocházející z USA. Ale už je to několik let, kdy jsem tohohle kočkožrouta viděl v akci. ()

MMR

První dvě série vynikající, třetí dosti zaostává. Ale ta čtvrtá? Obrovský průser, žádný humor a příšerná nuda. Každopádně na Alfa rád vzpomínám a je to můj oblíbený seriál. ()

pepo

skvelý sitcom.na slovensku asi jeden z troch najobľúbenejších.A ten slovenský dabing je jednoducho ÚŽASNÝ ()

Phobia

Tenhle plyšový mimozemšťan mi k srdci bohužel nepřirostl, zrovna tak rodinka, ke které se nastěhoval. Snad je na vině český dabing, možná jsem tomuhle sitcomu měla dát více šancí, ale pár shlédnutých dílů mi přišlo poměrně nudných a málo vtipných. 45% ()

Hrabka

Je to sice dávno, kdy televize vysílala tento úspěšný seriál, ale já se u něho vždy nadmíru bavil. Sledovat Alfovo počínání není špatné ani po letech. Obyvatel jiné planety v pozemské rodině? Nezapomenutelné jsou především ksichty Alfa a jeho svérázný humor podpořený skvělým českým dabingem. ()

LiVentura

Znamenitý glosátor běžného lidského života, běžné americké rodiny..... kdysi naprosto úžasný seriál z "jiné planety". ()

cheyene

Gordon Shumway alias Alf, Willie Tanner, Kate Tannerová, Lynn Tannerová a Brian Tanner. A samozřejmě ještě sousedé Ochmonekovi. To jsou ústřední postavy kultovního a ikonického sitcomu, jenž počátkem 90. let dobyl i českou televizní zábavu. Osobně jsem v té době viděl pouze útržky, tudíž začít sledovat tento seriál v roce 2018 byl dosti zpátečnický, avšak nikoliv chybný krok. Nezatížen nějakou nostalgií a oproštěn od optiky dětského diváka, sledoval jsem Alfovy příhody v Tannerovic rodině se zájmem a často se bavil, někdy i královsky. První série je bezkonkurenčně nejlepší a není to pouze tím, že je první a originální. Nejvíce se mi líbí zejména Alf, který tu ještě pije pivo a zdaleka nejvíc se trefuje, resp. nastavuje zrcadlo jak americkým hodnotám, tak i principům, na nichž severoamerická společnost funguje, např. presumpce neviny, jaderné zbrojení, atd. Každá další série již v něčem ztrácí, avšak i přesto se v nich najde několik vskutku nadprůměrných epizod. Osobně hodnotím velmi vysoko vánoční speciál. Vždy mě také bavily díly, v kterých se Alf dostal mimo Tannerův dům. Jako divák jsem si velmi rychle oblíbil nejen ústřední postavu (zde sympatie přijdou takřka okamžitě již během první části) a její geniální smích, ale také úvodní znělku a dabing Oty Jiráka. Co se týče oblíbenosti ostatních postav, zprvu u mě vedly zejména Lynn a Brian. Mnohem později jsem si našel cestu i k Williemu, jenž po většinu času působí jak ne-herec a reálný suchar. Kate byla pro mě po většinu času neutrální postavou, avšak ke konci seriálu jsem si vůči ní vypěstoval skoro až averzi, zatímco Willie se stal mým velkým oblíbencem, právě pro jeho všednost. Na úplný závěr komentáře si dovolím ještě jedno povzdechnutí nad tím, jak nešťastně byl seriál ukončen a také si neodpustím projev zvědavosti nad připravovaným pokračováním. Obávám se, že nový (určitě digitální) Alf ztratí kouzlo oné plyšové postavičky, která navzdory tomu dokázala perfektně vyjadřovat celou škálu emocí. ALF je skvělý oddechový počin za velmi pěkné 4*. ()

Fiftis

Celkom dobrý seriál, ktorý postupom času strácal na kvalite. Mohlo sa natočiť menej častí, nasilu to netlačiť divákovi do hlavy a bolo by minimálne o jednu hviezdičku viac. Prvé série však odporúčam. Vtedy kedysi sa mi to celkom páčilo, Alfa skvele nadaboval Stano Dančiak. Je ale fakt, že neviem, či by som to ešte aj dnes sledoval. Ono, ako decko sa na to dalo pozerať, ale teraz keď tak premýšľam, tak mi vadili všetky postavy okrem Alfa. Ako ten malý fagan, tak hlúpy otec a asexuálne ženy. ()

lamps

S přibývajícími epizodami sice kvalita dosti kolísá, ale i tak se stále jedná o jeden z nejvtipnějších a nejpovedenějších amerických sitcomů, jaký se kdy dostal na naše televizní obrazovky. Plyšový a nenažraný mimozemšťan ALF je naprosto boží postava, kterou si musí každý okamžitě zamilovat, a jeho komplikované soužití s obyčejnou americkou rodinkou vždycky zaručeně pobaví. Z pohledu českého diváka musím zmínit i fenomenální dabing Oty Jiráka, který Alfa nádherně zdobí a je určitě mnohem lepší než ten slovenský. Pryč jsou sice ty doby, kdy jsem u toho denodenně vysedával, ale i po těch letech se na ALFA vždy rád znovu podívám. Až budou lidé cestovat do vesmíru, chci za každou cenu navštívit Melmec :-) ()

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel