Žák základní školy během vyučování napadne spolužačku nůžkami. Rodiče se bouří a požadují, aby se ředitelka agresora zbavila. K tomu je ale zapotřebí souhlas jeho matky, která to odmítá. Rodiče se obrátí na ombudsmana Aleše Pelána (L. Vaculík)… (Česká televize)

milos.bradik

Tentokrát bylo jasně ukázáno, že současné směřování k inkluzi je špatné, opravdu nejde mít ve školách žáky, kteří potřebují zvláštní péči. Dnešní školy nemohou s tímto problémem nic dělat, protože trend politiků je rušit speciální školy a nestarat se o to, jak to učitelé zvládnou. Tento seriál překvapivě otevřeně ukazuje problémy školství i to, jak se ministerští úředníci snaží tyto problémy zastírat nebo zametat pod koberec. ()

drsny_hery

Náhodou jsem přepínal čudlíky a jediný záběr mě dokázal zaujmout natolik, že jsem s otevřenou pusou vydržel až do konce. Je to emotivní, je to uvěřitelný, je to moderně uplácaný. Celou tu dobu jsem se modlil: "ať to není seriál, ať to není seriál." Takže bohužel. Ono to totiž funguje i samostatně. Teď budu muset doufat, že tvůrci udrží laťku vysoko a vymaní se z tuzemských zvyklostí posrat potenciál tématu uměle nataženou stopáží nebo Jakubem Prachařem. ()

adaben

Téma podstatné, Martha Issová zahrála hlavní hrdinku myslím také dobře, ale oproti prvním dvěma dílům mi to přišlo poněkud mdlejší. Také vedlejší motivy z osobního života ombudsmana a částečně i z ministerstva ne zcela fungovaly či osvěžovaly samotný příběh, spíš odváděly pozornost. ()

bratr_jezek

Děti s hyperaktivitou jsou opravdu problém, zde by bylo i řešení, které sám Pelán navrhoval, ale ministerstvo zase má "jiné priority". Velká úcta k rodičům a učitelům, které tyto děti dokážou aspoň trochu srovnat a začlenit do běžného života. ()