Charakter (1997)

Na Charakter jsme šli na gymplu v rámci školní akce a byl to za má školní léta snad jediný film, který za něco stál. A "překvapivě" i jediný, na kterém nikdo nedělal bordel :)

Světová válka Z (2013)

Celkem to odsýpalo, Pitt s věkem nabývá charisma, ale vadí mi tam strašné nelogičnosti a "náhody" - kdyby snad Pitt chtěl navštívit Vesuv, tak v další minutě vybuchne, takový je ten člověk klikař. A co scénáristi předvedli v Jeruzalémě, to zůstává rozum stát, takovou takticko-strategickou demenci by člověk marně hledal i ve Čtyřech v tanku a psovi. Finále a závěrečné rozuzlení dejme tomu, leč cesta k němu vedla též kostrbatá. Shrnuto a podtrženo, neurazí to, ale chcete-li uvěřitelnější zombárnu, zkuste Walking dead.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Pětka je sice o fous lepší, ale i tak je to pořád jízda. Fyziky máme dost v reálu, no ne?

Tajemná řeka (2003)

Jak jsem viděl na začátku klukovskou partu a bloky domů, tak mi bylo jasné, že to zkrátka nemůže být špatné - hned mi to připomnělo Spáče, navíc oba filmy spojuje Bacon. Navíc Clint Eastwood je stejně dobrý režisér, jako byl dobrý představitel drsných ošlehaných týpků (raději nepíšu herec:) ). Občasné dírky či zkratky ve scénáři vynahrazuje takřka kingovská atmosféra, kdy tam snad není nikdo, kdo by neměl trauma z minulosti či kostlivce ve skříni. A o hereckých výkonech škoda mluvit, tohle je první liga. Na pět tomu něco málo schází, takže silné čtyři.

Chlupatá odplata (2010)

Celé to bylo tak neskutečně debilní, až mě to i celkem bavilo. Ovšem chce to mozek nejen vypnout, ale i vystrčit ze zásuvky, "příběh" pokud možno nevnímat a jen sledovat panoptikum na obrazovce.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Ideální oddychovka k půlnoci přesně na hranici mezi akcí a parodií. K tomu Renner, který je prostě parádní vidlák, Gemma pro potěchu oka a nic víc ani není třeba, abych tomu mohl napálit hned čtyři.

Tombstone (1993)

Viděl jsem to hned po Wyattu Earpovi s Costnerem a je to o třídu slabší. Russell se může snažit, jak chce, ale charisma mu chybí, Kilmer sice hraje solidně, ale na Quaida nemá ani omylem. Oproti víceméně reálnému Earpovi je tohle poněkud nadnesené, svižnější a akčnější, ale nedokázal jsem se do toho plně ponořit.

Wyatt Earp (1994)

Western s Costnerem snad špatný být ani nemůže, to za prvé. Za druhé mám rád skutečné příběhy, takže další plus. Délka mi nevadila, ale celý příběh mi přišel lehce nevyvážený, tj. dlouze se řeší kraviny a pak proběhne důležitá událost jen tak mimochodem. A občas mě ty skoky docela mátly. Herecké obsazení na jedničku, aby taky ne, s těmi jmény. Na pět to není, ale moc nechybělo.

Dredd (2012)

Tak tohle je akční filmové béčko, jak ho mám rád - žádné zbytečné kecy, překonávání pochyb a moralizování, prostě tu máš černou, tu máš bílou, na nic se neptej a per to do nich. Jen ty scény na drogách mě tam lehce rušily, i když byly opodstatněné.

Templář (2011)

Poctivá středověká řežba s výborným Purefoyem v hlavní roli, ten se pro tyto role narodil. Zdatně mu sekunduje též Kulich, který sice od dob Vikingů poněkud zestárl, ale na charismatu mu to neubralo. Možná to mohlo být kratší, místy je vidět i nepříliš velký rozpočet a příběh už z podstaty samotného obléhání je kapku jednoduchý, ale bylo mi to úplně jedno. Váhal jsem mezi čtyřmi a pěti, objektivně je to na čtyři, ale zase takových filmů moc není a za templáře přimhouřím oko.