Velká země (1958)

Tohle je opravdu klasika ze staré školy. Poklidně plynoucí příběh, prostý velkých gest a efektů, ale přitom nenudí ani na chvíli. A ač mám rád i trháky s Johnem Waynem, tak Gregory Peck jej v této roli strčí do kapsy.

Hell on Wheels (2011) (seriál)

Přiznávám, jsem možná lehce neobjektivní, ale já prostě westerny můžu. Pecka!

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Za mě plná spokojenost, kniha převedena hezky dopodrobna s minimem změn, přičemž přidané/lehce pozměněné scény jsou spíše ku prospěchu věci. Možná jedna malinká výtka, chápu důvody spojení Azoga s Bolgem do jedné postavy, ale osobně bych to nedělal. Plus titulní píseň (hlavně v podání trpaslíků) nemá chybu. Viděno v IMAXu s titulky.

Hunger Games (2012)

Říkal jsem si, jaká to nebude hovadina a ono se mi to regulérně líbilo, dokonce tak, že jsem si sehnal i předlohu. Oproti ní je tam pár lapsů, míra násilí o dost nižší a některé postavy dost pozměněné, ale zpátky na čtyři to vytáhne Woody Harrelson a hlavně Jennifer Lawrence.

Méďa (2012)

Solidně ulítlá komedie a takové mám rád. K vyrovnání se mým nejoblíbenějším kouskům tohoto žánru chyběl jen kousíček, škoda toho konce a vůbec celá romantická linka to táhne dolů. Méďa jako takový nemá chybu, Wahlberg taktéž plně vyhovuje no a když už tam musela být nějaká stafáž ve formě totálního dřeva, které je zrovna považováno za pěkné, tak to ještě nedopadlo až tak nejhůř.

Bitva o Midway (1976)

Jakožto někdo, kdo má Hubáčka načteného až do aleluja, jsem si tohle dílko užil maximálně. Ale právě proto taky nemůžu dát pět hvězdiček, protože kdybych Hubáčka nečetl, tak se v tom nejspíš budu dost ztrácet.

Bitevní loď (2012)

Hlavní hrdina je sice ze začátku na pěkných pár přes držku, ale potom přijdou lodě a není co řešit. Úlitby různým klišé typu beznohého černého hrdiny a hrdinovy milé, která se zrovna jako na potvoru dostane mezi tři lidi v epicentru průseru to sice sráží, ale jsou tu lodě! Scénář má též své díry, ale...LODĚ!!! Pálící Missouri je prostě nádherný obraz a všechny torpédoborce se mohou jít sešrotovat na vrakoviště, společně s hnidopichy, kteří vytýkají plytkost filmu o invazi emzáků a neexistenci existenciálních dilemat akčnímu výplachu.

Avengers (2012)

Super, Whedon přesně takový, jak ho mám rád. Jeho angažování byl výborný krok, protože právě díky němu funguje nejen akční a triková část (kde by stačil snad i Bay :) ), ale hlavně chemie v týmu a s tím spojený humor. Z celého týmu mi moc nesedí jen Renner (jeho postava je proti ostatním prostě chcípák, za to on nemůže) a Johanssonová (kde platí totéž, co pro Rennera a navíc mi nesedí jako taková). Jinak nemám výhrad a po X-men konečně další komiksovka, které můžu dát plnou palbu bez mhouření očí.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

S časem to jaksi vážní a slábne, jde dost vidět, že s dalšími sériemi scénáristi dost vaří z vody, ale pořád se dají najít velmi povedené díly. A narozdíl od Přátel tu postavy nejsou z drtivé většiny dementi - tady se tak jenom dost často chovají. Naštěstí už pominulo počáteční okouzlení Barneym, kdy téměř každý pubertální či adolescentně nevyzrálý ocas doufal býti zajímavým, když citoval jeho tři nejčastější hlášky furt dokola, to mi postavu Barneyho dost zprotivilo a vzal jsem ho na milost až po dlouhé době. Každopádně těch pět zatím nechám, i když už se zdaleka tak netěšívám na nový díl jako předtím. Ale stejně se dívat budu, protože chci vědět, kdo je matka. A o to snad jde, ne? :)

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Seriálů z lékařského prostředí jsou mraky, ale tenhle se vymyká, protože se sice odehrává v lékařském prostředí, ale jde o (místy dost ulítlou) komedii. Jednoznačně jej táhnou postavy Zacha Braffa a McGinleyho (a vlastně i sami herci), ale další jeho kouzlo tkví ve výborných (čti: pošahaných) vedlejších postavách, ať už jde o Údržbáře, Teda, Jordan nebo (mého oblíbence) doktora Kelsa. Jen si teda nedovedu představit, jak by s takovými (v dobrém slova smyslu) magory mohla ta nemocnice vůbec fungovat :)