Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Je to tak pitomé, až je to dobré. Každopádně to čisté čtyři nejsou, některé scény jsou tam opravdu navíc (třeba celý Ribisi), pointa taky nic moc, ale zase na druhou stranu Liam Neeson si to dává, některé dialogy jsou fakt geniální a Charlize... No, ta prostě je a tím to na ty čtyři vytáhne. A knírková píseň je vážně chytlavá :)

Penny Dreadful (2014) (seriál)

První díl se ještě dal, druhý jsem už víceméně přetrpěl a po třetím jsem smazal již připravený čtvrtý, protože přes rádoby hustou hororovou atmosféru je to nudné až hrůza. A nezachrání to ani Eva Green.

Strážci Galaxie (2014)

Tenhle komiks jsem vůbec neznal (a dál neznám), ale film překonal všechna moje očekávání. Čekal jsem odlehčenou hovadinu, ale nakonec jsem se v kině zasmál víc, než na kterékoli komedii za posledních x let. Partička loserů aka Strážci galaxie je velice sympatická, hláška střídá hlášku a definitivně to zabíjí strom; snad by jen mohlo být trošku obšírněji vysvětleno, kdo je kdo a kde to vlastně jsme a padouch by mohl být kapku propracovanější, ale veškeré výtky blednou s další mývalí hláškou. Za celé dvě hodiny jsem se ani nedostal k napití, takže za mě jasných pět.

300: Vzestup říše (2014)

Sice se to snaží vyloženě kopírovat původní Třístovku, jenže místo hrdého postoje po jejím boku to spíš dýchavičně kulhá pár kroků za ní... Ne že by u Thermopyl šlo o historický dokument, ale tady už jde o příliš velkou fantasmagorii, postavy jsou z větší části nevýrazné, hlavní hrdina oproti Léonidovi zoufale, ale opravdu zoufale postrádá charisma a mužnost a korunu tomu nasazují Eva Green (i když má i jisté přednosti, to zase jo) a Lena Headey, to už vážně musí tvůrci rvát v rámci pošahaného genderu nějakou tu amazonku doslova všude? Zvlášť když to v podání Leny úplně popírá její postavu z prvního filmu.

Peklo s princeznou (2009)

Pohádka, která neurazí, ale do klasik žánru má hodně daleko. I když aspoň tu není ošklivá princezna, jak bývá poslední dobou špatným zvykem. Příběh je pohádkově klasický (nebo klasicky pohádkový, ono to je vlastně jedno), tedy předvídatelný až hanba, čerti celkem fajn, děcka klasicky na zabití, princezna kapku Amazonka a princ totální loser, což by mi i vadilo, ovšem jen pokud by ho nehrál Mádl, ten se totiž pro role loserů nenarodil, ale byl snad přímo vypěstován.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Bez výhrad (takřka). Příběh, akce, dialogy, herecké obsazení a výkony - všechno perfektní. Ovšem téma cestování v čase bývá dost ošidné a ani tady se scénáristé nevyhnuli chybě - když už ve filmu používají flashbacky z Posledního vzdoru (smrt Phoenix), tak jak je možné, že je Charles stále naživu, když ho právě Phoenix v tom samém příběhu zabila? No nic, nebudu hnidopich, Singer to má (zase) za pět.

Vikingové (2013) (seriál)

Po druhé sérii nakonec zvedám na pět, poslední dobou je to jediný seriál, u kterého jsem se prostě musel podívat hned a nečekat na titulky. Je to celkově jiné než díla zavedených seriálových stanic, ať už se jedná o obsazení, námět a hlavně spád děje - tady se totiž žádného přešlapování na místě nedočkáme a je to jen a jen dobře.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Měl jsem z toho celkem obavy, protože Winter soldier je jeden z mých nejoblíbenějších příběhů vůbec a podle trailerů to vypadalo, že jediné, co z předlohy zůstalo, je jen a pouze Winter soldier sám. Ono to tak nakonec i bylo, což o to, ale příběh se scénáristům povedl, Black widow oproti očekávání vůbec nevadila, ba naopak (půl hvězdy navrch za hlas Scarlett :) ) a k nějakým logickým lapsům nedocházelo, pokud tedy jako lapsus nebereme celý koncept Hydry, že ano. Každopádně akce parádní, nepřestřelená a hlavně přehledná, humorem zde taky nešetřili a občasné dušínovské hlášky jsou holt nutností vzhledem k historii a době vzniku postavy Capa. Snad je ten konec boje s Winter soldierem nemusel být až tak ušlechtilý, zde bych uvítal raději doslovný přepis originálu (a taky by to znamenalo víc agentky 13, což by bylo jenom dobře :) ). Když to shrnu, tak vzhledem ke kvalitě filmu, faktu, že Cap je moje nejoblíbenější postava Marvelu a výše zmíněné půlhvězdě navrch to dělá krásných pět.

Rychlá rota (1989) (seriál)

Bylo to fajn, ale na Kačery to nikdy nemělo :)

Láska přes internet (1998)

Kdybych si měl zvolit svou nejoblíbenější romantickou komedii, tak to bude tahle. Ani nevím proč, každopádně se na ni vždycky rád podívám. Možná je to tím, že je taková civilnější, uvěřitelnější; Tom Hanks není zrovna prototypem krasavce z plakátu a Meg Ryan je sice milá a sympatická, ale žádná sexbomba a možná právě proto působí jako pár tak přirozeně.