Goldfinger (1964)

Tak až tretí Bond je naozaj akčný film, O triedu vyššie nakrútené a hlavne ten zvuk sa zlepšil, niektoré scénky boli naozaj luxusné, kulisy na jednotku (Model Banky), čo sa týka deja, aj keď išlo len o zlato, aj tak to bolo napínavé.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Špička žánru, ked som bol malý, tak som natom fičal, každý diel som musel vidieť, na každom som sa smial, neskoršie diely už boli také slabšie

Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

Reparát za Poslednú hranicu, Výborné, Masky- wau, Atmosféra- wau, Postavy už dokonale poznáme a tu sa to ešte pekne dopĺňa. Obed s Klingonmi bol dokonale vypaplaný, do detailu natočený, napätie len tak sršalo a to ja veľmi rád.

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

Najhorší Star Trek, ale aj tak ho mám celkom rád. Shatner to teraz s tými jeho grimasami prehnal, dostal aj zato cenu tuším, Uhura na kopci, ako lákala bandu debilov- tak to už som sa čápal po čele. Na druhú stranu, keď som videl film prvý krát, tak som jednoducho ani oko nezažmúril a dúfal som a pozoroval posádku ako sa snaží dostať do cieľa, že čo sa udeje na ceste k Final Frontieru, Poslednej Hranice a to sa mi clekom páčilo, ale druhý krát to už jednoducho viem, ako to je a už ma to neláka.

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Najodlišnejší Star Trek, zvláštne, ale vyšlo to, keď sa zamyslím nad tým scenárom, tak je to až na zasmiatie, lenže toto sa jednoducho podarilo, veľmi dobre sa nato pozerá, cestovanie do vtedajšej prítomnosti, ruka hore...

Star Trek III: Pátrání po Spockovi (1984)

Z Originálnej posádky po boku Final Frontiera je to najslabší Star Trek a to je o Spockovi. Nie že by bol Spock zlý, alebo čo, ale celkovo to bolo také pomalé, atmosféra tam je, ale nie šťava, také akoby nasilu (Rozpočet bol tiež dosť slabý na Star Trek fenomén). 70 % S odretými špičatými ušami

Star Trek II: Khanův hněv (1982)

To čo chýbalo jednotke, máme tu... Záporák ako sviňa, konečne aj tie masky a kostýmy nabrali na kvalite, výborný ST, jeden z najlepších a určite sa dá uvažovať už aj nad kultom.

Star Trek: Film (1979)

Ten začiatok už ani kultovejší byť nemohol. Videl som ho snáď 20 x, tá hudba tam tak perfektne dolaďuje tú atmosféru vesmíru... Škoda, že film pokazili hlavne kostýmy a troška pomalý priebeh, ale zasa celkom zaujímavý. Hudba a Efekty (Na tú dobu) + Atmosféra sú určite silné stránky filmu. Herci tak by som povedal, že klasicky dobre. Toto bol môj prvý Star Trek vôbec a po boku Star Warsu sú to najlepšie Sci-fi počiny všetkých čias.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Benoît Poelvoorde je parádny a aj Alain Delon hrá dobre, Gérard priemerne, ostatný už len tak, aby dostali výplaty. Film je vpohode, zasmial som sa, ale jednoducho sa vytratila tá super atmosféra z jednotky, ktorá bola asi aj bude, najlepším filmovým Asterixom a už budeme vidieť len také výťažky, aby Francúzsky film zarobil na mene. Je to pozeratelné, zasmejem sa, pobaví ma to, ale srdce tam už nieje.

Invaze světů (2005) odpad!

Tento film vznikol za účelom merítka pre najhoršie sci-fi. Efekty robili asi v detskej izbe z kartónu alebo čo, herci sa snažili, scenérie ako konsky kokon, a dorazila ma umelohmotná zbraň s červeným vrchnáčikom. Propagované ako mohutné sci-fi, v požičovni obal jak sviňa, prišiel som domov pustil dvd a išiel som sa vygrcať.