Nezvratný osud 4 (2009)

Nepřekvapí, neurazí, nenadchne, ale aspoň trochu pobaví. Když chcete zaplácnout hodinu a půl jen tak pro nic, jděte do toho.

Moon (2009)

Konečně po delší době jsem narazil na sci-fi snímek, který mě uspokojil jak po stránce technické, tak i myšlenkové. Velmi hezky vytvořená atmosféra "osamělého klona", velmi hezká hudba, a ani děj mi nepřišel jako neoriginální. Koněčně můžu pár "hodin" přemýšlet o dobrém filmu, který jsem zrovna viděl a nepřipadat si prázdně.Takovéto filmečky prostě žeru, i když postrádají akci a napětí.

Turnaj zabijáků (2009)

Kop, buch, au, áááh, kop, bum, prásk, kurva, kop, bum, střílej! - chcípni. To jest excelentní scénář pro excelentní žetko.Moje představa zábavy a kvality je poněkud jinde (hodně jinde). Toto nesplňuje ani moji představu akčního standardu.Navíc absolutně neoriginální.

100 pušek (1969)

Ano, dobrý western. Nezklame, pobaví. Nechybí tu trocha vtipu, trocha napětí a ani trocha erotiky - díky Raquel Welch. Reynolds hraje dobře - kukuč mazaného lišáka i přitroublého neviňátka. Přestřelky hromadné, přehledné a pro mě tudíž dobré. A demolice na konec taky stojí za to. K westernovému orgasmu však u mě nedošlo.

Den Šakala (1973)

Čtyři hvězdičky jen proto, že natočeno dosti přesně podle knihy, kterou jsem výjimečně četl a byla skvělá. Film se jí ale nevyrovná, jak to tak většinou bývá.

Ozbrojení a nebezpeční (2009)

Standard akčních thrillerů. Zabaví, nezklame, ale zároveň nepřekvapí a nenadchne.

Tenkrát na Západě (1968)

Ano dobrý, ale ne tak zábavný, jak bych čekal. S Eastwoodem mě tenhle žánr baví víc.

Legie (2010) odpad!

Tak hezky po pořádku. Na film jsem se podíval jen kvůli D. Quaidovi, který tady stejně hrál minimum. Od filmu jsem naštěstí neočekával nic extra, takže ve výsledku mě nezklamal. Děj je ohraný, znám pár filmů na podobné téma, a to mnohem lepších. Osobně bych dal před tímto přednost např. Konci světa se Schwarzeneggerem. Legie je podle mě zbytečný film, díky kterému USA dává stále najevo, že je hlavní továrna na filmy a je jedno jestli jsou originální, kvalitní a pro diváka zábavné, hlavně, že se točí, a je jedno co a za kolik. Nemůžu si pomoct, ale toto "dílo" mě opět utvrzuje o nejspíš neodvratném úpadku kvality USA filmové produkce. Mám pocit, že dříve to bylo lepší, vyselektovanější, a každá sračka nebyla jen tak z automatizace realizována. Než natočit něco jako "Legie", myslím si, že by bylo lepší zpomalit, zamyslet se, "ušetřit prachy" a natočit něco opravdu hodnotného a zábavného, co diváka potěší, a ne jen "kazí" oči. (a možná i mozek)

Můj život idiota (2007)

Na filmu mě zaujal hlavně název. Film není až tak zábavný, zábavný je spíše to, jak jsem se dokázal identifikovat s hlavní postavou. (mimochodem je to hezky zahrané)

Hancock (2008)

Superman naruby. Co dodat? Jedna hvězda za nápad. Smitha nemusim, a tady už vůbec ne. Jen na zabití nudy. Potěšilo? Ani ne. Obohatilo? Vůbec. Pobavilo? Minimálně.