Svěrací kazajka (2005)

Zajímalo by mě, kdy si konečně scénáristi uvědomí, že budoucnost s minulostí jsou mezi sebou propojeny. Na jednu stranu je mi jasné, že něco takového není zrovna jednoduché pochopit, ale přeci jen existuje spousta publikací od fyziků, které to jsou s to vysvětlit celkem jednoduchým způsobem. No, je to škoda, že si to scénáristi neuvědomili, protože jinak bych dal pět. Takhle jenom za 4.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Ač se to tak na první pohled může tvářit, tohle rozhodně není seriál pro děti. Pohádkové "klima" je sice všudypřítomné, ale rozhodně ne v takové té infantilní formě, kterou já osobně nemám v pohádkách rád. Kromě toho jsou pohádkové postavy a jejich příběhy trochu jiné, než jaké je známe my. Kupříkladu pro mě největším překvapením byla Sněhurka zlodějka. Navíc do určité epizody není zcela jasné, jestli se skutečně jedná o pohádkový seriál, nebo čistě o psychologický počin, protože tvrzení dítěte, které říká, že všechny pohádkové postavy byly přeneseny zlou kletbou do světa lidí, může klidně být jen výplod fantasie (čemuž by odpovídaly skoky do pohádek). To jediné mi trochu vadí, že tam později už není prostor pro úvahy, jak to tedy vlastně je. Nicméně seriál je napínavý (od prvního dílu jsem se nezvedl od obrazovky, dokud jsem nedokoukal všechny vyšlé díly), na Jennifer Morrison se neuvěřitelně dobře kouká, není tam však jediná, na koho je hezký pohled, a vůbec při vybírání herců měl štáb šťastnou ruku, především bych ocenil Roberta Carlyla. Jsem skutečně zvědavý, jakým duchem se seriál ponese dál. Prozatím bez rozpaků za pět :).

Elitní zabijáci (2011)

Co na to říct? Správnej akčňák s povedenym příběhem a co víc Rober De Niro v roli, v níž bychom ho už asi nečekali. Za čtyři zcela zaslouženě :).

Ocelová pěst (2011)

Nikdy bych nečekal, že by mě robotí boxování takhle chytlo, každopádně nečekané se stalo skutkem a já celou dobu tajil dech, kdykoliv robotí bojovník Atom rozdával kolem sebe rány, a přestože jsem dopředu věděl, jak to všechno dopadne, byl jsem napnutej jak špagát. Akční, napínavé, vtipné a nenechávající místo pro odtrhnutí očí od filmového plátna, suma sumárum skvělý akčňák.

Vyměřený čas (2011)

Za normálních okolností bych dal za 3, ale to, jak ve filmu vypadala Amanda Seyfried, byla doopravdy hrůza (za to dávam hvězdičku dolů), a kdykoliv se ve snímku objevila, nechápal jsem, jak ji do tohohle mohli obsadit. Jinak myšlenka skvělá, nicméně provedení hrozné.

Jesus Christ Superstar (1973) odpad!

Vidět muzikál v divadle je super, ale tahleta pseudoblbost, co si na to hraje, naplácá tam tanky a stíhačky a další hovadiny, propaguje pacifismus a svym způsobem i hippeace, tak to opravdu, opravdu ne.

Forrest Gump (1994)

Neznám člověka kterému by se nelíbil, a proto je to podle mého vůbec nejlepší film, protože o tom mají filmy být. Mají se líbit všem, ale jen některým se to povede. Forrestovi se to povedlo a z toho důvodu si myslím, že se jedná o nejlepší film, jaký kdy kdo natočil, ačkoliv se od své knižní předlohy velice odchýlil a nejsem si tak jistý, zda by kniha měla stejný ohlas.

Gladiátor (2000)

"Jmenuji se Maximus Decimus Meridius, velitel severní armády, generál legie Felix, věrný služebník pravého císaře Marka Aurelia. Zavraždili jste mi syna a zavraždili moji ženu, ale já se pomstím teď, nebo až v příštím životě." Tohle a hrdé "Roma victor!" nikdy nezapomenu. Nejlepší historický film z období Říma. Děkuji, Ridley Scotte, za tento, ačkoliv nepravdivý, úžasný filmový zážitek, který jen tak něco nepřekoná.

Avatar (2009)

Dobře, dobře, buďme upřímní, ten scénář není nijak úžasnej. Nikoho neuchvátí, na druhou stranu asi ani zas tak úplně nezklame. Každopádná co se mi líbilo, budu-li mluvit jenom o ději, je přesné vykreslení lidí. Takhle by to totiž vypadalo v reálu, o čemž nás konec konců může přesvědčit minulost (Španělé a Portugalci v jižní Americe). Ale příběh nechme stranou, protože všechny ty efekty, krajina na Pandoře, to všechno je prostě nádherný, a pokud se člověk zaměří jenom na tohle, nechá děj jen volně plout a unášet se kromě toho všeho také skvělou muzikou od Jamese Hornera, stane se tak trochu částí života na Pandoře a ruku na srdce, kdo by se tam nechtěl podívat?

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Napadlo vás někdy, že všechny ty horory, který se dívaj na jednu věc jen z jedný strany, můžou z tý druhý vypadat úplně jinak? Jestli ne, tak scénáristy tohohle filmu určitě. Ono, ruku na srdce, taková Blair Witch mohla bejt klidně stařenka na houbách, vetřelec se taky třeba snažil jen volat domů a podobných případů by mohlo být víc. Každopádně tohle je celkem zdařilý kousek, až na tu předvídatelnost děje, ale ani ta zas tak moc nevadí. Zasloužené 4* :)