Mocný vládce Oz (2013)

tenhle film mi přivodil nemalé potíže, neboť jsem si na začátku kdy nebyl obraz v širokoúhlém formátu myslel, že za to mohu já, shodou náhod jsem omylem u předchozího filmu zmáčknul klávesu která mi na chvíli rozhodila obraz. Tak jsem u Vládce OZ začal na začátku v přehrávači štelovat a činil tak asi 7 min než jsem to vzdal, no a po spravení obrazu jsem šteloval opět protože jsem vše rozházel, tohle mi prosím filmoví tvůrci nedělejte. No ještě že jsem nebyl v kině asi by mne zmátlo proč mám 3D brýle když začátek 3D není. Teď k ději, no nechci spoilerovat ještě víc, snad jen fakt, že dle mého ta hodná čarodějnice dopadne zle a ještě se ten sukničkář na konci líbá s jinou, no řekl bych že konec měl být trochu jiný, trochu hodně.

Jeff, který žije s mámou (2011)

Hm v amerických kancelářských budovách podle mého moc vodní stabilní hasící zařízení moc nepoužívají, jen taková malá poznámka, ale dejme tomu že by se firma které nejde o ochranu jejich elektroniky našla. Jinak příjemný film spíš o myšlenkách než komedii.

Hanebný pancharti (2009)

Hm kouká že Tarantino na historii moc nehledí. Když pominu scénář tak herecké výkony byli špičkové hlavně Waltz se vyznamenal, a Fassbender si udělal malí nácvik na roli Magneta, scéna v baru měla s tou v X-menech něco alespoň v jeho výkonu společného, to že hraje angličana je trochu úlet, ale je to vtipné :-)

Hydra (2009) (TV film)

Takhle zkazit film o mém nejoblíbenějším mýtickém monstru, škoda. Kdo chce vidět skvělou hydru, tak v jednom dílu seriálu Herkules bila jedna boží. Zajímalo by mně kdo si přečte takovíto scénář a řekne si že to natočí, a ještě víc by mně zajímalo kdo na to dá peníze. Opravdu dejte mi těch 700000 USD a já vám to natočím i s nekvalitními českými herci, na vlastně v českých podmínkách za to bude filmů deset.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Hned jak jsem vyděl upoutávky, jsem prohlásil že to bude totální blbost, no nakonec to nebylo tak špatné, sice si tu cukrovku mohli odpustit, i když to dětem dává signál:"i s diabetes můžete dělat cokoliv", ale myslím, že do takovéhohle žánru se to moc nehodí. Navíc dětem to přeci určeno není, ač to spousta desetiletých klučinů uvidí, Mělo to spád, dokonce jsem u toho nedělal tři další věci jak mám u béčkových filmů ve zvyku, moc se mi líbili variace čarodějnic, už pro tohle to stálo za to. No tak dávám 50 procent.

Nespoutaný Django (2012)

Já vám nevím, hodnotím až moc vysoko možná proto, že jsem to čekal horší. Ale přes to, Tarantino mě nikdy moc nenadchnul, zejména jeho sklony přehánět a používat neadekvátní hudbu na špatných místech mne odpuzují. Ale hodnotím u něj jeho osobitý styl. Pokud se budu na film dívat jako někdo kdo Tarantinovi jeho styl hltá, neopomenu mu, ale vytknout množství zbytečných chyb o kterých snad ani nešlo nevědět, asi je tam umístil schválně. Scénář možná vypadá dobře, ale z historického hlediska je značně nepravděpodobný. Co musím pochválit je výkon S.L. Jecksona ten byl skvělí.

Iron Man 3 (2013)

Nechci psát spoilery, protože každému doporučuji se na to kouknout, je to zkrátka boží. Začnu jediným výrazným nedostatkem a tím je 3D, no jo tuhle technologii zvládne málo kdo, tady se to moc nepovedlo. Pár momentu tam bylo, ale celkově opět ze 3D zklamán, ale to nevadí protože jsem rád zaplatil o něco víc abych podpořil tvůrce. Děsil jsem se jiného režiséra, ale jak se ukázalo byly to obavy neoprávněné, Black vystavěl film na super hláškách, naplno využil potenciál předlohy, tak trochu se dá říci že má děj nějaké společné prvky s posledním Batmanem a světe div se i s batmanem ve kterém hrál Jim gumoví ksicht Carry. Hraje na cit, terorizmus, nečekané zvraty, škoda že jsem je všechny odhalil předčasně, chtěl bych vidět údiv někoho koho překvapili a takových lidí bylo asi dost. Sakra proč jen jsem z kyna odešel po první sekvenci titulků vypadajících jako ze seriálu 90 let, nevyděl jsem závěrečné video, no nic DVD si určitě seženu.

Hannibal (2013) (seriál)

Už teď je mi jasné že tvůrci trefili do černého, vsadit Grahama do popředí, a ve skrytu nechat Hannibala mystifikovat a tahat za nitky, to je geniální a zároveň to vystihuje charakteristiku filmového Hannibala, i jeho elegance se v podání Mikkelse povedla skvěle, Mikkels má jen jednu chybu, nemá výrazné oči jako filmoví představitel, tedy Hopkins, ze začátku mi to strašně vadilo, ale začínám mu to odpouštět. Když budou pokračovat stejně kvalitně, mají ode mně 90 procent, zatím je to tak 80, hlavně kvůli špatné psychologii vrahů v jednotlivých epizodách která odpovídá tomu co chtějí scénáristé, ale myslím, že by se moc neshodla s logikou šílence. Dokončím komentář po dokoukání třetí série. Začátek třetí série byl kvalitativně naprostý propadák asi tak první tři díly mne doslova nudili, zvuk byl otravný, neustále stejné tóny navozující napětí. Přibližně od pátého dílu třetí série kvalita neustále narůstá, až k poslední epizodě s bravurním zakončením a scénou v titulcích které je sama o sobě grandiózní třešničkou na dortu. Tak tedy 90 procent za ten konec a za dvě předešlé série.

Výjimeční (2011) (seriál)

Viděli jste již hrdiny, všechny filmy a možná i animák X-menů? K tomu Zmetky(Misfits), pak vás nejspíš zžírá hlad po dalších podobných seriálech a filmech kterých je zatraceně stále málo, no tak si ještě dejte k svačince Alphas má to jen dvě řady takže to zhltnete za pár dní, a pak už jen budete čekat kdo opět objeví, že divák tohoto druhu seriálů má stále hlad a není čím ho pravidelně zasytit. Pominu kvalitu je to tak na tři hvězdy, ale protože je podobných serošů nedostatek dávám 4, Hrdinové alespoň v prvních dvou sériích jsou asi na pět, a Zmetci nasbírají hodně za originalitu. V tomhle seriálu mi přijdou často vedlejší postavy lepší než hlavní, na seriálu je vidět, že se zatraceně snaží vyhnout nejznámějším schopnostem, ale časem tvůrci trochu podléhají a používají i tyto. Já jen doufám že se dočkám dne kdy si někdo troufne na hraný seriál X-menů, nebo něco v podobném duchu a nevzdá to po sérii s nízkým ohlasem jako to bylo u Heroes.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

No, nic moc, asi nejlepší pasáž je když si Kotek hraje na šachistu, takovou roli by si mohl ve velkém zopakovat, Chylková nehraje špatně, i když to nebude žádná z rolí pro které si ji zapamatujeme. Scénář by chtěl oživit a zahrát to víc na komediální stránku protože těch málo komediálních prvků co zde byli ušli.