Temné patro (2008)

Tři hvězdy za film čtvrtá za Lordy. Zápletka je poměrně zajímavá. Nenudil jsem se, a ani to nebyl přehnaný horor kterých je dnes spousta, ve mně většinou horory nevzbuzují strach, ale nesnáším ty které hrají spíš na nechutnost, to tady nebylo, a dokonce jsem si místy myslel že se leknu, ono z těch dnešních lekacích hororů už se pak nelekne ničeho. Jsem rád že jsem to vyděl protože si to nehraje na překonávání nějakých hranic hororu, a servíruje něco čemu by se dalo říci klasika z nádechem inteligence.

Pád Bílého domu (2013)

Tak vám řeknu že tenhle film, hrající si na ukázku americké hrdosti, je uvnitř pěkně prohnilí, jaká pak je asi Amerika. Znáte ty časy kdy u nás byla do filmů vsunuta komunistická propaganda, byl jasně daný nepřítel a všichni se plácali po ramenou jak to tady funguje? No řekněme že takoví dojem mám z toho filmu. Realističnosti moc nepobral, pokud budu myslet jako terorista, vím že mi po domě běhá jeden ultra boží americký vlastenec, mám na něj kolem 20 chlapů, a vlastně vůbec nepotřebuji jeho smrt, stačí mi aby se nedostal dovnitř, tak osobně nevidím problém, ono i řešení odpálit celí dům když už jsem v tom krytu bude fungovat dobře. Ten film si nezaslouží tak velké hodnocení jaké má.

Království lesních strážců (2013)

Takoví americký Kuky se vrací, jen bez ponaučení, s provedení které ocení širší publikum ale zase není originální, bez Svěráka. Řekl bych že na přidané hodnotě Kuky vede, ale co se zábavnosti týče prohrává, hold tohle je film pro masy, s jednoduchou zápletkou, udělaný přesně tak aby fungoval. Podobnost příběhu s Arthur a Minimojové také nelze zapřít, hold použití námětu podobného s něčím co už jednou fungovalo.

I Love You Phillip Morris (2009)

Toho chlapa nejde než obdivovat. No je to něco jako náš Kájínek s tím rozdílem, že Steven Jay Russel není drsňák a není u něj pochyb že to za co sedí spáchal.

Wolverine (2013)

V poslední době chodím z kina po superhrdinských filmech tak napumpovaný, jenže tentokrát to zachránila až scéna po titulcích, zklamalo, 3D to že film šel do kin pouze s titulky, samotný děj by vylepšilo například malé vysvětlení myšlenkových pochodů "záporné strany" . Jasně něco takového tam je shrnuto do jedné věty. Mě teda víc bere jednička, za a) mám radši superhrdiny než samuraje, za b)až příliš náročná lest, kterou si vysvětlím buď extrémní hloupostí a nebo snahou Wolverinovi dopřát hrdinskou smrt. Ale a) je správně.

Malý princ (1974)

Prostě skvělé, škoda že hodnocení srážejí, lidé kteří se na film nedokáží dívat dětskýma očima, či očima člověka který v něm hledá moudrost kterou obsahuje kniha. Navíc je zde přidaná hudební a vizuální hodnota.

Pařmeni (2011)

Tleskám, komedie která ještě nepřekročila hranici nevkusu ač na ní část filmu balancovala, zejména co se ovce týče. Bylo to vtipné, potrhlé, romantické a s několika neotřelými nápady. Prostě parádní komedie u které se člověk směje častěji než se červená jak je to trapné což u amerických bývá běžné.

Bídníci (2012)

Přiznám se dokonce jsem uronil slzu a to se mi u filmů často nestává. Kvalitní muzikály můžu a tenhle patří k těm velmi zdařilým, měl jsem si ho pustit k večeru abych nebyl rušen, ale i když jsem asi třikrát film přerušil byl to skvělí zážitek a trochu lituji že jsem na něm nebyl v kině, ač tam už bych se za slzi trochu styděl :-)

Hvězda padá vzhůru (1974)

Hodnotíte li film z pohledu dnešní doby líbit se vám nejspíš nebude, já radši hodnotím s přihlédnutím k době ve které vznikl, a proto na něj nejsem až tak kritický, naopak dávám plusové body za to že je předlohou Tylova hra a film v sobě má krom spousty socialistických myšlenek i různá skrytá mravní ponaučení, a nakonec Karel v tom nebyl vůbec špatný. Kdyby jste byli v té době kdy vznikl a někdo vám předložil film propagující naopak kapitalismus, z velkou pravděpodobností ho odsoudíte, mentalita lidí se mění, řekněme si to na rovinu málo kdo půjde proti režimu který právě probíhá, evoluce stejně jako lidský život je o přizpůsobení, a tak by se měl i divák přizpůsobit tomu na co se kouká a až pak hodnotit zda je to brak s přihlédnutím na myšlenky tehdejších lidí.

Mrtví a neklidní (2013)

Super moc jsem se bavil, film z pohledu zombíká obzvláště ze začátku velmi vtipný, skvěle zahraná role od Houlta který má rozpracovanou skvělou kariéru já to vidím dokonce tak že by mohl nahrazovat Depa, i když spíše v komediálních a méně šílených rolích. Pokud by to chtěl někdo srovnávat se stmíváním, tak věřte že tohle je pro běžného diváka mnohem stravitelnější.