Muž, který se směje (2012)

Rád bych dal ještě vyšší hodnocení, zejména herecké výkony byli skvělé, maskér zaválel. Ale na druhou stranu nevím jaká je předloha, ale z filmu mám pocit že autor nevěděl co by chtěl ze skvělého nápadu vytěžit, tak v 20 posledních minutách filmu vidíme hned několik myšlenek které by si jednotlivě zasloužili mnohem víc času. Čekal jsem buď extrémní snahu hlavní postavy změnit vlastní pohled sama na sebe, nebo když už přešli do světa mocných tak vliv prostředí na člověka, zkazit ho do morku kostí, nebo romanci ala kráska a zvíře, když už se pouštěl do jakýchsi začátků revoluce tak se mohl vydat i touto cestou. Já si uvědomuji že ta forma onoho konce má svou originalitu, jenže mne neuspokojuje to že načne cca sedm cest a schválně je všechny utne ala Romeo a Julie. Gérar má opět super film, po pár horších rolích mu tahle sedla.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Bavil jsem se, sice tam moc originality nebylo, ale pár hodně vtipných pasáží, slušné triky a odpočinkoví scénář, dávají přesně ten film který jsem očekával. Všechno nemusí být hitovka, pokud ale natočí i pokračování a doladí pár detajlů, může to být série která bude za muži v černém hrdě pokulhávat.

Muž z oceli (2013)

Asi před měsícem jsem shlédl všechny filmy o Supermanovy abych byl na tento připraven. I když předchozímu souboji proti Generálu Zodovi se dá vytknout mnohé(vyděl jsem obě verze, režiserský sestřih je lepší, ale ne zas o tolik), tomuto se dá vytknout zejména výkon samotného Zoda, ten mne neuchvátil. A pasáž ze záchranou autobusu, logicky by to nemělo tak mizivé důsledky na Klárkuv život. Jinak jsem se skvěle bavil. No mohli nechat bílého Periho a Supermanovy trenky :-)

Gravitace (2013)

Tak jsem to dnes omrknul, má to spád, 3D je slušné(jak hloubka tak spoustu mrkacích scén) jen ty titulky mně děsně rozčilují, vážně za filmy v 3D s titulky bych vraždil. Pokud jsi chtěl být ve svém životě alespoň jednu minutu kosmonaut tak doporučuji. Vyděl jsem to v téměř prázdném kině v 15:10+20 min reklam kolem jen 5 lidí a skvěle jsem si to vychutnal.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Aneb pokračujeme ve stylu pětky, maximum akce, minimum fyziky, logiky a tolik drobných chybiček ve scénáři že to až bere dech. Jen tak mimochodem, už vidím náplň práce doplňovače automatů, který má na starost tuto činnost provádět v zařízení určené americkou vládou pro partu kriminálníků k odvedení jejich práce. To víte takoví chlápek by asi musel mít slušnou prověrku. Pasáže s tankem a letadlem radši nekomentovat. Prostě vypnout mozek a užít si akci, bohužel pokud máte IQ nad 90 jde to jen těžko.

Martin a Venuše (2012)

Dobrý film, naprostá spokojenost splnil co jsem od něj očekával, herecké výkony byli na české poměry velmi dobré, holčičky nehráli dokonale, ale co od nich v jejich věku mohu čekat. Jen tu scénu s psychopatickým umělcem a domluvenou schůzkou mohli trochu probrat.

Velký Gatsby (2013)

Chcete udělat film podle knihy kterou si intelektuálové čtou před spaním těsně před tím kdy sní své sny o lepší budoucnosti. Udělat ho tak aby zaujal širší veřejnost ne jen ty kteří vědí o čem film bude dřív než na něj pohlédnou. No tak vsunutím rapové hudby to nedělejte, v tomhle filmu je to jako pěst na oko. Místy mám chuť film vzít, vymazat hudbu, vzít tu dobovou maximálně ji trochu upravit a vsunout ji tam kde měla být. Jasně pak by se na film podívalo minimum "típků" uznávající rap. Ale upřímně, většina z nich film stejně asi neocenila. Jinak herecké výkony super, dobrý film, místy přehnané. 60 procent když zapomenu na hudbu která sice nebyla celou dobu špatná, ale jisté momenty byli prostě příšerné.

PanMáma (2013) (seriál)

Hm tak to už jsme hluboko klesli s našimi scénáristy, když musí televize obšlehnout seriál téměř slovo od slova. To už rovnou mohli nadabovat ten původní. Dávám jednu hvězdu za Šteidlera, i když lituji že svůj čas nevyužívá nějak lépe, ale co v Gymplu také nedostal kdoví jakou roli a ze začátku tam byl akorát trapný, což časem zůstalo, ale zlepšil se. Jen nechápu proč to neodřekl a nenapsal sitcom sám, na ten bych byl zvědaví.

Svatyně (2008) (seriál)

Skvělí seriál, zlepšují se s každou sérií, hlavní dějová linka nebývá nic extra ale umí gradovat. Vytknout se dá jen kvalita některých epizod, je to jako vy jednu epizodu napsal Shakespear a druhou stavební dělník s nedokončeným středoškolským vzděláním, a to je vážně škoda. Vůbec mi nevadil nižší rozpočet z první série, i tak mne tvůrci dokázali vtáhnout do děje. Od konce druhé série jsem tenhle seriál povýšil na jeden ze svých nejoblíbenějších. Doporučuji

Pro strach naděláno (2012) (seriál)

Velmi příjemné překvapení, když vezmu v úvahu jaké otřesné parodie se dnes točí, často vsázejí jen na velmi trapný humor a přijde mi že každý rok je to horší a horší, jsem rád že tady je vše v pořádku a po dlouhé době mohu říci že jsem se u parodie bavil vkusným(až na pár momentů) humorem. Téměř geniálně zparodovány momenty z podobných detektivních, policejních seriálů, jako několikanásobné nájezdy kamery na detail mrtvoly, policista z problémy vyrovnat se s minulostí, výslechy. A za strážnici Lepenkovou mám chuť dát pět pět hvězd, jenže to bych musel srovnat s jinými filmy které takové hodnocení ode mne mají, a kdybych to udělal zase bych si už nebyl jistý ani současným hodnocením. Jinak patoložku mají skvělou.