„Já jsem Adam Lerner, Schwannův neurofibrosarkom.“ Další vývojová etapa heterosexuálních mužských romancí. Apatowovská komedie prolnutá s „umíracím“ melodramatem. Romantická linie chlapec-dívka slouží zejména k bližšímu představení titulního hrdiny, jakkoli neodpovídá na otázku, zda Adama přítelkyně opouštějí, protože jsou to mrchy (jak má jasno Kyle), nebo kvůli jeho neoslnivému charakteru a chabé vůli něco změnit. Většinu skutečně dojemných momentů naopak obstarává linie chlapec-chlapec, smysluplně zužitkovávající Rogenovu osvědčenou (jedinou?) polohu „jsem nadržený imbecil a je mi to fuk“. Věrohodně doplňuje Levittova slušného „nepiju, nekouřím, nemám řidičák“ hocha (jehož jediným zlozvykem je zřejmě okusování nehtů). Nápadný kontrast povah ústředního dua je zábavný, jejich přátelství činí věrohodným a navíc nabízí dvojí možné pojetí lidského těla – k přežití/k ukojení slasti. Klidné tempo vyprávění, citlivé protlačení vážného tématu do komedie a redukování sentimentu rozhodně nejsou kvality, jimiž by se mohlo chlubit každé filmové obohacení onkologického diskurzu. 50/50 nejen obohacuje, ale také rozšiřuje, když prostřednictvím zprvu sympatické přítelkyně ukazuje falešný soucit a sobeckou neochotu míchat pozitivní s negativním. Adamova následná skličující samota zpochybňuje platnost často citovaného výroku „žij s lidmi, zemři sám“. Někteří lidi jsou svině, osamělé umírání je opruz a k životu s nádorem patří boleti, únava a zvracení. Banální, ale pravdy. Zprostředkování vědomí, že už nemusí být žádné „potom“ patřilo k těm nejsilnějším, jaká jsem kdy díky nějakému filmu zakusil. Kam se hrabou rakovinotvorná dramata. 85% Zajímavé komentáře: castor, Gimp, ScarPoul(20.11.2012)

Až v momentně, kdy jsem se pokusil představit si, jaký to asi je pocit ztratit v sedmadvaceti naději, mi po dlouhé době u filmu slza ukápla. Ultimátní citová vydíračka, na kterou se po většinu času moc pěkně dívá. Je to zároveň první film, ve kterém mi JGL konečně přirostl k srdci. Atmosféru příjemně odlehčuje svým typickým, byť na uzdě se držícím, humorem Seth Rogen, a ostatně i obě dámy a představitelé rodičů hlavního hrdiny pásnou do svých rolí jako prdel na hrnec, takže já jsem si tento film užil víc, než-li jsem původně čekal. Hodně dobrý je i soundtrack. Asi už měknu, ale jednou za čas....doporučuju!(24.6.2014)

Rozpočet $8miliónovTržby USA $35,014,192Tržby Celosvetovo $41,000,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,395,917 //počet predaných kusov 133,180Tržby za predaj DVD v USA $5,321,361 //počet predaných kusov 345,681║ trpko roztomilá dráma s dobrým hereckým koncertom /80%/(6.2.2013)

A to je přesně to, co tak miluju. Těšíte se na pohodovou komedii s vaším oblíbeným hercem a dostanete něco, co absolutně nečekáte. Film vás zasáhne neuvěřitelným způsobem a při závěrečných titulcích si musíte říct: "Sakra, neviděla jsem právě teď film roku?" 50/50 je zatím můj nejlepší filmový zážitek tohoto roku. Návaly smíchu i dojetí. Toto téma už jsme viděli tisíckrát, ale já ho nikdy neviděla lépe. Toto není Hollywood, toto je život. Smekám před člověkem, který psal scénář, na debut výborná práce a hlavně jak si přečtete okolnosti vzniku tohoto scénáře, tak si uznání zaslouží ještě více. Nebojte se citového vydírání a ani toho, že půjde pouze o to, udělat si z daného tématu srandu. Je to dokonale vyvážené a 50/50 je tak zcela výstižný název. Joseph se Sethem vytvořili skvělou hereckou dvojici a hlavně Joseph je zde naprosto famózní. Film musíte vidět, silný snímek a velmi inspirující. Jen drobná otázka, co máte proti tomu závěru? Já si například nedovedu představit lepší závěrečnou větu.(1.12.2011)

Tento snímek jsem si pouštěl tak nějak s pocity 50/50. Říkal jsem si, že kombinace komedie a dramatu u tématu rakoviny mě nemůže oslnit a že to tedy nebude ani ryba ani rak. Pletl jsem se. Komediálnost mi v Levineho počinu přišla takřka nulová a pokud, tak zejména na začátku. Jinak to pro mě bylo poctivé, regulérní drama, při kterém soucítíte s hlavním hrdinou, hodně scén mi přišlo opravdu emocionálně vypjatých a depresivních, takže občasné odlehčení nějakým tím vtípkem nebo úsměvnější scénou, přišlo vhod. Herci sympatičtí a skvělí, hudba vynikající, děj snadno čitelný, ale poutavý, stopáž tak akorát a zpracování jednotlivých scén hodnotím také na jedničku. Opravdu jsem se do snímku a příběhu hlavního hrdiny vžil, byl jsem upoután veškerým děním na scéně a ke konci jsem se také nechal nachytat, resp. dojmout, což byl jistě prvoplánový záměr tvůrců. Nevadí. Zahráli to na diváky skvěle, tak proč ne? :) Síla přátelství mezi muži, vztah muže a ženy ve vypjaté situaci, vztah k rodičům, ale v neposlední řadě také vyvíjející a měnící se názory na terapii či vnímání vztahu pacient-terapeutka, to vše jsou pozitiva, která si z filmu 50/50 odnesu a za které dávám plný počet hvězd.(8.1.2012)

• - Ve scéně, kdy jde Adam (Joseph Gordon-Levitt) prvně na chemoterapii, je možné vidět velmi nemocnou stařenku sotva držící se na nohou, jak jej míjí. Po několika krocích lze však v záběru spatřit, jak se stařenka narovná a zcela "zdravě" mizí ze scény. (Shaleman)

• - Adam (Joseph Gordon-Levitt) nosí ve filmu hodinky Citizen PMU56-2373. (Roland Sands)

• - V jednom ze svých rozhovorů Anna Kendrick přiznala, že svou postavu často považovala za nejhoršího terapeuta na světě. (akisha)