Konečně film o velmi vážných věcech podaný akorátní, vyváženou optikou oscilující přesně mezi vážnou drámou a černohumornou dirty komedií krásně ukazující, že i vážná nemoc se dá brát jinak, nežli slzami a pocitem bezmoci. Žádné klišoidní fráze a když tak čistě cílené (Kendrick), žádné zbytečně patetické emoce. Tomuhle filmu dominuje zdravý selský rozum a spousta skvěle inscenovaných pasáží všedního dne. Levitt má velký talent a cit pro výběr rolí. Seth Rogen pro změnu dělá to co umí nejlépe. Hrát neohrabaného, dobrosrdečného, vulgárního řízka.(1.9.2016)

Slza mi sice neukapla, ale namekko jsem byla celou dobu. Zvlast scena, kdy Adam objevi u kamarada Kylea knizku v koupelne, me dojala. Ackoli se zdalo, ze ma Adam smulu na bezcitneho lekare, mrchu pritelkyni, neschopnou terapeutku, sebestredneho kamose a matku hysterku, popral se s tim skvele a s humorem a prosel si vsemi fazemi podle sveho. Joseph nam opet dokazal, co uz mockrat predtim - v Pocatku nebo v 500 dni se Summer - ze je to Pan herec, ktery nezklame. Bryce Dallas Howard me sice vytacela jeste vic nez v Zatmeni (a to je co rict), ale Anna Kendrick to vyvazila (ackoli jako terapeutka stala za prd, jako clovek bez smyslu pro humor byla sladka - ten jeji binec v aute nemel chybu). Celkove tady proste vsechno funguje - emoce, postavy, hudba, dialogy - a vyvazenost dramatu a komedie je dokonala..(5.12.2011)

Až v momentně, kdy jsem se pokusil představit si, jaký to asi je pocit ztratit v sedmadvaceti naději, mi po dlouhé době u filmu slza ukápla. Ultimátní citová vydíračka, na kterou se po většinu času moc pěkně dívá. Je to zároveň první film, ve kterém mi JGL konečně přirostl k srdci. Atmosféru příjemně odlehčuje svým typickým, byť na uzdě se držícím, humorem Seth Rogen, a ostatně i obě dámy a představitelé rodičů hlavního hrdiny pásnou do svých rolí jako prdel na hrnec, takže já jsem si tento film užil víc, než-li jsem původně čekal. Hodně dobrý je i soundtrack. Asi už měknu, ale jednou za čas....doporučuju!(24.6.2014)

[imdb: 8.0/10] | me: Ono to vôbec nie je komédia, pretože rakovina sama o sebe vôbec vtipná nie je. To, čo sa však v tomto filme podarilo veľmi slušne je ukázať spôsob akým môže mladý človek týmto obdobím od oficiálneho zistenia až po ... prechádzať. Momenty, ktoré môžu vyznieť v danej situácii vtipne, či situácie samotné vedia trošku rozveseliť, ale v celkovom dôsledku ide vždy len o rakovinu. Tento film predstavuje správne vyvážený mix aj najmenšieho posledného životného optimizmu a tej obrovskej ťarchy, ktorú či už po fyzickej alebo psychickej stránke so sebou táto choroba prináša. Je to "komédia", ktorá veľmi nerozveselí, ... ale ako film poteší. No one wants to fuck me. I look like Voldemort. (16.1.2012)

V podstate taká obyčajná dráma, ktorá ani tak nezaujme príbehom ako skôr postavami. Joseph Gordon-Levitt,a Seth Rogen vytvorili skutočne vtipnú dvojku, ktorá dokáže utiahnuť film a zároveň aj zabaviť. Príjemne ich doplna aj ženské duo Anna Kendrick a Bryce Dallas Howard. Síce trochu priehľadná, ale fajn dráma s nádychom komédie. 80% - 4*(9.10.2013)

• - Když Adam (Joseph Gordon-Levitt) mluví telefonem s Katherine (Anna Kendrick) den před svou operací, v prvních dvou záběrech má telefon u pravého ucha, ale v dalších u levého. (ELBobes)

• - Ve scéně, kdy jde Adam (Joseph Gordon-Levitt) prvně na chemoterapii, je možné vidět velmi nemocnou stařenku sotva držící se na nohou, jak jej míjí. Po několika krocích lze však v záběru spatřit, jak se stařenka narovná a zcela "zdravě" mizí ze scény. (Shaleman)

• - Scéna oholení hlavy je dílem improvizace a původně nebyla ve scénáři. (akisha)