Joseph Gordon-Levitt je moje alter ego, teď to vím! Už jako Tom v 500 dní se Summer jsem měl pocit, že nenápadně kopíruje můj snílkovský život, ovšem v méně úsměvné komedii 50/50 už se mi do něj naboural úplně, neboť v roli Adama prožívá obdobné životní útrapy se všemi plusy i mínusy jako já. Mé hodnocení je díky tomu určitě trochu nadhodnocené, ale tématem je mi prostě hodně blízké.(4.2.2012)

Drama o tom, jak se mladý kluk vypořádává s rakovinou, lehce odlehčené (= není to komedie, ale ani dusné drama). Anna je prima bordelářská terapeutka. Oceňuju lehkou romantickou linii, žádný slaďák. Vadilo mi pomalejší tempo, občas chyběla hudba. Po skončení mám ze snímku dobrý dojem, obzvlášť po Pearl Jam. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 5 | humor 1 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5(9.12.2012)

Konečně film o velmi vážných věcech podaný akorátní, vyváženou optikou oscilující přesně mezi vážnou drámou a černohumornou dirty komedií krásně ukazující, že i vážná nemoc se dá brát jinak, nežli slzami a pocitem bezmoci. Žádné klišoidní fráze a když tak čistě cílené (Kendrick), žádné zbytečně patetické emoce. Tomuhle filmu dominuje zdravý selský rozum a spousta skvěle inscenovaných pasáží všedního dne. Levitt má velký talent a cit pro výběr rolí. Seth Rogen pro změnu dělá to co umí nejlépe. Hrát neohrabaného, dobrosrdečného, vulgárního řízka.(1.9.2016)

Bylo to přesně takový, jako jsme to čekali. Drama s komedií v perfektním vyvážení co nepostrádá vtip, a s excelujícím Levittem, kterýmu za zády hláškuje vynikající Seth Rogen. A že to jsou pořádný hlášky. ("Look at it! That's Rachel! And that's a fucking filthy Jesus-looking motherfucker, and they're kissing!") Sice jsem čekala, že se víc dojmu, ale ono to bylo v týhle civilnější formě mnohem přesvědčivější. Ocenila bych sugestivní pohled na věc, ať už jde o Adamovu chůzi nemocnicí krátce po tom, co se dozví diagnózu, kdy se divák skutečně může vcítit do jeho pocitů nebo scény z klubu, kam ho zatáhne kamarád. Přesto všechno mi nešlo zbavit se pocitu, že to není zas tak objevný a inovativní, spíš je to starej známej příběh podanej relativně netradiční, ale v ničem přelomovou formou. Rozhodně to ale není chladnej kalkul, právě naopak! Určitě v brzký době plánuju další (a ne poslední) opakování. Hodně silný 4* a film, co opravdu stojí za zhlédnutí.(6.1.2012)

o.k., začneme negativy, ať to mám(e) za sebou. Tenhle snímek (možná zdejší komentáře) je takovou (malou) pastí na diváka. Člověk by čekal v prvé řadě černou komedii na téma: jak se vyrovnat (a postavit čelem) rakovině a ono je to spíše komorní drama s lehce černo(humorným) nádechem. Bez mučení přiznávám, po úvodních 25-ti min jsem si (více než jen) pohrával s myšlenkou „jít od toho pryč (čti, vysrat se na to)“. Důvody? Zaprvé, J.Gordon-Levitt. Po tomhle mě (možná) zástupy náctiletých puberťaček zasypou sprchou vulgarismů, ALE....ten kluk nemá charisma! Měl jsem s tím (ním) problém již v 500Days of Summer, platí to i v tomto případě. Zadruhé, snímek se snaží balancovat mezi komorním (citlivým) přístupem a (černou) komedií zároveň a (bohužel) se to navzájem tluče a shazuje. PŘESNĚ tento komentář jsem měl „v hlavě“ kolem 25min snímku. Potom se však „něco stalo“. S trochou nadsázky, Adam (J.Gordon-Levitt) oholil hlavu, dostavilo se určité charisma (věrohodnost) a zejména, snímek začal brnkat na daleko vážnější (intimnější) strunu a když už přišly odlehčenější momenty (viz SPOILER představovačka v nemocnici „Jsem A. Lombardo, lymfom třetího stupně. Těší mě....M. Farner, metastázovaná rakovina prostaty-těší mě... A. Lerner, schwannonový neurofibrosarkom), tak začaly padat na úrodnou půdu a divák (Milan) začal snímku přicházet stále více na chuť, zvlášť, když se (s postupujícím časem) dostavila (civilní) upřímnost, nikoliv hranost a kalkul. Takže, chválím S. Rogena (mistrného přihrávače a opravdového kamaráda do nepohody), přirozeně věcnou (sympatickou) terapeutku A. Kendrick, „holohlavého Levitta“, civilnost, věcnost. Nakonec úplný závěr to (u mě) vytáhl na silnější 3* , resp. slabší 4 . Teď nemám rozhodně na mysli moment „A co teď“, ale... PEARL JAM. p.s. stejně si neodpustím poznámku, tohle téma by si zasloužilo buď MNOHEM černohumornější pojetí, kde bych nechal jít hlavní představitele až na samou dřeň nebo veskrze komorní provedení. Byť s dovětkem (nutno tvůrcům přiznat) se to (s postupujícím časem) dařilo mixovat (dávkovat) stále s větším úspěchem, kdy se mi čím dál tím méně honilo hlavou, co bych pozmněnil (co mi překáží v plném soustředění se a vychutnání si) a necha(val)l se snímkem „pohltit“. P.s. Kapesník však zůstal suchý. Ikdyž pravda, pohled na prázdnou lednici (poté co jsem si chtěl dopřát lahodnou plzínku a spláchnout pachuť (lehce) nevyužitého potenciálu), mě k slzám téměř dohnal. To bych zase lhal. Každý máme holt nějakou tu svou slabůstku a byť (viz výše) ne vše bylo tak špatné, jedno vím jistě. Tento snímek (se mezi ty mé) zcela jistě nezařadí. 73%(9.12.2011)