.." Using your fucking balls trimmer, instead of going to a barber."-"Yeah. I never washed them, ever. And it's not my balls, it's my asshole...... I'm joking."-"You're not joking."-"No,not at all." Drama o rakovině, ve kterém překvapivě nejde o žádné citové vydírání a ždímačku slz. Dojemné, reálné, na nic si nehrající.. a i když jsem si poslechla pár skvělých hlášek (No one wants to fuck me. I look like Voldemort.), tak bych nejspíš vystřihla celého Setha Rogena, který mi celou dobu lezl spíše na nervy a děj se navíc až příliš soustředil na jeho kamarádský vztah s Adamem. Kdyby se příběh více točil kolem vypořádávání se s nemocí, bavilo by mě to nejspíš mnohem víc. Takhle se našly chvilky, které mě nudily a po shlédnutí mám strašně rozporuplné pocity. Nejde o nic, z čeho bych byla nadšená a chtěla to vidět ještě jednou. Možná jsem se jen moc těšila, proto to zklamání. Každopádně jde o nadprůměrnou podívanou s výborným psím kukučem Levitta, ale bohužel, nějak se mi to nedostalo pod kůži..PS:A žánrové označení "komedie" je myslím docela mimo. EDIT-2.SHLÉDNUTÍ- Dala jsem tomu druhou šanci a přenesla se přes počáteční cynismus a ejhle, ono to nakonec má vážně něco do sebe!A měním názor na Setha Rogena,do filmu se hodil:)(15.2.2012)

Film, který mě místy rozesmál, místy mi to vehnal slzy do očí. Ono nenápadné slovíčko "místy" je v předchozí větě nicméně důležité, protože ho obklopuje obrovská řada scén, které na mě zdaleka tolik nezapůsobily. Sama nevím proč, nicméně nemůžu říct, že by mě 50/50 strhlo s sebou, že bych dění na plátně naprosto podlehla, že bych se nemohla dočkat, až tento film uvidím znovu. Ze subjektivního hlediska tedy tři hvězdy, i když z toho objektivního by si ty čtyři nejspíše zasloužil.(9.12.2011)

Nenásilně dojemný a ducha povznášející film, který ze mě vytřískal tolik emocí, jako se to žádnému filmu dlouho nepovedlo. Ze všech herců bezkonkurenčně dominuje hláškující Seth Rogen,v roli oddaného kámoše do nepohody- "Look at it! That's Rachel! And that's a fucking filthy Jesus-looking motherfucker, and they're kissing!" :D a já se jen nevěřícně ptám- kde je nominace na Zlaté glóby pro vedlejšího komediálního herce ?(8.1.2012)

[imdb: 8.0/10] | me: Ono to vôbec nie je komédia, pretože rakovina sama o sebe vôbec vtipná nie je. To, čo sa však v tomto filme podarilo veľmi slušne je ukázať spôsob akým môže mladý človek týmto obdobím od oficiálneho zistenia až po ... prechádzať. Momenty, ktoré môžu vyznieť v danej situácii vtipne, či situácie samotné vedia trošku rozveseliť, ale v celkovom dôsledku ide vždy len o rakovinu. Tento film predstavuje správne vyvážený mix aj najmenšieho posledného životného optimizmu a tej obrovskej ťarchy, ktorú či už po fyzickej alebo psychickej stránke so sebou táto choroba prináša. Je to "komédia", ktorá veľmi nerozveselí, ... ale ako film poteší. No one wants to fuck me. I look like Voldemort. (16.1.2012)

Aj keď úvodné podanie z rakety Setha Rogena mierilo na čiaru humoru, Joseph Gordon-Levitt svojou hrou odpovedal stále mimo zabaveného ihriska a vždy triafal do trpkej životnej siete. Tento stret bezstarostného komika a nešťastného zúfalca, ktorý sa postavil zoči voči neúprosnej rakovine ponúkol občas aj šťavnaté prekvapenie. Počas celého filmu sa pingpong-oval dramatický a komický scenár, no v končenom vyvrcholení pôsobil ozaj dramaticky. Jednou z ťažkých a dobre mierených chvíľ bolo aj to, že človeka nachádzajúceho sa už tak vo veľmi ťažkej situácii zradí ešte aj najbližšia osoba a pri záberoch v nemocnici a na operačnom stole mi už bolo mladého Adama ozaj ľúto. Jednoducho mu život nakladal stále viac na jeho ramená až nakoniec po vytrvalom súboji so všetkými neresťami sa dočkal vysnívaného a zaslúženého stretnutia. U mňa 60%.(2.12.2012)

• - Na scénáři k filmu se podílel také spisovatel Will Reiser, který do něj vložil něco ze svých zkušeností z boje s rakovinou. Lékaři objevili Reiserovi rakovinový nádor podél páteře v 25 letech, v době, kdy se jako producent podílel na komediální talk-show Ali G Show (od r. 2003). Jako spisovatelé na této talk-show pracovali i jeho přátelé Seth Rogen a Evan Goldberg. Seth Rogen mu pomohl se s nemocí vyrovnat a přesvědčil ho, aby o tom napsal scénář. Will Reiser byl v době uvedení filmu 6 let v pořádku, avšak stále byl pod lékařskou péčí a pokračoval ve fyzikální terapii. Poté, co se uzdravil, se všichni shodli, že není film, který by správně reflektoval období, kterým si tenkrát prošli. (Beastmaster4)

• - Když si Adam (Joseph Gordon-Levitt) dělá seznam věcí, které v životě neudělal, jednou z nich zmínka o tom, že ještě nikdy nebyl v Kanadě. Tato scéna však byla, stejně jako většina ostatních, natočena právě v Kanadě. (G..)

• - Adam (Joseph Gordon-Levitt) nosí ve filmu hodinky Citizen PMU56-2373. (Roland Sands)