Někdo by film mohl nazvat melodramatickým škvárem a odsoudit 50/50 už z principu. Já rozhodně ne. Z filmu je cítit, že k tématu autoři mají nějaký bližší vztah a Gordon-Levitt to umí tak fantasticky podat, že jsem byl unešen a naprosto vtáhnutý do příběhu...90%(7.2.2015)

Nedávno som si hovoril, že buď som už popri toľkých filmoch odolný na citové vydieranie, alebo sa také filmy, ktoré by mnou dokázali pohnúť, jednoducho už netočia, alebo jednoducho strácam schopnosť podľahnúť emóciám. A teraz som pozrel tento snímok a BUM! Totálny knockout, podpásovka ako sviňa. Vážna téma, odľahčená nesmiernou dávkou humoru, ktorá ma dostala do kolien smiechom i plačom. V rámci komédie aj drámy uspel na oboch stranách takmer stopercentne. Tento film vás nedonúti oceniť iba bravúrnu prácu, ktorá na ňom bola tvorcami vykonaná, ale donúti vás oceniť hlavne váš život. Je tak brutálne realistický, prirodzený a úprimný, že až žasnem pred ignoranciou akýchkoľvek ocenení. Záver a pár scén by som upravil, ale inak maximálna spokojnosť, must-see záležitosť. 85%.(11.2.2012)

Konečně film o velmi vážných věcech podaný akorátní, vyváženou optikou oscilující přesně mezi vážnou drámou a černohumornou dirty komedií krásně ukazující, že i vážná nemoc se dá brát jinak, nežli slzami a pocitem bezmoci. Žádné klišoidní fráze a když tak čistě cílené (Kendrick), žádné zbytečně patetické emoce. Tomuhle filmu dominuje zdravý selský rozum a spousta skvěle inscenovaných pasáží všedního dne. Levitt má velký talent a cit pro výběr rolí. Seth Rogen pro změnu dělá to co umí nejlépe. Hrát neohrabaného, dobrosrdečného, vulgárního řízka.(1.9.2016)

Když život píše silné příběhy, dívá se na ně samo. Seth Rogen udělal moc dobře, že kamaráda přemluvil k napsání scénáře a stejně dobře udělal, když si střihnul svou dosud nejlepší roli. Jako neotesance jsme ho sice viděli nesčetněkrát, ale právě v melancholické komedii, ze které lidskost svítí společně s nekompromisními hláškami, se ideálně našel. A protože jen málokdo je lepším průvodcem po real-life komediích než Joseph Gordon-Levitt, nezbývá než se spokojeně usmát, utřít nějakou tu schovanou slzu a říct si jediné. Life is good.(31.1.2012)

V podstate taká obyčajná dráma, ktorá ani tak nezaujme príbehom ako skôr postavami. Joseph Gordon-Levitt,a Seth Rogen vytvorili skutočne vtipnú dvojku, ktorá dokáže utiahnuť film a zároveň aj zabaviť. Príjemne ich doplna aj ženské duo Anna Kendrick a Bryce Dallas Howard. Síce trochu priehľadná, ale fajn dráma s nádychom komédie. 80% - 4*(9.10.2013)

• - Na scénáři k filmu se podílel také spisovatel Will Reiser, který do něj vložil něco ze svých zkušeností z boje s rakovinou. Lékaři objevili Reiserovi rakovinový nádor podél páteře v 25 letech, v době, kdy se jako producent podílel na komediální talk-show Ali G Show (od r. 2003). Jako spisovatelé na této talk-show pracovali i jeho přátelé Seth Rogen a Evan Goldberg. Seth Rogen mu pomohl se s nemocí vyrovnat a přesvědčil ho, aby o tom napsal scénář. Will Reiser byl v době uvedení filmu 6 let v pořádku, avšak stále byl pod lékařskou péčí a pokračoval ve fyzikální terapii. Poté, co se uzdravil, se všichni shodli, že není film, který by správně reflektoval období, kterým si tenkrát prošli. (Beastmaster4)

• - Když Adam (Joseph Gordon-Levitt) mluví telefonem s Katherine (Anna Kendrick) den před svou operací, v prvních dvou záběrech má telefon u pravého ucha, ale v dalších u levého. (ELBobes)

• - Adam (Joseph Gordon-Levitt) nosí ve filmu hodinky Citizen PMU56-2373. (Roland Sands)