o.k., začneme negativy, ať to mám(e) za sebou. Tenhle snímek (možná zdejší komentáře) je takovou (malou) pastí na diváka. Člověk by čekal v prvé řadě černou komedii na téma: jak se vyrovnat (a postavit čelem) rakovině a ono je to spíše komorní drama s lehce černo(humorným) nádechem. Bez mučení přiznávám, po úvodních 25-ti min jsem si (více než jen) pohrával s myšlenkou „jít od toho pryč (čti, vysrat se na to)“. Důvody? Zaprvé, J.Gordon-Levitt. Po tomhle mě (možná) zástupy náctiletých puberťaček zasypou sprchou vulgarismů, ALE....ten kluk nemá charisma! Měl jsem s tím (ním) problém již v 500Days of Summer, platí to i v tomto případě. Zadruhé, snímek se snaží balancovat mezi komorním (citlivým) přístupem a (černou) komedií zároveň a (bohužel) se to navzájem tluče a shazuje. PŘESNĚ tento komentář jsem měl „v hlavě“ kolem 25min snímku. Potom se však „něco stalo“. S trochou nadsázky, Adam (J.Gordon-Levitt) oholil hlavu, dostavilo se určité charisma (věrohodnost) a zejména, snímek začal brnkat na daleko vážnější (intimnější) strunu a když už přišly odlehčenější momenty (viz SPOILER představovačka v nemocnici „Jsem A. Lombardo, lymfom třetího stupně. Těší mě....M. Farner, metastázovaná rakovina prostaty-těší mě... A. Lerner, schwannonový neurofibrosarkom), tak začaly padat na úrodnou půdu a divák (Milan) začal snímku přicházet stále více na chuť, zvlášť, když se (s postupujícím časem) dostavila (civilní) upřímnost, nikoliv hranost a kalkul. Takže, chválím S. Rogena (mistrného přihrávače a opravdového kamaráda do nepohody), přirozeně věcnou (sympatickou) terapeutku A. Kendrick, „holohlavého Levitta“, civilnost, věcnost. Nakonec úplný závěr to (u mě) vytáhl na silnější 3* , resp. slabší 4 . Teď nemám rozhodně na mysli moment „A co teď“, ale... PEARL JAM. p.s. stejně si neodpustím poznámku, tohle téma by si zasloužilo buď MNOHEM černohumornější pojetí, kde bych nechal jít hlavní představitele až na samou dřeň nebo veskrze komorní provedení. Byť s dovětkem (nutno tvůrcům přiznat) se to (s postupujícím časem) dařilo mixovat (dávkovat) stále s větším úspěchem, kdy se mi čím dál tím méně honilo hlavou, co bych pozmněnil (co mi překáží v plném soustředění se a vychutnání si) a necha(val)l se snímkem „pohltit“. P.s. Kapesník však zůstal suchý. Ikdyž pravda, pohled na prázdnou lednici (poté co jsem si chtěl dopřát lahodnou plzínku a spláchnout pachuť (lehce) nevyužitého potenciálu), mě k slzám téměř dohnal. To bych zase lhal. Každý máme holt nějakou tu svou slabůstku a byť (viz výše) ne vše bylo tak špatné, jedno vím jistě. Tento snímek (se mezi ty mé) zcela jistě nezařadí. 73%(9.12.2011)

No one wants to fuck me. I look like Voldemort. Tomuto filmu proste niet co vytknut, takze sa o to ani nebudem snazit. Skvely Joseph, este lepsi jeho batshit crazy friend Seth, podmaniva Anna, do toho presne humor, ktory mi sadol ako prdel na serbel (ked su spolu ti dvaja, tak Pat a Mat suvix) a o OST ani nevravim, Som nesmierne rada, ze ku konca roka sa nam tento dost biedny rok na filmy zacina konecne rozbiehat :) PS: Pearl Jam na konci je proste taka smakovicka, ze tomu musite buchnut pat hviezd uz len z principu.(16.12.2011)

V podstate taká obyčajná dráma, ktorá ani tak nezaujme príbehom ako skôr postavami. Joseph Gordon-Levitt,a Seth Rogen vytvorili skutočne vtipnú dvojku, ktorá dokáže utiahnuť film a zároveň aj zabaviť. Príjemne ich doplna aj ženské duo Anna Kendrick a Bryce Dallas Howard. Síce trochu priehľadná, ale fajn dráma s nádychom komédie. 80% - 4*(9.10.2013)

Aj keď úvodné podanie z rakety Setha Rogena mierilo na čiaru humoru, Joseph Gordon-Levitt svojou hrou odpovedal stále mimo zabaveného ihriska a vždy triafal do trpkej životnej siete. Tento stret bezstarostného komika a nešťastného zúfalca, ktorý sa postavil zoči voči neúprosnej rakovine ponúkol občas aj šťavnaté prekvapenie. Počas celého filmu sa pingpong-oval dramatický a komický scenár, no v končenom vyvrcholení pôsobil ozaj dramaticky. Jednou z ťažkých a dobre mierených chvíľ bolo aj to, že človeka nachádzajúceho sa už tak vo veľmi ťažkej situácii zradí ešte aj najbližšia osoba a pri záberoch v nemocnici a na operačnom stole mi už bolo mladého Adama ozaj ľúto. Jednoducho mu život nakladal stále viac na jeho ramená až nakoniec po vytrvalom súboji so všetkými neresťami sa dočkal vysnívaného a zaslúženého stretnutia. U mňa 60%.(2.12.2012)

Někdo by film mohl nazvat melodramatickým škvárem a odsoudit 50/50 už z principu. Já rozhodně ne. Z filmu je cítit, že k tématu autoři mají nějaký bližší vztah a Gordon-Levitt to umí tak fantasticky podat, že jsem byl unešen a naprosto vtáhnutý do příběhu...90%(7.2.2015)

• - Když si Adam (Joseph Gordon-Levitt) dělá seznam věcí, které v životě neudělal, jednou z nich zmínka o tom, že ještě nikdy nebyl v Kanadě. Tato scéna však byla, stejně jako většina ostatních, natočena právě v Kanadě. (G..)

• - Seth Rogen prohlásil, že když mu jeho přítel (Will Reiser) oznámil, že má rakovinu, zrovna seděl na záchodě. Ačkoliv to oběma připadalo směšné, pro film to bylo příliš nechutné. (akisha)

• - Most, který je vidět v úvodních titulcích, je Lions Gate Bridge ve Vancouveru, jmenovec Lionsgate Entertainment, což je studio, které film podpořilo. (akisha)