poster

Hvězdy nám nepřály

 • USA

  The Fault in Our Stars

 • USA

  TFiOS

 • Slovensko

  Na vine sú hviezdy

 • Velká Británie

  The Fault in Our Stars

Romantický / Drama

USA, 2014, 126 min (Director's cut: 133 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Thomick
  ****

  Jeden z těch dospělejších a uvědomělejších teen filmů posledních let, docela jednoznačně. Zatimco třeba (excelentní) Now Is Good řeší převážně dožívání, Fault in Our Stars se zabývá primárně přežívánim - a to pro jistotu v obou slova smyslech. Určitě velký sousto, ale pořád v zásadě velmi snadno poživatelný. Leckdy (humorem) správně přislazený, jindy zase (vzletnými knižními citáty) poněkud přeslazený, a ve finále bohužel nepěkně natahovaný, protože si obě hrdličky jednoduše musely stihnout všecko povědět a vzkázat. Třebaže dokonce i taková stará násoska jako Van Houten moc dobře věděla, že to takhle nechodí a chodit nemá. Já nicméně tu samou chybu dělat nehodlám, takže... pokud život i knížky mohou končit náhle a bez varování, proč by nemohl taky tenhle kome...(2.6.2014)

 • Kamca_
  ***

  Tak jsem se konečně dostala zase po roce do kina a jsem zklamaná. Nějáký hlubší zážitek se nekonal. Když celou dobu vnímáte okolí kina a ty lidi tam, tak je na filmu něco špatně. Celou dobu mě to vůbec nedokázalo vtáhnout do děje. Do kina jsem šla s velkým očekáváním, což byla možná ta chyba. Film se nedal brát moc vážně, i když se o vážné téma jednalo. Herecké obsazení bylo sympatické. Hlavně Shailene se mi moc líbila. Naopak Ansel mi ve své roli přišel až moc křečovitý a nevěřila jsem mu ani slovo. Hudbu jsem taky čekala lepší. Mráz po zádech mi šel akorát na začátku filmu, ale potom mě to tak po půlhodině přestalo bavit. Ještě v půlce filmu se daly najít fajn okamžiky, ale když to všechno shrnu, tak bohužel víc jak 60% dát nemůžu. A taky mě docela zaráží, že do všech nových filmů musí filmaři cpát ty macbooky a iphony ... To už se vážně nedá natočit film bez tupého chatování a psaní emailů?(9.6.2014)

 • Pepinec
  ***

  V sále spolu se mnou bylo odhadem tak 31 citlivých pohlaví a já málem doplatil na to, že jsem si s sebou nevzal neoprén, nafukovací člun a pádlo. Krom zvuků, které připomínaly nářky v chudobinci, se totiž kolem taky kolektivně brečelo, což mělo za následek, že když uvaděčka na konci otevřela dveře, vyvalil se na chodbu pátý stupeň divoké vody. Neříkám, že jsem sám nebyl párkrát naměkko, ale poví mi někdo, jestli tenhle film dokáže oslovit ještě něčím jiným? (Invercargill, NZ)(19.7.2014)

 • Malarkey
  ****

  Na tenhle film jsem se s přítelkyní připravoval dlouho. Ono není od věci připravit kapesníky a nervy na film, který vypráví příběh lidí, u kterých už předem víte, co je čeká. A není to nic hezkého. O to více jsem byl překvapený, jak přirozeně a hezky byl film vyprávěn. Stejně tak mám i rád, když Amíci jedou na výlet do Evropy a tak jsem si užil i tuto část filmu. Závěr je sice právě na ty nervy, depresi a tak dále, ale co také od takového filmu můžete čekat jiného. Naštěstí mi na závěr tohoto filmu nebylo zase takové smutno, jak jsem se bál a tak si myslím, že tuhle část film zvládl na sto procent.(20.5.2015)

 • mat.ilda
  *

  Mně taky hvězdy nepřály - při výběru z řady dying young... a nevím, proč jsem si myslela, že tentokrát to bude jiné. Už tragický casting, od dřeváka Augusta po matku Hazel (Víte že?... Laura Dern je jediná herečka, které se podařilo ošálit kameru při screen testech? Nu a teď se s tím už nedá nic dělat), podtrhuje pramalou péči věnovanou výběru herců, hřešíc na morální ukázněnost diváka, který nebude chtít být nařčen z emocionální tuposti a ukázněně prožije všechno, co se mu předhodí, takže k nekonečnu banálních klišé v oboru filmového umírání se nebojí přibalit ani antikuřáckÝ leták (MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ VARUJE: KOUŘENÍ ŠKODÍ VAŠIM METASTÁZÁM!) a pro odlehčení nějaké to těžkopádné glosování situace hrdinů i něco asociací s Annou Frankovou - vše podmáznuto ukázkou hudebního nevkusu v praxi. Oslnila mě jediná pozitivní novota - generálka vlastního pohřbu, myšlenka, že pohřby ve skutečnosti nejsou pro mrtvé, má rozhodně něco do sebe, asi bych to zavedla, ačkoli takoví motorkáři by utřeli, leda by ten falešný funus uspořádali vždy před sezónou... Jiskru naděje pro vyšší hodnocení jsem přesto ještě neuhasila doufajíc, že zbytky soudnosti autorům nedovolí, aby se Willem Dafoe zjevil na posledním rozloučení (kašlu vám na spojlery), chyba v mém chorém úsudku, byl tam a jedna hvězda tak zůstane varováním před melodramaty ze stejného ranku... čest výjimkám!(27.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace