Hvězdy nám nepřály

TFiOS

Na vine sú hviezdy

The Fault in Our Stars

Romantický / Drama

USA, 2014, 126 min (Director's cut: 133 min)

Ani jsem si nevšiml, že má tenhle film přes 2 hodiny. Tak nějak plynul...plynul...a stále víc a víc se mi zarýval pod kůži...cítil jsem každou bolest i radost tohoto páru. Téma je sice ohrané, ale musím říct, že pokud se podá takovým způsobem, tak nemám nic proti. Jen škoda, že jsem se díval sám, s přítelkyní by to bylo lepší. 90%(27.9.2014)

Jasné, niekto si môže hovoriť, že je to citová vydieračka, ale ktorý film s touto témou nie ? Za seba hovorím, že som spokojný. Beriem na vedomie, že nám to tvorcovia pekne ešte posypali cukrom, ale predovšetkým musím vyzdvihnúť ústrednú dvojicu, ktorá to zahralo fakt dobre (pár percent pridám navrch, že v lietadle ty sopliaci pozerali môj obľúbený film Aliens). Tak isto aj režisér vybudoval dobrú atmosféru, dialogy tiež slušne šlapu, no záver filmu mal prísť o niečo skôr, pretože kým sa doslova dovleče, ste už dosť vyžmýkaný. Inak celému filmu aj tak najviac pomohli M83 a ich song Wait. 80% - 4*(29.9.2014)

Nechápu, kde se bere ta potřeba nadějný a sympatický film potopit naprostým utopením v slzách. Začátek byl fakt slibný. Hlavní dvojka, ze které jsem měl už předem větry, neb Elgort vypadal podle fotek víc jako holka než Woodley a naopak, si mne hned získala svou sympatickou neokoukaností a positivním přístupem k životu (a smrti). Byla prostě radost se film koukat, (ne)příjemně překvapil Dafoe a už jsem se tak vnitřně šteloval i na těch pět hvězd. Potom jsme začali přisypávat cukru, což mne tedy zklamalo, ale na druhou stranu jsem si říkal, co by to bylo za americký film bez trochy toho patosu. Ano, trochy. I tady se sice našly lepší momenty (házení vajíček s Isaacem), ale celkově už to šlo celé do kopru, falešným pohřebem počínaje a doopravdickým konče. Je to škoda, ale nedá se svítit. Ten konec byl hrozný... a hlavně zbytečný. Každému bylo jasné už z první půle, jak moc se milují atd atd... 60%(5.6.2014)

|| Scenár: Scott Neustadtler, Michael H. Weber / Predloha: John Green - The fault in our stars | Hudba: Mike Mogis, Nate Walcott | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Temple Hill Entertainment, TSG | Rozpočet: 12 miliónov $ | Tržby: 307,2 milióna $ | Ocenenia: Golden Trailer Aw - Najlepšia romanca. Heartland Film - Truly Moving Pictures Aw, Hollywood Film Aw - HR Shailene Woodley. Spolu: 15 výhier a 14 nominácií || Zo začiatku veľmi dobre rozbehnuté a pútavé drama, ktoré sa ale v druhej pólke neubráni seblaľutovaniu postáv a patetičnu. Posledný plamienok totálnej antischematičnosti prináša na plátno postava a výkon Williema Dafoe-a, ktorého charakter onú vypočítateľnosť a očakávanú patetičnosť príjemne nabúra. Škoda, že dostal vo filme len málo priestoru, a ajkeď sú mladý predstavitelia príjemný, na 133 minútovú režisérsku edíciu ich charizma na udržanie plnej pozornosti úplne nestačilo. I tak nadpriemerný film, určite i vďaka knižnej predlohe - naviac ďaľšia dokonalá demonštrácia úspešného trendu zfilmovania knižného best-selleru, s viac než 25násobným pomerom rozpočet/tržba. 70% | FullHD, THX, HU DTS |(29.3.2015)

Na tohle téma jsem už viděl řadu zajímavých filmů. Příběh je postaven relativně na pravdivém základě a pominu-li některé situace, které tlačí moc na pilu, tak jednoznačně to hodnotím pozitivně. Protože výsledný dojem není ani trochu špatný. Ve všech případech v tomto ohledu je vždycky krásné, když člověk najde někoho, s kým se může podělit o své touhy a představy, ať zdravý či nemocný. Dojemná love story.(22.11.2014)