Hvězdy nám nepřály

TFiOS

Na vine sú hviezdy

The Fault in Our Stars

Romantický / Drama

USA, 2014, 126 min (Director's cut: 133 min)

Bál som sa totálne gýčového slzavého údolia a nakoniec je to veľmi príjemne slzavé údolie so strašne sympatickou hlavnou dvojicou. Navyše mám pre teenagerské filmy slabosť, a tento patrí k najlepším. V rámci žánru som chorý - plačte sa to napr. na 50/50 alebo nebodaj na Philadelphiu síce nechytá ale také Intouchables to v mojich očiach bez problémov strká do vrecka. Cynici nekukajte pre istotu ani trailer aby vás nekleplo(28.10.2014)

• Psema

Zhruba po půlhodině vcelku příjemnýho cynismu a v úvodu deklamovaný antiklišovitý nadsázky nastoupí na scénu nesnesitelnej rakovinotvornej (říkejme tomu třeba 5D) chcanec (indie)klišé (zájezd shůry, Anna Franková, zlej spisovatel s "tajemstvím", vaječná pomsta, alternativní cajdáky, protože Peter Gabriel je "too mainstream"), sladkobolnejch keců (skoro všechno, co si ti dva mamlasové s rakovinou pravděpodobně na mozku řeknou) a nekonečnýho pláče na povel, že jsem měl po skončení pocit jako by mě někdo dvě hodiny polejval karamelem. A já NESNÁŠIM karamel! Jak byl Boone ve Stuck in Love u zaláskovanejch scén lehkonohej (protože si je sám napsal), je tady přikurtovanej k zemi těžkotonážní koulí instantní, neupřímný dojímavosti a estetickýho maskování opravdový bolesti. Anebo snad věříte, že holka s takovýmhle stadiem raka má podobný dýchací problémy jako když mi kolegyně v práci nacpe v dubnu pod nos rozkvetlou kytku?(5.6.2014)

• Dalda

Natočit film o dvou lidech, kteří mají rakovinu je sice dojemné, ale když z toho někdo udělá kýčovitý romantický film, kde herci půlku filmu probulí, moc velkou hodnotu to nemá. Obzvláště pak, když ze sebe všichni sypou naprosto nesmyslné a hloupé dialogy, připadá si hloupě i divák. Nakonec si pak člověk z filmu ani nic neodnese...(23.10.2014)

Umírací romantika zrovna není můj oblíbený žánr, ale tady to dlouho vypadalo, že se pojede spíš ve šlépějích nezávislého hitu 50/50. Bohužel, film neví, kdy skončit. Několikrát nastavovaný závěr ve mně vyvolal pocit, že to byl ten docela povedenej film, co tady umřel. Zbývá ještě poklona všem těm hercům, co jsem buď nikdy neviděl, nebo si jich nevšiml, protože zejména díky nim a dobře napsaným postavám to všechno ještě pořád nadprůměrně dobře funguje (70%).(1.7.2014)

Po větší část stopáže mi byl film nečekaně sympatický, a to z toho důvodu, že se nejednalo o tak samoúčelné a laciné citové vydírání, jakého jsem se obával. A když se to pak ke konci zlomilo a najelo se přesně na ty citově-vyděračské koleje, jež to do té doby spíše umně křižovalo, stejně jsem podlehnul. Ten film to vyhrál hlavně tím, že oba hlavní představitelé své roli zvládli zahrát značně sympaticky. Vlastně jsem se celkem těšil, jak na něj budu sarkasticky zlý, ale nemůžu.(19.8.2014)

• - Spoiler: Gus (Ansel Elgort) ve filmu zemře v 18 letech, v knize je to však v 17. (kklepkaa)

• - Titul je pozměněnou citací Williama Shakespeara ze hry "Julius Caesar", aktu I., druhé scény: "The fault, dear Brutus, is not in our stars, but in ourselves..." (fraktal)

• - Autor predlohy, John Green, sa väčšinu nakrúcania pohyboval medzi štábom a rozdával mu rady a tipy. (jedenzdvoch)