Neviditelná (2011)

V lecčems podobné filmu Black Swan, v něčem dokonce lepší. Pro mě osobně nejlepší film letošního ročníku festivalu v Karlových varech.

Kung Fu Panda 2 (2011)

Vtipama to moc nehýřilo a když už to chtělo být vtipný, tak se moc nedařilo. Moc dlouhý.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Zhruba na úrovni prvního a třetího dílu. Jen bych měl výraznější výtku k dabingu, který byl odfláknutý. Celkově dvě hvězdičky, plus jeden bod za 3D.

Rio (2011)

Výborný animák. 9/10

Paradox (2010)

Televizní filmy produkce Sy Fy bývají většinou o monstrech, velkých příšerách a vůbec o hrozitánské CGI, která požírá... nebo spíše vypadá, že požírá lidi. Paradox se od těchto filmů liší v tom, že nejde jen o ta monstra, ale je tu i jakýsi příběh. A to příběh ze zajímavého prostředí. Kevin Sorbo hraje, dřevěněji než kdy jindy, detektiva v doslova magickém světě, který dostane za úkol vypátrat vraha. Při pátrání se dozvídá, že je v sázce mnohem víc a klíčem k vyřešení záhady je druhá realita, jež je protikladem té, v níž se hlavní hrdina narodil. Děj je vcelku zábavný, triky nejsou úplně děsné, a je tu určitě vidět, že se autoři snažili o nějaký lepší výsledek. Není to zdaleka tak dobré jako Lost Room, to ani náhodou, ale na jedno podívání večer u televize je to přijatelné. Potěšil Christopher Judge, známý jako Tealc z SG1.

Zdrojový kód (2011)

Po dějové stránce ne moc napínavé, protože hrdina mohl vždy postup nespočetněkrát zopakovat. Ne moc originální, jde ve skutečnosti o remake seriálu Quantum Leap, a po vědecké stránce ne moc zajímavé.

Vřískot 4 (2011)

Mainstreamová slasher podívaná, která ničím zvlášť nenadchne, ale ani neurazí. Pro fanoušky Vřískotu je zkouknutí čtvrtého dílu povinnost, už jen z toho důvodu, že se vrací "staří známí" a že jde o další, a možná už o poslední, díl série. Pro ostatní to asi nebude to pravé ořechové, jelikož nejde o nic nového. Co se zábavnosti týče, na slasherové standardy, Vřískot 4 docela pokulhává. Třeba takový Chain Letter byl o moc zábavnější, nemluvě o My Bloody Valentine 3D nebo Friday the 13th.

Lesní duch (1980)

Nenechte se odradit tím, že jde o produkci od Disneyho. Na něj je Watcher in the Woods až příliš velký maso, a už jen démonicky znějící hudba by vám měla říci, že jde o jeden z největších úletů Disneyho od dob grotesek s animovanými nacisty. Na filmu se mi líbila hodně fantastická atmosféra. Zlo v okolním lese z obrazovky málem vytékalo a dokonalému zážitku také přidal příběh s kolizí dvou alternativních realit. Jednoznačně se tímhle snímkem inspirovala herní série Silent Hill, a když přece jen ne, tak ty podobnosti tam rozhodně jsou. Velmi zvláštní film, jehož atmosféra by měla dostat každého.

Obřad (2011)

Objektivně vzato, vzhledem k perlám žánru, nic moc. Ale na druhou stranu jde o poměrně slušnou zábavu, především a jen díky Hopkinsově postavě, která je vskutku působivá až do úplného konce. V kině na velkém plátně to patrně vynikne o dost lépe.