Rottweiler (2004)

Mimořádně špatný film, který zanechá hnusnou pachuť v ústech. Vše, včetně robotického pejska, je špatně. Nefunguje to ani jako horror, ani jako zábavně špatný monster film.

Útes smrti (2010)

Po Open Water se mi zdálo, že z tématu "lidé na otevřeném moři" se už nejspíš nedá vydolovat víc a po zhlédnutí The Reef jsem si to víceméně potvrdil. Ovšem nápad s plaváním od útesu k útesu a pocit nebezpečí, který tu funguje bezvadně, vyzdvihává k průměrnosti odsouzený film někam mezi šest až sedm bodů. Scény se žralokem byly velmi povedené, takže za sebe jasných sedm.

Krvavé vykoupení (2008) (TV film)

Asi devítistá druhá kopie klasického schématu, kde někdo někoho uvězní a všem je jasné, jak to skončí. Backwoods je ale jiný v tom, že záporáci nejsou moc schopní, no vlastně jsou to snad nenejschopnější záporáci v horroru. A zábava to moc velká není.

Saw 3D (2010)

Pro fandy série jednoznačně skvělé zakončení série Saw, které dělá tečku za (ať už se to lidem líbí nebo ne) jednou velkou horrorovou érou. S komentářem jsem vyčkával trochu delší dobu, takže spíše takhle krátce. Ke 3D jen to, že bylo velmi zajímavým zpestřením - chůze přes propast z 3D efektu krásně těžila, a stejně tak některé další vydařené scény. Velká spokojenost.

Případ číslo 39 (2009)

Ač je onen "zvrat" divákovi jasný už vcelku brzo ve filmu, tak nějak zvlášť na něm nestojí a to je fajn. Case 39 je slušně zrežírovaný film o antikristovi, a faktem je, že takových (nadprůměrných kousků) v tomto subžánru moc není. Sympatický byl méně hollywoodský přístup a celkově ušel i nápad.

Lovec trolů (2010)

Norský flák Troll Hunter je podívaná, která je na jednu stranu úžasnou exkurzí do podivného světa - trochu jiného, než jak ho známe z televizních obrazovek -, a na tu druhou ne až tak originálním filmem, u nějž musíte mít jistou dávku tolerance, abyste si ho vůbec mohli užít. Norové se po Fritt Viltu opět vyšvihli. Těším se, co nám nabídnou příště.

The Last Seven (2010)

Flashback na konci všem ukáže, že je to přesně tak, jak si každý myslel. Z "Freddyho" se vyklube ještě nadpřirozenější bubák, než na co by ho mnozí fandové horroru tipovali. Divák si poklepe na hlavu. Někomu se udělalo blbě z amatérské kamery a konečně odchází do sprchy. Uwe Boll se kdesi ve svém německém bunkru sto metrů pod zemí chichotá, že ten Imran Naqvi je ještě horší režisér než on. Fandové dobrého filmu se probouzejí v prázdných ulicích s pochodněmi a volají po Nakvviho zakrvácené hlavě, která z The Last Seven udělala "bličák".

Skrýš (2010)

Shelter je solidně natočená podívaná s parádní atmosférou a několika velmi slušnými scénami - např. David AKA Adam zde předvádí to, co holka na slušně strašidelným plakátu k The Last Exorcism: dvojitý záklon vzad - to doma nezkoušejte. Celkově tedy velmi slušný zážitek, který se zřejmě nedostane do učebnic filmového horroru kvůli námětu, který byl už zpracován lépe v Identity, ale i tak byste ho měli vidět.

Rare Exports (2010)

Abych byl upřímný, Rare Exports mě zklamalo. Nápad je jedním slovem úžasný - vytěžit se z něj dalo více, i když zase na pouhých 78 minut je to, co se ve filmu odehraje, vcelku dostačující. První půlhodina se poměrně vleče, dokonce je tu i minimum vtipných situací. Po lapení Santy se to zlepšuje a to největší grády Rare Exports získává až zhruba v padesáté minutě, kdy je největší koncentrace vtipů a relativního napětí. Když se děj snímku asi půl hodinu před závěrem konečně dobře rozjíždí, celkem brzo se opět film vrací na území rodinného filmu - řekněme, že scénář v poslední čtvrthodině lidově řečeno "zahapruje". A to je škoda, ne zrovna malá, jelikož Rare Exports je po vizuální stránce velmi povedený a vůbec tak nějak sympatický. Tak snad příště to Jalmarimu Helandertovi vyjde, čemuž osobně věřím - Rare Exports je na celovečerní debut docela dobré dílko, jen ne úplně vyrovnané a pokažené podivným koncem.

Predátoři (2010)

Filmy jako Predators se opravdu těžko hodnotí za předpokladu jste-li dlouholetým skalním fanouškem prvního dílu. Dokonalosti jedničky tento nový díl nedosahuje, ale kdo by to byl taky čekal, že se další film s predátorem může McTiernanovu mistrovskému kousku v kvalitě byť jen přiblížit? Predators by ale bylo nefér smést ze stolu se slovy: "Stačí mi jednička!", a to z toho důvodu, že Predators není vůbec špatný film, dokonce bych si dovolil tvrdit, že jde o velice povedenou podívanou, která si zaslouží být třetím dílem slavné série. Jen kdyby nebylo těch chybiček, jak ve scénáři (např. těsně u konce), tak těch zmíněných v mé recenzi na Studni. Ty chybičky... jinak jde o skvělý film, který si určitě nenechte ujít.