Hunger Games (2012)

Hodně slušná podívaná s velice dlouhým začátkem a nudným, kupodivu nezáživným závěrem.

Denní světlo (1996)

Jeden ze Stalloneho lepších filmů. Líbil se mi.

Pytel kostí (2011) (TV film)

Určitě solidní převedení Bag of Bones na televizní obrazovky, ovšem s ne zrovna zvládnutým závěrem. Jako fanda knížky nemůžu bohužel zakrýt jisté zklamání nad tím, že to vlastně nevypadá tak, jak jsem si to celé při čtení představoval, ale to už je holt osud většiny knižních adaptací. Garris použil z knížky ty nejdůležitější části a do výsledku je zapracoval tak, aby to fungovalo a dávalo smysl. Snová pasáž s festivalem mi přišla dokonce výborná. Nakonec se obsazení Pierce Brosnana jako Mikea Noonana celkem vyplatilo. Adaptace jako celek sice funguje, ale působí v jistých částech trochu více zkratkovitě, než by se mi líbilo. Tahle minisérie měla mít tři, a ne dva, díly a lépe zvládnutý závěr a v takovém případě bych byl spokojený.

Elevator (2012)

Místo tohoto trapného Elevatoru doporučuju zhlédnutí Hellevatoru.

Poltergeist II (1986)

Tedy co si pamatuji, "ten díl Poltergeista s indiánem" se mi kdysi hodně líbil, avšak teď krátce po opětovném zhlédnutí originálu mi, jako celek, až tak suprový nepřijde. Největší problém je asi v tom, že návrat nadpřirozena tu nepůsobí nijak důvěryhodně. Závěr jedničky vše parádně uzavřel. Snaha o prohloubení mytologie (postava Kanea, indián Taylor) je určitě chvályhodná a díky tomu film docela dobře funguje. The Other Side má skvělou atmosféru, úžasné horrorové scény, božskou hudbu Jerryho Goldsmithe (která je tu použita možná ještě lépe než v originále), avšak po dějové stránce to až tak uspokojivé není.

Poltergeist (1982)

Po letech jsem si osvěžil paměť a musím konstatovat, že Poltergeist je opravdu fantastická podívaná, na které je velmi těžké hledat nějakou chybičku. Poltergeist je po všech stránkách dokonale vybroušený klenot, který by si neměl ujít žádný fanda filmového horroru. Nářez!

Evidence (2012)

Po prvních 45 minut jsem byl spokojen. Rozvíjel se tu docela zajímavý survival horror kdesi v bohem zapomenuté krajině, která sem tam připomínala místo natáčení Hills Have Eyes. First person styl tu je využit poměrně dobře, většinu času natáčí labilní člen skupiny a jeho fascinace monstrem, které skupinka nejdříve uslyší u táboráku a následně uvidí v dálce vyhřívat se na odlehlém kameni, je uvěřitelná a během této doby vůbec Evidence jako found footage funguje opravdu skvěle. Problém se dostaví až půl hodinku před koncem, kdy začíná všechno jet na plné obrátky - tolik neuvěřitelných scén odehraných během dvaceti minut, a ještě skvěle zachycených na video, jste ještě neviděli. Z poměrně napínavého filmu se stává komedie, která nejvíce připomíná nějakou on-rails videohru. Těžko říct, jak se mohl film stavící celou dobu na napětí, který vážně fungoval, zvrhnout v over-the-top zombie horror ve stylu Rec. Poslední část navíc působí strašně natahovaně. Ač film trvá jen hodinu osmnáct minut, těch posledních dvacet minut bylo nekonečných. Škoda. Možná se to tvůrcům povede příště, kdy si pořádně rozmyslí, jaký film chtějí natočit: zda film o bigfootovi, či o zombie apokalypse.

Věc: Počátek (2011)

Téhle nové verzi něco chybělo. Nejvíce tu asi chybělo ono tajemno okolo hlavního mimozemšťana - naštěstí, s tím se ale už dopředu počítalo a tentokrát se tak dostalo nějaké té pozornosti i zakopanému UFO. Chyběl tu Kurt Russell. Je ale zase fakt, že Kate Lloyd má sex-appeal a je teoreticky více zranitelná, než Kurtův R.J., což přidává na napětí. Chyběly tu radikálně nové nápady? Nechyběly. The Thing (2011) je prequel k The Thing (1982), což je nejlépe vidět v závěru, který maximálně potěší každého fanouška Věci. Je docela jedno, že tahle Věc není lepší, než Carpenterův film, něco mi totiž říká, že tohle ani nebyl cíl autorů. Tím bylo udělat důstojný (či skvělý) prequel ke slavnému sci-fi horroru a podle mého názoru se tohle podařilo.

Milénium (1989)

Ne zrovna špatná romantická sci-fi s prvkem cestování v čase. Škoda nevyužitého potenciálu horrorového prvku - cestovatelé v čase vyměňují oběti leteckých nehod za čerstvě naklonované mrtvoly, které do letadla dopravují po jezdícím pásu! Jinak docela zajímavé pokoukání s občas nechtěně srandovními scénami.