Píseň lásky samotářky (2004)

Celým snímkem se nese velmi zvláštní atmosféra, kterou jsem nezažil u žádného jiného. Dějově ani významově nijak nevyčnívá z davu, ale právě ta atmosféra na mě prazvláštně působí a ještě dlouho doznívá. Je to jako když si pamatujete něco z dětsví, ale nedokážete vzpomínce dát tvar a zařadit ji, vybavuje se Vám jen stín pocitu, který jste tehdy měli, někdy se pojí s chutí, jindy s vůní, ale už nevíte, co to bylo, zůstává jen ten pocit, takhle přesně na mě doléhá tenhle kousek.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Debil. Tímto jednoduchým krátkým slovem se dá vystihnout člověk, který tady na čsfd označil tento film jako komedii. Doják, doják a zase doják od začátku do konce. Otestuje kapacitu slzných váčků až na doraz. Já prostě nesnáším takové filmy. Nemám je zapotřebí. Hnus velebnosti.

M*A*S*H - Nashledanou, sbohem a amen (1983) (epizoda)

Po tak dlouhé společné práci (natáčecí) bylo jejich loučení skutečné a je to poznat. Takhle dobře to zahrají jen málokteří herci, tím, že tito byli výborní sami o sobě a ještě přidali skutečné emoce, dostává závěr sílu, kterou má jen málokterý snímek. Za tolik dílů se chtě nechtě ztotožníte s některými postavami a o to silnějším prožitkem je závěr, který řadím k největším dojákům, které jsem za život shlédl. Nemá příliš smysl sledovat, pokud jste neviděli seriál.

M*A*S*H (1970)

Aned jak to bylo před tím mashem, který známe, na základě tohoto filmu se naplánoval a utvořil seriál M.A.S.H., ve kterém se se z filmu jako jedinný objevil radar. který je zároveň mojí nejoblíbenější postavou.

Godzilla (2014)

Tak tohle se moc nepovedlo, nebudu tu rozpitvávat herecké výkony a odfláklou režii, na ty si každý udělá názor sám, ale film byl celkově strašně roztahaný, uzívaný, 20% akce a 80% nudy. Ty zajímavější scény strašně tmavé, aby se skryly nedostatky v animacích, takže ani po vizuální stránce mě neuspokojil. Přes jiné postavení Godzilly vůči člověku a netypické americké bezmoci ve srovnání s pacific RIM nemůžu dát více než 3*

Grandhotel Budapešť (2014)

Nejsem si jist proč, ale strašně mi to připoníná fantastic mr. Fox jen s nemalým rozdílem, že pan lišák byl o dva řády lepší.

Hranaři (2011) odpad!

Další hodina (dál jsem to nezvládl), kterou mi už nikdy nikdo nevrátí. Další zbytečný český film.

Dovolená za trest (2014)

Ačkoli to vypadalo, jako když se Rachel slepily stránky při vaření, přesto všechny ingredience dobré.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Pohádka aneb jak to bylo doopravdy - růženka byla zhulený pubescent (jak jinak vysvětlit její neustálou vytlemenost a že viděla všechny ty krásné potvůrky - určitě byla i vegetarián!), zlá Zloba byla vlastně úplně v pohodě a jen měla lehce přes šestnáct let "temné období", které vlastně taky nebylo tak temné, takže proč vlastně tomu ubohému okřídlenmému rohatému dítku, které milovalo všechno a všechny, dali jméno Zloba? Král je vlastně svině zmítána vlastním stihomamem a královně nebylo dáno příliš prostoru, aby se aspoň trochu projevila. Nejhorší postavy tak vyzněly tři dobré víly kmotřičky, jejichž neznalostí a nezodpovědností se málem chudák Růženka nedožila toužených šestnáctin, a zachránila ji jen zmíněná Zloba, takže vlastně bylo všechno naruby a jestli to takhle Grimmové skutečně napsali, klobouk dolů a do strany. Krásně zpracováno, vcelku spádný děj, byl jsem baven ke spokojenosti, dal bych tak 3,6 hvězdy. No šlo by to ještě lépe, některé pasáže lépe vysvětlit (proč si třeba nepřičarovala křídla, popřípadě neřízla redbul vodkou? Nebo nelítala bez nich, když mohla telekinezovat ostatní?), a některé pasáže více rozvést (smrt Růženčiny matky, pohádkové potvůrky a chudák princ si tam taky moc nezahrál), jinými slovy, rezervy ještě byly.

Hněv Titánů (2012)

Poněkud ujeté, nepovedeně netradiční pojetí řecké mytologie a v tom je právě ta bolest, aneb pojďme natočit, jak by to bylo, kdyby to vlastně vůbec nebylo a co by se stalo, kdyby se něco stalo.. jinak. Ty 3* (necelé) jsou za pěkné vizuální zpracování, které na film této úrovně příjemně překvapilo (a tím to příjemné končí).