Sousedi (2014)

Perfektní ukázka, jak by se rodiče (potažmo lidé všeobecně) neměli chovat a jací by neměli být. Tohle byl jen divný párek divných lidí, dělající divné věci a vůbec se chovali divně. Jen s přemáháním jsem dokoukal do konce. Za pár dobrých vtípků (z nich ani jeden nebyl od Efrona či Rogenky) dávám s mírným donucením dvě *, 30%.

NON-STOP (2014)

Kompostér říkal, že to nestojí za nic, ale opak je pravdou. Docela zamotané, příjemně svižný spád a slušně akční podání.

Líbáš jako ďábel (2012) odpad!

Tento film by se měl jmenovat productplacement, a že ho tam bylo nakydáno, až z toho bylo stydno. Chápu, že čeští tvůrci nemají na filmařinu tolik prostředků, kolik by si přáli a za reklamu se i u nás platí dobře, ale čeho je moc, toho je příliš. Pár vtipných momentů tam bylo, i na ti jednu hvězdu by to stačilo, ale za tuny nechutné reklamy zase musím hvězdu ubrat, takže..

Seznamte se, Joe Black (1998)

Řekl bych životní role Breďáka a Forlani taky podala vynikající mimický výkon, celkově překvapivě dobré. Romantické dojárny moc nemusím, tohle ale stálo za ty tři hodiny života :)

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Po delší době vynikající komedie s prvky parodie, super vsuvky a odkazy na jiná díla, takhle upřímně jsem se dlouho nepobavil (u filmu). Scéna z podoby vysraného Bárnyho tam už být nemusela, asi to MacFarlana vzrušuje či co, no co už.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Trapné, smutné a ubohé. Lze jen litovat Polívku, ale ne jako postavu, nýbrž jako osobu a to, jak dopadl. Víc než o čemkoli jiném to bylo hlavně o něm. Znáte ten pocit, když se za někoho stydíte? To je ve shrnutí atmosféra tohoto skoro filmu. Na závěr jakkoli nevysvětlené a neodůvodněné zjevení Donutila, coby doktora Ulricha, bylo jen z posledních hřebíků do rakve Sedláčkova pokusu o vlastně nevím co.

Kukačka (2002)

Film tří dialogů, právě v tom spočívají často úsměvné situace, kdy každý mele ve svém jazyce v domění, že pokud bude mluvit dostatečně nahlas a artikulovat, ten druhý mu porozumí, což se samozřejmě neděje. Čekal jsem trochu jiný závěr, no aspoň nebyl film tak předvídatelný.

Ve stínu lovce (2003)

Velmi pěkný survival movie, ta holčina byla roztomilá, až mě nasrali, když ji...

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Stále dobré, laťka předchozích byla téměř udržena/dosažena, pár nových kousků potěšilo, dějově se žádné překvapení nekoná, jedná se jen o další koukatelnou akčňárnu.

Vinaři (2014) (seriál)

Pocházím z jižní moravy a tak mě jejich Pražácké trapné snahy o nářečí poněkud uráží. Snaha o představení "jiného života" je taky úplně lichá, zavádějící a zajímavá snad jen čecháčkům, kteří o tom ví prd a sežerou vše, co jim Moravec s Wlodarczykem naservírují dle receptu od Ládi Hrušky. Dávno pryč jsou ty časy, kdy se na jižní Moravě žilo jiným tempem a s jinou filosofií, generace, které takto skutečně žili, vymírají. Jo tak kdyby natočili něco podobného, ale z doby před x lety, neřeknu ani fň, ale to u nás nikdo neumí, že.. Od dob Slovácko sa nesúdí tu nebylo nic v podobném duchu a asi už ani nebude. Pilotní díl mě zklamal. Dám tomu ještě díl či dva, jestli se nepochlapí, ale to by bylo příliš velké překvapení a spíš to hádám na další zbytečný a ubohý český seriál.