Pobřežní hlídka (2002)

Slabý film, a na Kima už absolútne. Zlý výber hercov, príbeh až príliš vzdialený realite a ku konci úplná zhovadilosť urobili svoje. A nepomôže tomu ani fakt, že si tentoraz Ki-duk dal tú námahu a zohnal kvalitnejšiu kameru, alebo že sa jedná o jediný jeho film, v ktorom je aj štipka akcie. Slabota. Viem, čo chcel povedať, ale takto sa to nerobí. A už vôbec nepomohlo, že som film videl s nemeckým dabingom.

Alphaville (1965)

Pre niekoho nadčasová sci-fi s hlbokými myšlienkami, pre iného rádoby filozofický blábol či dokonca brutálne nudné psycho. Godard má v tomto filme jeden problém - vôbec sa nesnaží svoj snímok a dianie v ňom pre diváka akýmkoľvek spôsobom zatraktívniť, pritom nie je určený pre malý okruh, ale pre všetkých, len ho musia aj pochopiť. Lenže ak to človeka nebaví, chápať sa mu nechce... Zaujímavý mix noir, špionážnej dystopickej sci-fi a experimentálneho flozofického filmu. Ale výsledné dojmy sú trochu protichodné, a rovnajú sa ťažko čitateľnému divnopisu, kritizujúceho totalitné režimy (a naopak nadchnutého demokraciou, čo z neho činí čiastočne ideologicky uspôsobený film). Eddie Constatine je v hlavnej roli skvelý, a je dobré ho vidieť v niečom tak pripomínajúcom, a pritom diametrálne odlišnom od jeho ostatných snímkov. Aspoň to som si myslel kedysi. Postupom času však vyplávala na povrch nevyrovnanosť a umelé experimentovanie s nezáživným konceptom, ktorý prevracia vo svojich rukách do nezameniteľnej autorskej podoby, ale táto štrukturálna nuda založená na prevracaní brakového námetu naruby ide mimo mňa, ba priam sa mi hnusí. 40%

Drsňák (2001)

Ponurá a nepríjemne realistická dráma o láske a násilí. V hlavných úlohách drsný antihrdina, zmietaný vnútorným démonmi, nenávisťou k svojmu okoliu a neľahkým životom v prostredí bordelov a gangov, a mladé dievča z normálnej spoločnosti, ktoré je násilím vrhnuté medzi pouličnú špinu. Opäť vynikajúci herci (po štvrtý raz Jae-hyeon Jo a zasa inak), skvelý scenár a výborný záver. Kim ma ešte stále dokáže prekvapiť. 95%

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

O fúz slabšie, ale v podstate kvalitovo zrovnateľné s jedničkou. Dwayne je super, prekvapilo ma obsadenie Stevensona, ktorého v úlohách drsňákov docela žeriem a... na konci mi prišlo, že bol ten film nejaký krátky, ale ja som chcel ešte viac! Scény ako súboj na zasneženej hore, prestrelka pásových vozidiel na pobreží atď. ma skoro prinútili dať 4*. A navrch je tu Willis niekoľkonásobne lepší ako v poslednej Smrtonosnej pasci - no neberte to! 68%

Psycho (1960)

Majster napätia a kráľ hrôzy vo vrcholnej forme. Psycho je skvelým zážitkom od prvej minúty a hutným thrillerom ešte pred príchodom do Batesovho motelu. Perfektné obsadenie, ťažká atmosféra a skvelý záver. Kultový horor a vrchol žánru napätia.

Los ojos de Julia (2010)

Uhrančivé štylistické prevedenie labyrintu zmyslov na plátno. Otvorte oči a dívajte sa. 80%

Samaritánka (2004)

V poradí jedenásty Kimov film, ktorý v sebe spája poetiku jeho neskorších filmov a v tomto snímku nie tak dominantné, no stále intenzívne zobrazované násilie jeho ranejších diel. Trochu slabšie, ako som čakal, ale stále je to on - esenciálny Ki-duk.

Truman Show (1998)

4x a stále sa zmôžem len na opakovanie toho, čo píšu všetci ostatní: geniálne. Pre istotu ešte raz: geniálne. A do tretice: geniálne. Už som povedal, že je to geniálne?

Skutečná fikce (2000)

Zvláštny film. Kim sa pustil do vôd experimentovania a vytvoril surrealistické dielo o jednom mužovi, rozhodnutým pomstiť sa každému, kto mu zničil život. Zároveň sa však jedná o jeden zo scenáristicky najslabších Kimových filmov, čo doháňa fenomenálny výkon Jin-mo Jua. Je len škoda, že absolútny vrchol filmu, teda brilantné divadelné predstavenie Moje druhé ja, počas ktorého som ani nedýchal, sa odohrá behom prvých 20 minút a zvyšok filmu už neplynie v takom duchu. Ten ostatok je viac v štýle Takaši Miikeho, alebo skôr jeho napodobenine, ale záver je opäť skvostný. Len ten scenár - väčšinu filmu sa krátko zoznamujeme s postavou/ami, ktorú vzápätí Jin brutálne zavraždí, a to je vlastne všetko. Nie také dobré ako iné Kimove filmy, ale stále "nevšední podívaná", akú mnohokrát nemáte šancu zažiť.

Vymítač ďábla (1973)

Myslím, že môžem s istotou povedať, že je Exorcista najdesivejším hororom, aký som doposiaľ videl.