IRIS: Spiknutí zla (2010)

Veľmi rozporuplné. Na jednej strane je pre diváka neznalého seriálu (VÝRAZNE odporúčam zhliadnuť najprv výborný 20-dielny seriál) film absolútne neprehľadný, zmätočný a v prvej polovici s dosť zlým strihom, pre fanúšika seriálu zasa skvele pripomína najdôležitejšie scény a udalosti, a tiež odhalí !!!SPOILER!!! identitu najväčšieho hajzla, resp. sviňu, ktorá na konci seriálu Hyun Yuna zabila. Nebyť fanúšikom seriálu, dávam o poznanie menej, lebo toto je film jedine pre nich.

Drsný časy (2005)

David Ayer už klasicky predkladá surovú kriminálnu drámu, ktorá sa tentoraz točí okolo klasicky psychopatického Balea, alias bývalého mariňáka Jima, ktorý trávi bežný deň tak, že so svojimi kumpánmi chlasce, fetuje a prekračuje čo najvyšší počet zákonov. Lenže tak to nejde naveky, a Drsné časy smerujú k typicky Ayerovskému anti happy-endu.

Spiral: Suiri no kizuna (2002) (seriál)

Jedno z tých lepších v žánri mysterióznych anime, Spiral, sa zaoberá príbehom "Detí osudu" a Ayumovi, ktorého starší brat týmto deťom istý čas pomáhal a jedného dňa zmizol. Problém je, že napriek celkovému temnejšiemu pojatiu, kvalitnej atmosfére a zaujímavým postavám (len keby sa všetky nesnažili pôsobiť ako ďalší Light Yagami alebo L. Lawliett) sa nikdy nedostane na vyššiu úroveň, a to nielen kvôli trápnemu humoru či občasnej nelogickosti, ale hlavne pretože sa pre diváka najdôležitejšie dejové línie - odhalenie pravdy o "Deťoch osudu" a podstate ich existencie, a pátranie po Kyotakovi, v seriáli vôbec nedoriešia, čo je smutné. 60%

Hvězdná pěchota (1997)

Humorná sekaná plná hviezdoletov, prerastených chrobákov, vojnového drilu, mladíckych lások a... akcie, akcie, akcie!!!

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Plnotučný mafiánsky seroš, v ktorom Scorsese stretáva Buscemiho a dáva tak vzniknúť niečomu, čo na poli seriálov vlastne nemá obdoby. Alkoholový barón, Al Capone, skorumpovaný a prehnitý svet Atlantic City a Shannonov démonický prohibičný federálny agent. 1. séria: 85% // 2. séria: 100% // V tretej sezóne je to trochu komplikovanejšie, scenáristom miestami dochádza para a ruka v ruke s tým ide nejaká tá nelogickosť či prekombinovanosť, no nakoniec je to stále veľmi slušné. Druhá séria zostáva najlepšou. 3. séria: 90% //

Hodný, zlý a divný (2008)

Jeden z piatich najlepších westernov, aké som doteraz videl, a film pri ktorom som sa bavil tak dobre, ako už dávno nie. Všetky nedostatky príbehu Lee Byeong-heonov absolútny badass, skvelá hudba, vynikajúca kamera, monštrózna bitka na planine, v ktorej sa utkali snáď všetky frakcie usilujúce o mapu, dynamický dej plný akcie, pravda o Prstorezovi a záverečný troj duel dostatočne vynahrádzajú.

Mustangové (1961)

Pomalá kovbojská dráma o mužoch a ženách, samotároch, ktorí svoje životy dávajú nazmar, s hviezdnym obsadením a mnohými nezabudnuteľnými scénami. Na tomto filme sa toho podpísalo veľa, a tak nakoniec vyznieva ešte silnejšie, ako bolo zamýšľané.

Interview s upírem (1994)

Kebyže to nie je zjavne zostrihané z materiálu, ktorý by vystačil na takmer dokonalú trojhodinovú výpravu do duše upíra, dal by som plný počet. Tento film si zaslúžil dlhšiu stopáž, v ktorej by naplno rozvinul motívy lásky, nenávisti, utrpenia a nekonečnej večnosti. Cruise a Pitt samozrejme úžasní.

Divoši (2012)

Možno sa Divosi nezaradia medzi jeho najlepšie filmy, ale napriek všetkému je to stále Stone. Síce priemerný, ale Stone. Príbeh najviac pripomína kombináciu teenagerských cool filmov, drsného prostredia mexických drogových kartelov, mierne potrhlej telenovely a únosového thrilleru, čo je koniec koncov pekne zamotaná vec a to sa týka aj deja a vyššieho množstva postáv, lenže Stone nie je Ritchie, aby vedel dokonale ukočírovať takú motanicu. Divosi sú však stále drsný, brutálny, občas vtipný a pomerne dobre zahraný (Travolta prekvapivo najlepší za DLHÚ dobu) krimi thriller s dvoma vynikajúcimi akčnými scénami. Ola.

Raz, dva, tři (1961)

Briskná, životaschopná, trefná a stále rovnako bláznivá satyrická komédia, berúca si na paškál demokraciu, komunizmus, kapitalistickú spoločnosť, napätie v rusko-amerických vzťahoch a ďalšie pálčivé témy, ktoré elegantne pretvára v humornú frašku o cocacolovom priemyselníkovi a mladom ultranacionalistickom radikálnom komunistovi s revolučnými myšlienkami, ktorých stret dá do pohybu sled udalostí a vtipných situácií, z ktorých sa divák popuká od smiechu (minimálne ten súčasný nemohol inak). Vidieť v dobe vzniku a zomrieť. WIlder opäť nesklamal a Ein, zwei, drei považujem za lepší ako legendárne Niekto to rád horúce.