Angel (2007)

Hned po prvních minutách filmu se mi hlavní postava zprotivila. Dětinská, pyšná a neustálý snílek, nevím proč, ale prostě mi připadala hloupá. Myslela jsem si, že časem se postava zlepší, sice se charakteristika změnila, ale zase úplně jiným směrem než by se mi to zamlouvalo. Místo sebevědomé ženy se z ní stala postupně ušlápnutá sobecká manželka, která byla stále dost naivní. S červenou knihovnou má film společného snad jen ten podivný milostný trojúhelník. Už alespoň vím, kde se na světě berou šílené kočičí ženské :)

Zlato pro Elišku (2012) (TV film)

Pro mě zcela neznámý příběh o olympijském zlatu z roku 1948. Velmi mě překvpilo, jak pěkné ženy ty gymnastky byly, ne jako dnes, kdy přemýšlíte, jestli jim je 10 nebo 20 let. Velice šokující byl osud Elišky nakažené dětskou obrnou. Je dobře, že příběh, který ve své době rozesmutnil celý národ, byl připomenut velice zajímavým vyprávěním Věry Růžičkové.

Komando postradatelných (2012)

Úvodní scéna mi připadala jako sen člověka, který v životě nikdy neviděl žádný válečný film. Jako v klasickým Béčkovým filmu si americký voják běhá po vesnici se zbraní, střílí jen ty zlé se zbraněmi a sám zázračně není zasažen. Největším překvapením bylo, když jsem zjistila, že to žádný sen hlavního hrdiny nebyl, ale že to byla skutečnost. Aspoň mě tvůrci potěšili několika záběry s plechovkou originálního Budějovického Budvaru. Pak už to šlo jen z kopce. Nechápu, jak se někdo může nechat najmout dvojnicí Janet Jackson. Výcvik je pochybný, stačí tři vteřiny vsvětlování a i to největší pako z LOSTu dokáže střílet jak nějakej profík. Následně jsou boháči posláni do akce, kde se vše pokazí a ukáží se pravé důvody návštěvy miniaturního ostrova, na kterém se ale dokážou schovat povstalci i zlý postkomunistický diktátor, společně s obrovským dolem. Fakt netuším, jak se to tam všechno mohlo vejít, Nakonec byl konec, na který si za živího Boha nemůžu vzpomenout :) pravděpodobně to dopadlo tak, jak si to stejně od začátku všichni mysleli. Prostě a jednoduše i známí a populární herci (např. Sean Bean nebo James Cromwell) nemůžou film zachránit.

Čtyři pokoje (1995)

Šílené. První dvě povídky nic moc, nejdříve Madona, sabat a sex, potom žárlivost v pokoji 404. Další dvě povídky jsou opět bláznivé, ale na konci každé z nich jsem se prostě musela smát. Oheň, dvě nezletilé děti, alkohol cigarety, mrtvola, porno v TV a iněkční stříkačka, co víc by si přál otec vidět v hotelovém pokoji? :) Poslední je tak trochu nudná, hlavně zdlouhavými monology čtvrtého režiséra, ale ten konec ... šmik

Jentl (1983)

Tenhle film mi připomněl samu sebe před deseti lety, kdy jsem byla ještě malé zvídavé děvčátko, které chtělo získávat další a další informace, stejně jako hlavní hrdinka Jentl. Barbara Streisand výborně zahrála i režírovala svoji roli, v některých chvílích jsem si dokonce říkala, že potkat ji tatko upravenou na ulici, myslela bych si určitě, že je chlap :) Jediné, co už mi ke konci lezlo na nervy, byl refrén písničky Papa, Can You Hear Me?

Báječný hotel Marigold (2011)

Oddechový romantický film prosycený exotikou s výbornými herci. Zajímalo by mě, jestli po promítní filmu v Anglii nedošlo k odlivu seniorů do Indie :)

Avengers (2012)

Avengers splnili veškeré mé očekávání a dokonce ho předčili. Napínavý děj, který navazuje na předešlé filmy, dobré vizuální efekty a hlavně vtip. Samozřejmě jsem čekala vtipné hlášky, ale že jich bude tolik, to mě vysloveně potěšilo. Také se na výborné podívané podíleli hlavní představitelé, upřimně kdo by se nerad koukal na tak pěkné herce :) Jen místo Scarlett Johanssonové mohl být nějaký další urostlý hrdina. Spojení marvelovských komiksových postav do jednoho filmu byl skvostný nápad. Nejvíc mě ale potěšil výborný výkon Toma Hiddlestona alias Lokiho, už v Thorovi byl můj oblíbenec (obdobně jako ve Star Wars Darth Vader) a doufám, že mu tvůrci dají možnost hrát i v pokračování. Milé a očekáváné překvapení bylo v Robin.

Odstřelovač (2007)

Film je celkově předvídatelný a zdlouhavý, ale musím dát tak vysoké hodnocení kvůli konci. Tak realistické a pravdivé ukončení se v akčních filmech moc nevidí. Kdyby to mělo být ale úplně pravdivé, tak by hlavního hrdinu na konci popravili, ale to už by diváci byli úplně znechucení ze systému, ve kterém žijí.

Ranař (2011)

Drsnej film o hokejových bitkaří. Natočené je to dobře, dala bych tomu i 4 hvězdičky, ale pro mě to bylo až dost násilné a krvavé. Zrovna tahle část hokeje, bitkaření, je moje nejméně oblíbená a proto jsem si většinu tohodle filmu zakrývala oči a říkala, jak je to hrozný. Ale jinak je to dobrý film, jen na něj neberte děti, dospělé ani seniory. Je určen pouze pro hokejisty, boxery, případně pro masochisty.

Tři mušketýři (2011)

Tři mušketýři patří mezi nejčastější zfilmovaný námět, není proto divu, že tvůrcům už dochází představy o ztvárnění této klasiky. Bohužel, jak je v poslední době u velkofilmů zvykem, místo klasického filmu je z toho historická akční splácanina. Uznávám, že někteří herci jsou vybrani dobře, nejvíc se mi líbil v roli kardinála Christoph Waltz, přesným opakem byl ale Orlando Bloom, který hraje Buckinghema. Vypadal, jak jinak orientovaný pirát (asi se inspiroval kolegou Deppem). Dějová linka se jakž takž drží předlohy, která dostala hodně na frak. Koho by napadlo, že v 17. století budou létat vzducholodě (zajímalo by mě, čím to plnili horkým vzduchem nebo nějakým v té době neznámým plynem?), mušketýři se budou potápět jak Jacques Cousteau nebo že vojáci budou používat kulomet (vynalezen 100 let poté) a plamenomet (vynzalezen 300 let poté) jako běžnou výbavu létajcích korábů. Divím se, že místo kordů rovnou nepoužívali světelné meče!