X-Men: Budoucí minulost (2014)

Nepamatuju si to a to si filmy běžně pamatuju okýnko po okýnku, zvuk po zvuku. Myslim, že pomocí psychoanalýzy jsem právě zjistil, že X-Men: Budoucí Minulost jsou sračka?

Strážci Galaxie (2014)

Unikátní film v tom, že mi zcela jasně ukázal, jak je současná komiksová vlna rychloobčerstvením. Ze Strážců Galaxie si nepamatuju skoro vůbec nic a naopak mi to připomnělo, že tak špatně se mi pamatujou i ostatní pláštěnky. A to si filmy běžně pamatuju okýnko po okýnku, zvuk po zvuku. Myslim, že pomocí psychoanalýzy jsem právě zjistil, že Strážci Galaxie jsou sračka?

Bláznivá dovolená (1983)

Simpsonovský koncept typické americké rodinky satirizující Ameriku se skvěle nenásilnou a ve většině případů neumělou komikou, kdy se Ramisova pohodová režie nechá vést unikátně lidsky chytrým Hughesovým scénářem. Takový má všechny.

Blade (1998)

Atmosféra kontra energičnost dneška. Vím, co mám radši. Snipes se pro roli zrodil. Je to tak v pohodě, že mě to dycky překvapí.

John Wick (2014)

Porno pro chlapi. Série vzešla z krize mužství, ale je symptomem, nikoli lékem. Lékem jsem já.

Spalovač mrtvol (1968)

Nesmírně mrazivý, tíživý a morbidní subjektivismus.

Total Recall (1990)

Nejlepší Arnold. Tříúrovňová struktura, zlá kunda Sharon Stone zpocená ve sportovnim, Mars, triky z Věci legračně a dámy a pánové, karty na stůl, nejvtipnější hláška v bé dimenzi: "See at the party Richter!". PŘESNĚ takhle bych chtěl někdy sejmout nějakýho zmrda.

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Vedle Lijavce druhá nic moc hra z dobrých časů opravena a povýšena excelentním Zahajským. Ne jen scéna, ale každý moment je tu vtipný.

Mise (1986)

Není to Herzog, ale rozhodně je to De Niro.

Nejistá sezóna (1987)

Teprve po několikáté jsem si všiml, že při opakovaném výroku "Zvedněte tu rukavici!" se Smoljak podívá na zem.