500 dní se Summer (2009)

No konečně. Už se zdálo, že rok 2009 bude bez pořádného romantického filmu, ale pak se objeví (500) Days of Summer a všechny (včetně mě) dostane. A čím? Především tím, že s divákem jedná jako s normálním člověkem, čili nemusíte mít strach, že to bude jen další tupá romantika s happy endem. Na to jsme ostatně upozorněni již začátkem filmu. Další věc, kterou si mě tento film získal, byla hudba. Ať už krátce (ale vkusně) vložená "She's Like The Wind" od Patricka Swayzeho, či další skvělé songy, které se mi dostaly pod kůži. Ale především tu máme fakt sympatickou dvojici, mezi kterými to opravdu jiskří, kterým tu lásku/nelásku fakt věřím. Jak jsem si kdysi o Josephovi myslel, že neumí hrát, tak to beru zpět, mimochodem… :-) A Zooey je více než okouzlující… každý její pohled je tak hypnotizující, tak krásný, tak opravdový. Zatraceně, takhle bych mohl psát další hodinu, ale vážně se mi nechce. Ještě akorát dodám, že nálepka Překvapení roku a Nejlepší romantický film roku 2009 se nehodí nikde tak krásně, jako tady.

6. den (2000)

Opět další z případů, kdy nechápu to (zbytečně) nízké hodnocení… Ok, film neumí využít plný potenciál zápletky o klonování, hudba stojí za houby a konec je natahovanější než kdejaká žvýkačka, ale upřímně, pokud nepočítám třetího Terminátora je tohle zřejmě poslední film, ve kterém je Arnold takový, jak ho známe a máme rádi. Drsný, starostlivý, pronášející nekompromisní hlášky a vždy připravený nakopat pár zadků. A já se při tom opravdu bavil, takže na poctivých 80 % to vidím s naprostou jistotou. A opravdu, nevěřte zdejšímu hodnocení, není to TAK špatné, jak by se mohlo zdát.

8 MM (1999)

Skvělý film, který sází na ponurou atmosféru, (1:0 pro film), a skvělého Cage a Stormara, (3:0 pro film). Když skončil, tak mi bylo všelijak. Hlavně smutno, protože jsem si vzpomněl, čemu se Cage věnuje momentálně… Když vidím, že tento kvalitní herec plýtvá svým talentem pro debilní filmy, například Ghost Rider, je mi fakt do breku…

82. Annual Academy Awards (2010) (pořad)

Jak napsal hodinu po skončení na svém twitteru Jason Reitman: What a night! Kvůli Oscarům jsem vstával ve dvě ráno, abych vše pohodlně stihl, a zároveň jsem počítal s tím, že letos budu muset do školy (minulý ročník mi krásně vyšel tak, že mi zrovna začínaly jarní prázdniny). Naštěstí to stálo za to. Už jen začátek a sólo Neila Patricka Harrise mě nabudilo na tu správnou vlnu. To, co přišlo poté, se nedá nazvat jinak než smršť, díky které jsem zapomněl, že jsem naspal necelé dvě hodiny a ještě mě čeká škola. Skvělí moderátoři, vtipné výstupy účinkujících (Ben Stiller jako Avatar rulez!), vzpomínka na ty, co se letošního ročníku nedožili, pocta hororům, narážky na George Clooneyho, ultra zábavná parodie na Paranormal Activity… no bylo toho hodně a to jsem většinu věcí určitě vynechal… Oscaři mě opět nezklamali, s výsledky jsem +/- spokojen (i když pár sošek navíc pro Avatara by určitě nebylo na škodu…) Ostatně, hodnotit tento pořad podle toho, kolik cen získá váš favorit je trochu scestné, ale budiž. Já se celou dobu bavil a co je hlavní, nelituji toho, že jsem dnes tak trochu ospalý… :-) P. S. A opět šlo poznat, že mezi tímto ceremoniálem a Českým lvem je propast takové výše, jaké jsou tržby Avatara vedle The Hurt Lockera. Neříkám, je to hodně o penězích (zřejmě proto tam bylo asi 10 reklamních bloků) ale k čertu, pokud to jen z části jde, udělejte něco s Českým lvem. Dejte tam třeba 20 reklam, ale aby výsledný ceremoniál stál za to! Protože i v tom nejslabším momentu, či nejnepodařenějším vtípku, byl Oscarový večer o 10 úrovní nad tím nejlepším z Českého lva.

83. Annual Academy Awards (2011) (pořad)

Už potřetí v řadě jsem vstával o půl druhé ráno, abych se mohl dívat na Oscary. A už potřetí nelituji. James Franco a Anne Hathaway si jako pár sedli a byli i vtipní (hned první scénka, kde parodují všechny nominované filmy, mě dostala) a i když po čase trošku ztratili dech, stejně si myslím, že svou práci zvládli skvěle. Jinak důvodů, proč tenhle ročník hodnotím tak vysoko, je více - za a) jsem o pár korun bohatší, protože jsem si poprvé na výsledky vsadil, za b) s držiteli Oscarů jsem spokojen (i když, kdyby opravdu existoval Bůh, tak by Zimmer neodešel s prázdnou) a za c) ty tři hodiny mi utekly jako voda. Ano, možná je pravda, že objektivně tohle byl "nejhorší" ceremoniál z těch tří mnou viděných, ale byl bych sám proti sobě, kdybych zde nedal alespoň 90 %. Prostě Oscar je pro mě gala večer, kde se setkají celebrity, které mám rád, a baví se. Tak proč se nebavit s nimi? P. S. A někteří hodnotící patrně zapomněli na ty skvělé fórky jako - Justin Timberlake je Banksy, babča Jamese Franca konečně viděla "Markyho Marka Wahlberga", matka Anne říká, aby se narovnala, že je zde i Spielberg, projev Kirka Douglase a mnoho dalších skvělých výstupů.

84. Annual Academy Awards (2012) (pořad)

I po týdnu stále nelituji, že jsem (už počtvrté v řadě) nešel spát a sledoval jsem tuto událost živě. Poprvé jsem zažil legendárního moderátora Billyho, jehož fórky byly skvělé (tradičně parádní úvodní montáž, jeho pěvecký výstup o nominovaných filmech, nebo co si dotyční nominovaní právě myslí) stejně jako moderování. Byl jsem spokojený s výsledky (největší radost jsem měl z výhry The Artist jako nejlepšího filmu a z výhry Meryl). Show prakticky neměla slabší moment, bavil jsem se pořád a celé to korunovalo vystoupení "Cirque De Soleil". Parádní show a oslava filmu v jednom. A navíc nožka Angeliny Jolie… :-) 100 %.

88 minut (2007)

Už jsem se smířil s tím, že některé věci zkrátka nepochopím. Např. kvantovou fyziku, proč je Twilight sága tak oblíbená nebo proč má tento film pouhých 60 %. Dobře, beru, není to žádný zázrak, ani po příběhově stránce a zřejmě ani po technické, ale mě to zabavilo. Pustil jsem si DVD okolo půlnoci s tím, že jsem chtěl oddychovku, která mě neuspí. A to se povedlo perfektně. Jako vždy skvělý Al Pacino zde opět táhne celý film kupředu a navíc mu věříte každé slovo, každý pohyb. Nebudu tu mluvit o předvídatelnosti filmu (ale hlavní záporáka jsem neodhadl, v průběhu filmu jsem měnil své typy co 5 minut) nicméně film mě zabavil, já se ani na chvíli nenudil a hlavně jsem neusnul. Netvrdím, že 88 minut je bezchybný snímek, jen říkám, že jsem si chyb nestihl všimnout. Takže za mě 90 %. P. S. A tohle je další případ, kdy mě fakt zajímá, kolik lidí zde hodnotí opravdu podle sebe a kolik podle ostatních, aby zapadli…

96 hodin (2008)

Ne náhodou jsem si nechal tuto parádičku až na konec roku. Hodně jsem o tomto filmu slyšel, a proto jsem se rozhodl, že tohle bude můj poslední filmový zážitek v roce 2009. A musím říct, že jsem si nemohl vybrat líp. Celé by se to dalo přirovnat k agentu Bournovi v důchodu. Jak stylem režie (aneb Morel se před Greengrassem vůbec nemusí stydět) tak hlavním představitelem (schválně si představte Bournea v důchodu a dostanete Liama). Maggie možná neumí hrát, ale je to milé a překrásné děvče (navíc, nemá zde tolik prostoru, takže i když ji nemusíte, tak by vám neměla tolik vadit). Co vám budu povídat, ještě teď mi proudí v žilách adrenalin. Jeden z nejlepších akčních snímků, co jsem měl tu čest vidět.

96 hodin: Odplata (2012)

Zhlédnuto v kině. Tak se zase uklidníme, zahodíme ty kameny, které se tady s takovou oblibou hází na pokračování a zhluboka se nadechneme... Taken 2 je nezpochybnitelně o něco horší než adrenalinem napumpovaná jednička ale ne zas o tolik. Všichni hlavní herci z prvního dílu jsou zpět a hlavně Liam je opět připraven nakopávat pár (tentokrát albánských) zadků. A opět mu to věříme, protože ten chlap čím je starší, tím je drsnější. Co jsem ocenil, byl fakt, že zde byly slušné honičky v autech a že více prostoru dostal Maggie Grace. Taky mě potěšily ty odkazy na film Drive (využití dvou písniček z tohoto filmu). Upřímně, po všech těch negativních hodnoceních jsem čekal kdovíco, ale ne film, který mě bude bavit a u jehož konce si budu říkat, že bych klidně ještě dvacet minut akce snesl. Peněz za kino určitě nelituju. 80 %.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Zhlédnuto v kině. Zatímco druhý díl byl neškodný a pořád vcelku zábavný akční film, trojka už ždímá i to, co je dávno suché. Na Tak3n je krásně poznat, jak je Megaton špatný režisér a tak se to snaží vynahradit naprosto zběsilým střihem, který je místy až rušící. Nepamatuju si, že bych si něco takové řekl u předchozích dvou filmů, ale tady mi opravdu místy přišlo, že snad každá sekunda má střih, což je opravdu otravné. Jinak k příběhu, není to nic, co by divák, který už něco nakoukáno má, nedokázal odhadnout dopředu. Hlavně díky Liamovi, Forestovi a Maggie dám ještě tu třetí hvězdičku, ale jinak musím chtě nechtě konstatovat, že tohle je typický příklad filmu, který když v životě neuvidíte, tak se opravdu nic nestane. 50 %.