Policajt nebo rošťák (1979)

Opravdu netuším, v čem spočívá legenda tohoto filmu - ano, z Belmonda v nejlepších letech charisma jen stříká; ano, jsou to klasické francouzské osmdesátky - doba skvělých filmů. Ale, tenhle film je neukotvený mezi komedií a dramatem a příběh vlastně nestojí za nic. Belmondo je mnohem lepší v komediálních rolích (za všechny nesmrtelný Bob Senklár:))

Kniha džunglí (2016)

Vizuální orgie, doprovázené příběhovým půstem - nemůžu si pomoct, ale neustále uvažuji, jak tak vizuálně nádherný film může mít tak slabý příběh...dal by se shrnout do 5 minut, maximálně. Zklamání.

Moje tlustá řecká svatba 2 (2016)

Setkání se starými přáteli, nic méně, ale nic víc. Toulina rodina je pořád hlučná a skvělá, hlavní hrdinové ale notně zestárli. Film, který nic neřeší a vlastně se nikam neposouvá. Postrádá svěžest prvního příběhu, přesto není špatný. Hlavní postavy pořád táhnou, dcera hlavního páru je ale opravdu marná, pouhým vzdorem a trapností se těžko něčím vymyká. Letní pohodovka, žádný zázrak, ale ani průšvih, přece jen ale o úroveň níže, než originál. 60%.

Lovec draků (2007)

Přes nesporné kvality celkem zapomenutelný film, příběh hodně táhne exotika Afghánistánu. Hledání míst spjatých s mládím hlavního hrdiny, jež jsou dávno pohřbena ve zmaru Tálibánem ovládané země. Po dlouhém zvažování 4*, 70%.

Anglický pacient (1996)

Film mého mládí - nádherný příběh o zničující lásce, která s sebou do propasti stáhne nejen ústřední dvojici, ale i mnoho dalších. Hodnocení po 20 letech od prvního shlédnutí: pořád skvělý film, přestože část kouzla se ztratila. Ralph Fiennes je zvláštní, sobecký podivín, stále skvělá Kristin Scott Thomas a především Juliette Binoche. Obě linie jsou ale velmi smutné, jak příběh hraběte Almasyho, tak linie ošetřovatelky Hany. I po letech skvělý film, který stojí za vidění. Před 20 lety 95%, dnes 85%.

V Bruggách (2008)

Hodně rozpačité pocity - obecně jsem se většinu filmu velmi dobře bavil. Rádoby normální rozhovory nenormálních zabijáků na nucené dovolené, kultovní hlášky (Belgičani musí tenhle film fakt milovat:)), dobré herecké výkony, příjemná melancholie zimních Brugg.. Ale konec to úplně zazdil. Proč takhle? Navíc přemýšlím, kam tenhle kousek zařadit a kam ho vlastně tvůrci směřovali - ke gangsterské komedii, dramatu...doteď nevím. 60%.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Nejlépe hodnocený díl série, nejdospělejší...a v tom je možná největší problém. Stifler jako jediný zůstal velkým dítětem, tam kde ostatní jsou už dospělí, svěžest se vytratila...prostě naše běžné šedé životy, kde sny vzaly za své a můžeme je vidět právě při školních srazech. Smutné, ze života, nejméně komediální. Celkem zbytečný retreat do série, která těžila ze středoškolské neotřelosti a nostalgie. Žádná katastrofa, ale taky žádná pecka. 55%.

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Zapomeňme na (rádoby)umělecké kvality - komedie buď baví, nebo ne. A tahle baví, a je to zdaleka nejlepší díl z celé série. Jim v hlavní roli a sluší mu to. Dospěl, trošku se usadil, zatímco ostatní se ještě hledají. Krásný vrchol celé série, kde to možná mělo i skončit. Člověk roste se sérií, vzpomíná na svůj život. Tohle je opravdu dobré, 80%.

Prci, prci, prcičky 2 (2001)

Zapomeňme na (rádoby)umělecké kvality - komedie buď baví, nebo ne. A tahle baví - parta z Great East Falls trochu dospěla a užívá si první chvíle téměř dospělosti. Více prostoru je věnováno Jimovi, největšímu průšviháři, ale taky nejvíce dospělému z celé party. Pohodová letní věc, 70%.

Prci, prci, prcičky (1999)

Zapomeňme na (rádoby)umělecké kvality - komedie buď baví, nebo ne. A tahle baví, každý si rád vybaví střední školu, kdy všechno bylo otevřené, celý svět otevřená kniha a celý život před námi. Možná se jedná o pokleslý, fekální a sexuální humor, ale proč s láskou nezavzpomínat. Žádná extra pecka, ale přece jen klasika, co pobaví...70%.