Hvězdná brána (1997) (seriál) odpad!

Pro někoho možná překvapivě, ale opravdu další mé osobní odpadkové vyznamenání získává kanadský seriál Stargate SG-1. Řeknu to rovnou nejsem zastánce filmových sérií Star Wars a už vůbec né vesmirných kašiček okolo. Stargate prostě má tu smůlu, že vytváří další éru k tomu to tématu a já prostě nemůžu logicky hodnotit jinak, než nejnižší možnou známkou. Pravda pravdoucí mě přeci jen jeden díl vcelku bavil, ale to je sakra málo.

Delfín Flip (1995) (seriál) odpad!

Pro mne absolutně nezajimavý seriál, stejně jako mu všechny podobné, které se zaměřují na hlavní dění okolo vody. Jelikož mě ani jeden díl, který jsem měl možnost vidět nezaujal, musím hodnotit tak jak hodnotím.

Smrtonosná past (1988)

Stydím se ještě teď, ale teprve tento týden si vyhlašuji soukromý Die Hard maratón. Sehnal jsem si totiž všechny čtyři vydané filmy, které se mě z nějakého důvodu celý život vyhýbaly. Včera jsem tedy shlédl poprvé v životě první díl a světe div se vůbec to nebylo špatný a zanechalo to na mě veskrze kladný dojem, že se docela těším na večer až si pustím Die Hard 2. Líbí se mi, že film odsunuje kecací pasáže do pozadí a soustředí se především na akci, kterou využil Bruci a získal si tím určitě mnoho srdcí diváků po celým světě. Důležitou vlastností této postavy je i fakt, že si nehraje na ostřileného zabijáka, ale řeší vše s rozvahou. I přesto všechno, že film má to správné koření co by měl akčňák mít, nedostavá ode mě plné hodnocení. Nelíbilo se mi totiž moc udržování kontaktu mezi policistou a Brucem, což mělo za následek nepochopitelně zbytečný závěr.

The Ultimate Fighter (2005) (pořad)

Pro mě osobně skvěle zvládnutá show, která sice nenabízí takové řezání jako hlavní UFC, ale tyto mezery vyplňuje zase situacemi okolo všeho toho dění. Největší plus vidím v tom, že během sledování změníte pohled na ty lidi co se denodenně dřou v tělocvičnách, aby si pak mohli navzájem rozbít ksichty. Zjistíte, že k nim získáváte sympatie nejen jakým stylem bojují, ale i jak se chovají a v tom vidím hlavní sílu této show oproti normalních zápasům MMA.

Rambo: První krev (1982)

Nejen můj oblíbený film, který mám rád už od dětských let, ale i skvěle zobrazený osud vietnamského vojáka, který proslavil herecké neumění Stalloneho a dokázal jsem ho ocenit až o pár let později. Vychvalovat bych mohl do aleluja, ale dle mého by to bylo zbytečné. Každý film viděl a krom závěrečné scény, která vypáda děsně komicky ( víme jak Silvester umí zahrát emoce ), jsem nenašel jedinou další minelu. Už jen z nostalgie 5 hvězd a TOP 10.

Strážci Dračí brány (2006)

Ano možná jsem trochu zaujatý a uznávám, že pro lidi co nikdy neviděli komiks, podle kterého je film natočen, bude mít po příběhové stránce problém najít začátek a konec, ale na to já zvysoka kašlu. Prostě jsem si chtěl pustit pořádnou mlátičku s šílenými triky a taky jsem ji dostal, hotovo. Tvorbu od Wilsona Yipa mám velmi rád a když se spojí s Donniem, je z toho vždy koukatelná kombo paráda. V tomto snímku mi navíc padli do oka všichni tři hlavní kung-fu bojovníci a tak jsem byl přímo v nějakým hlubokým transu :). Hudební podklad je naprosto excelentní a OST si často pouštím jen tak ve volných chvílích. Musím proto dát plné hodnocení + zařazení do TOP 10.

Přemluv bábu (2010) odpad!

Ikdyž mi pořád asi pořádně nedochází co tu dělá tato trapná propaganda politických stran, která navíc kopíruje video od Sarah. Ale když už si někdo dal tu práci a vyplnil popisek k této kravině a naservíroval nám ji i do FILMOVÉ databáze, tak proč tomu ten odpad s radostí a s úsměvem na tváři nepřihodit že?

Deník mrtvých (2007)

Tenhle film mě moc nepobavil ba co víc ani nevyděsil. Celé vyprávění je podivné a existujicí kameraman přímo na place, tomu taktéž moc nepřidává. Akční pasáže jsou díky tomu točené chaoticky a záběry létají zleva doprava za asistence křičících lidí okolo a to pořád dokola akorát na jiných místech. Nevím co víc k tomu dodat, pro mě zbytečný film, ale na lehký průměr to přeci jen stačit bude. Byly natočeny i horší zombie filmy a navíc konec nepřinese žádné veselé vyhlídky, takže proč ne...

Doom (2005)

Náhodou jako film k tak tupé akční počitačové hře to bylo snesitelný. Trochu film doplatil na prostředí, které bylo prakticky všude totožné a navíc zahaleno do úplné tmy, ale tu samou hořkou kávu pijeme i ve hře. Trochu jsem se obával kostýmů pekelných potvor, ale maskérky podaly slušný výkon. Impové se mi moc líbili a škoda, že se setkáme prakticky po celý film jen s nimi ikdyž hra nabízí plnou škálů mutantů. Scénářem se nemá cenu moc zabývat, je to stokrát ohraná melodie záchrany lidstva a nečeká nás proto nic nového co nám nenabídli třeba Cameronovi Aliens před 25 lety. Potěšila mě však závěrečná sekvence z pohledu první osoby a musím za ní jednu hvězdu povinně přidat. Není to perfektní, ale koukat se na to dá...

Arabela (1980) (seriál)

Pravda kdysi mě to jako děcko celkem bavilo, ale jen vlastně ty záběry v říší pohádek. Miloval jsem hlavně losovací popravčí scény a tajně v duchu tipoval kdo půjde na jatka další. Jakmile se však děj přesunul do světa lidí, ztrácelo to kouzlo a za to ztrhávám hvězdičku. Ale nápad nacpat všechny možné pohádkové postavičky do jednoho seriálu byl skvělý, to se musí nechat.