Živí nebo (ne)mrtví (2007)

Docela si všímám, že v posledních letech jdou zombie komedie čim dál více na dračku a sahá po nich čim dál více i režisérů. Undead or Alive však dobrou nálepku jako jejich kolegové Zombieland či Shaun of the Dead neudrží, ikdyž několik zajímavých momentů tam přeci jen bylo. V prvé řadě mě film dokázal jednou děsně vyděsit. Opravdu jsem se lekl a ani se mi tomu nechce doteď věřit, protože to nedokaže ani drtivá většina snímků pyšnicí se žánrem horor. V té samé scéně je možná i nejvtipnější scénka, která kdy byla použitá ve všech tří zmíněných filmech a za to prostě musím dát hvězdičku. Zbytek záběrů se snaží rozesmát, ale ne vždy se to podaří a spíše se pohybujeme na okraji trapnosti. Někde jsem četl, že kdyby místo Dentona hrál Will Ferrell, mohlo z toho být nepřímé pokračování jednoho z mých TOP 10 filmů A Night at the Roxbury. Zajímavý postřeh, ale ještě že k tomu nedošlo :). Masky zombíků jsou na takový nejspíše nizkorozpočtový film pěkné a jelikož se většina scén odehrává ve dne, můžete si je i pěkně v detailech prohlídnout. Film však dojel na scénáři, jestli vůbec nějaký měl. Zkrátka si někde začal a někde skončil a připadalo mě, že režisér tak trochu ani neví co má dál točit, protože některé scénky byly absolutně oničem a spíše vyplňovaly tížené místo 90ti minut. Být vámi bych raději zkoukl už nakousnuté dva filmy výše pokud jste je doposavaď neviděli a této komedii se co nejvíce vyhýbal, protože věrte mi nestojí moc za to.

Král temné síly (2003)

Hodně ve své podstatě ulítlý scénář, který mi však nenabídl nic moc zajímavého vyjma pro někoho určitě odporných scének. Dokážu ocenit, že si Stuart Gordon problém s nějakým hloupým rankingem hlavu nedělá a pokocháme se nejen už u zmíněných nechutností, ale i povedených milostných scének, které by se daly označit jako plnohodnotné softporno. Rozhodoval jsem se mezi třemi nebo čtyřmi hvězdami, ale díky zdlouhavým některým scénkám, kde se pořádně nic nedělo, volím lepší průměr. Rozhodně však snímek nezatracuju a třeba se na něj za rok znovu rád podívám.

Simon řekl (2006) odpad!

Tohle byl od Williama Deara hodně špatný vtip a můj nechápavý výraz stále trvá, śkoda že mě nemůžete teď vidět. Prostě nedokážu pochopit, jak takový starší pán, který by měl mít aspoň špetku rozumu, může pustit do světa něco takového a ještě to pokládat za horor. Za takové filmy bych zavedl povinně nějaké fyzické tresty a pro všechny bez vyjímek co měli s touto kravinou co dočinění, včetně správce lesa kde se film natáčel. Když si otevřete můj profil a kouknete na mé ostatní hodnocení zjistíte, že odpad známky dávám jen vyjímečně a pro tento film to bude proto určitě pocta. Příběhově naprostá zapeklitost, která se ze začátku jeví jako expedice pro hledaní zlata. Na to však ani nedojde, protože všichni hlavní herci bez vyjímky maj nasráno v hlavě. Nejvtipnější na tom všem je, že nejrozumější se jeví týmový zhulenec a pak že tráva škodí zdraví. Film je naprosto bez atmosféry, přeplněný nelogickými scénkami a dialogy až jsem slzel vztekem. Bez keců odpad a já si jdu dát nějaký prášek na uklidnění...

Kobylky: Den zkázy (2005) (TV film)

Až taková tupá hloupost, jak jsem původně očekával se nakonec nekonala, takže jsem byl samozřejmě v nějaké míře mile překvapen. Scénař je samozřejmě ohrané kliše z většiny katastroficky podobných filmů, kde postupně vláda vyzkouší různe opatření, které se ukáží jako beznadějné až zbyde poslední nejničivější zbraň. Na poslední chvíli však někoho napadne něco lepšího co by mělo zachránit nasazované životy obyčejných vidláků a vyhubí k tomu onu zkázu. Trochu jsem se bál, aby z toho nakonec nevznikla nějaká parodie s masožravkami a ono né. Pravda nějaký náznak by tu přeci jen byl, ale budu dělat jako že jsem ho neviděl a za tento sympatický reálný podklad musí následovat jedna hvězdička. Druhou dávám za koukatelný film jako celek, věřte mi viděl jsem i horší, které tady mají vyšší hodnocení. Nesedlo mi však herecké obsazení ikdyž, jak se koukám po komentářích svých kolegů, bylo právě toto z nejčastějších důvodů proč si od nich film minimálně jeden frček zasloužil, tak teda nevím :)

Karanténa (2008)

Asi se nevyhnu srovnání toho to amerického coveru a španělského originálu, když jde prakticky o totožné filmy a oba dva jsem viděl. Už podle hodnocení by vás mělo trknout, že bych měl vesměs házet špínu pouze jedním směrem. Počítám s tím, že Quarantine dostal a i nadále bude dostávat vyšší známky od diváků, kteří doposavaď neměli možnosti zhlédnout REC. Hlavním rozdíl vidím ve vyprávění, které je v Quarantine daleko svižnější a tím trpí i atmosféra. Jelikož film posrádá jakoukoliv hudbu, měli by být tyhle záběry točeny zlouhavěji. Jinak je to skoro totožné až na pár odlišností a scénařového zmatku na konci, který jsem nepobral ještě teď. Oukej akce je čistokrevní kopírka konce z RECu, ale jelikož se nákaza vydala jinou cestou, tak to bylo nelogické. Kašlu na to dám přeci jen 2 hvězdy ikdyž byla doba, kdy jsem chtěl nafařit bez keců jednu, aby amíci věděli, že kopírovat se nemá a špatně už vůbec né.

Tak neváhej a toč! (1995) (pořad)

Musí se nechat, že to bylo přeci jen lepší, než konkurenční kopírka u sousední komerční televize. Eda mi přišel i méně afektovaný, než ten poděs Rychlý z kterého jsem dostával pravidelní dávku vnitřního krvácení, jen když se pokusil o nějaký svůj rodinný nevtipný fóreček. Další kladné body rozdávám za lepší cit ve střihu a výběru klipů, ať už veřejných nebo soutěžních, které mě i sem tam rozesmály a styl hlasování o domací nejlepší video. Jak někdo už poznamenal, byla to pouze náhrážka za dnešní publikujicí video servery na internetu v čele s YouTube a tohle byla zkrátka jediná možnost, jak ukázat trochu té škodolibé skutečné srandy. Dvě hvězdy ať nežeru.

Bobby Z (2007)

Jediný důvod co mě přinutilo podívat se na tento, ( už to můžu napsat ) nedobrý film byl Paul Walker, který má mé místečko TOP 10 nejoblíbenějších mužů věnujicí se této zálibě. A to je jeden důvod za co dávám automaticky filmu jednu hvězdičku. Ta druhá je poskládaná z detailů, které na mě udělaly dojem. V prvé řadě to je UFC zápasník Chuck Liddell, který se ve snímku k mému šoku mihnul. Sexy Olivia Wilde má k tomu taky svůj podíl, stejně, jako pár pěkných akčních záběrů i povedených úsměvných hlášek. Zbytek filmu jakožto scénař obecně, zbytek herecké gardy či prostředí natáčení mě už vůbec nazaujal. Je proto pro mě docela překvapení jaké vysoké hodnocení si tady film stálé drží, ale proti gustu žádný dišputát. Na závěru bylo vidět, že ani sám režisér nevěděl pořádně co chce a tak mi bylo trochu za něj trapně. Proto si myslím, že dvě hvězdičky jsou dostačujicí až až a zbývá snad jen ještě na závěr popřát Paulovi pro příště, lepší čich na nějaký pořádný scénář a kvalitní natáčecí štáb.

Márnice (2005)

Tak tohle byl teda od Hoopera góól přímo do vinklu. Po zhlédnutí této parodie na horory ( opravdu marně hledám slušné slova ), jsem se utvrdil akorát v tom, že tento pán zkrátka na natočení normalního filmu prostě jednoduše nemá koule a raději by měl zůstat u svých seriálků pro malé dětičky, kde se zakope v závěrečných titulkách mezi své kolegy a tak není pořádně ani jasné kdo to nakonec režíroval. Film je jiná kategorie a tu bych přenechal odborníkům na slovo vzaté, zvlášť co se týče hororové tvorby, na kterou jsem jako fanda více háklivější. Na Mortuary je nejděsivější její samotný název a to opravdu nepřeháním. Všechny lekačky jsou tvořené podle kopiráků, kdy najednou zničeho nic všechno stichne na pár vteřin a ozve se rána, kterou už prostě čekáte a nevyděsí tak ani malé dítě. Směšnější kostýmy jsem dlouho neviděl a přirovnal bych to k situaci, kdy dáte tří letému dítěti do ruky rtěnku ať se zkusí samo namalovat. Jelikož má film věkové hodnocení od 13 let ( ano čtete správně ), tak zapomeňte na nějaké gore scénky ba co do konce na nějakou kapičku krve. Nad hereckým personálem, jako takovým se nemá cenu ani pozastavovat, ale minimálně Alexandra za tu jedinou hvězdičku stojí, ikdyž to je o setinky. Závěr filmu jen pětkrát podtrhne to co jsme viděli... parodii.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Vím, že kolem filmu byl v době vydání děsný hukot a kina ( aspoň u nás ) byla přeplněná k prasknutí u každé jeho projekci. Dokonce to došlo tak daleko, že jednou na Halloween ( tedy svátek v USA ) se tento film promítal na otevřeném prostranství u nás na náměstí a ikdyž bylo po premiéře, přišlo se podívat zase spousta lidí. Film byl hold distributory zvládnout bez chybičky, zvlášť když se vsázelo na tvrzení kolem skutečných událostí podložených udájně realnými záznamy útoku samotného vrahouna skrytého pod tváří svých obětí. Musím uznat, že tahle šílenost se lehce dotkla i mě samotného a prostě nemůžu hodnotit průměrem už jen z důvodu toho, že k filmu mě pojí nejrůznější situace a historky z okolí. Je to však v celku horor, který nevybočuje od ostatních mu podobných a alternativ dnes najdete ve vyhledávači spoustu. Jakýsi příběh je jen závěsem za gore scénami a jinými záběry, takže tam je jen tak na oko. Atmosféru to však mělo slušnou, tedy vzpomínam-li na začátek. Závěr už je akční, prakticky bez napětí, ale aspoň dojde konečně na tu motorovou pilu, když už to je v názvu, že ano. To však není vše a aby se vám šlo z kina či spát trochu nejistě, přichystal nám rejža i vlastně už zmíněnou chuťovku s realnými záběry policie při kontrole domu šílené rodiny. Normalně bych dal průměr, ale už jen z nostalgie by to býlo málo, proto přidávám ještě jednu navíc. Takový jsem dobrák - hlupák. :)

Smrtonosná past 3 (1995)

A máme zde třetí pokračování série akčního filmu s Johnym McClanem v hlavní roli. Režísérského křesla se chopil opět jeho jmenovec John McTiernan a hned to bylo vidět minimálně na herecké povaze Willise. Opět to byl ten správný hlaškujicí policajt, který má okolo všeho dění nejprve plnou hubu keců, v hlavě navíc migrénu jako zvon, ale práci prostě odvede na výbornou ať se děje co se děje. S hrdostí musím tedy napsat, že třetí díl se mi líbil daleko více než ten předchozí, který se vařil trochu v Rambo omáčce a výsledek byl alespoň pro mě sice taktéž na 4 hvězdy, ale kyselý jak cecek. Druhou hlavní postavičkou se pro mě překvapivě stal S.L.Jackson, který mě chvílemi bavil víc než samotný Bruc, rozhodně tedy výborná volba. Scenářově je toto pokračovaní daleko živější, než ty dvě předchozí. Je to hlavně díky tomu, že se příběh nezaseknul na jedné lokaci a projdeme si jich hned několik desítek. Zakritizoval bych možná trochu závěr, který se mi zdal být až moc natahovaný, ale chápu velkolepé finále musí být a nejlépe s ohňostrojem. Další chybky se hledají z těžka a tak hodnotím trochu silnějšími 4mi hvězdami a optimistickými vyhlídkami ke čtvrtému filmu, který mě snad nezklame.