Vetřelec ³ (1992)

Opět návrat k jednomu, k uzavřené kleci a honičce. Zde je bezvýchodnost absolutní. Nejserióznější z Vetřelců.

Odcházení (2010) (divadelní záznam)

Tohle bylo náročné. A Třískův kancléř je jedovatý a nebezpečný cynik, tomu filmovému aspoň věřím, to že je svým způsobem naivní. Z Třískova jsem měl pocit, že kalkuluje a i z bortící se situace se toho snaží dostat, co nejvíc a zachovat si výsluní. Čišela z toho taková zvláštní syrovost a svým způsobem chlad ... A myslím, že tenhle kancléř je i věrnější, je věrnějším pokračováním hlavní postavy vědce z Larga Desolata. Technokrat moci za každou cenu z lidskou tváří jako maskou.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Viděl jsem zatím jen jeden díl, ale myslím si, že tohle je fakt seriál, kterej stojí za to. A nejvíc mě šokovalo, že je to na Nově! Konečně se možná něco povedlo. A to mě těší. I když mojí rezervovanost k Českým komediím to asi nepřekoná.

Asterix v Británii (1986)

Ohřáté pivo, máta, horká voda, rugby a podobně. Prostě jsou divní.

Astérix a velký boj (1989)

Temný Asterixovský příběh. Nakonec všechno dobře dopadne, i když to mnohdy nevypadá. A celé to způsobil jeden letící menhir, který dopadl na špatnou hlavu.

Asterix a Kleopatra (1968)

Parádní! Některé věci jsou možné jen v kresleném světě. Tady to jsou ty všechny uplně špatně narýsované domy, pravoúhlost a plochost egypťanů a špion, který splývá z pozadím. Scéna vaření dortu je královská. A samozřejmě nemůže chybět Kleopatra na jezdící sfinze.

Asterix a Galové (1967)

Předělávka nejstaršího komiksu. Jsou lepší, ale tohle nijak neurazí.

Asterix a Obelix (1999)

Zfilmovaný komiks. Navíc ten první, který není špatný, ale jsou lepší. Ale přepis relativně věrný.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Tenhle příběh je v podstatě spawn královny megalomanie Kleopatry. Ožívá na plátně s živými hercy a trefuje se do černého. Oproti komiksu či kreslenému filmu je o dost kanálnější co se týče humoru, ale některý gagy jako Otis nebo Céplus s Veder like helmou stojí za to.