Co děláme v temnotách (2014)

85% ... Neskutočný trip. Dokumentaristicky podaná "hororová" komédia o živote upírov na Novom Zélande. Prakticky som sa ušťával počas celého filmu. Absurdne vtipné!

Divoké historky (2014)

75% ... Poviedkový film s kvalitatívne kolísajúcimi segmentami. Vo všeobecnosti by som to zhrnul asi tak že 3 ma nezaujali a 3 áno a to priam až veľmi. Las Ratas, Bombita a La Propuesta boli len takými vlažnými príbehmi, ktoré sa topili v sebe samých. Pasternak bol výbornou úvodnou scénou, ktorá mala predznamenať aká kvalita sa a nás rúti (žiaľ nebolo tomu vždy tak). El más fuerte bola asi top poviedka, kde sa nikto s nikým nemazná a bola veľmi blízko realite. Hasta que la muerte nos separe bol ďalší top, ktorý ma neuveriteľne prekvapil, najlepšia svadba akú som kedy videl. Ale hudobne a atmosféricky výborné počas celého filmu.

Falešní poldové (2014)

50-55% Miestami som ich chcel prefackať (či skôr scenáristov), no miestami som sa aj dobre zabavil. Taká priemerná pičovinka čo až tak veľmi neurazí. Cítim tam snahu o 21/22 Jump Street, no do tej ligy sa im nepodarilo dostať. Každopádne, čakal som oveľa väčšiu pičovinu než som dostal, takže pozitívne prekvapenie.

Domácí vězení (2014)

60-65% ... Herecké výkony sú celkom príšerné a prvá polovica filmu taká rozvláčna a nudná. No potom sa to celkom rozbehlo, dej sa zvrtol a záver bol super. Aj napínavé, aj miestami vtipné.

Šéfové na zabití 2 (2014)

40-50% ... Už pri jednotke som mal zmiešané pocity, ale prítomnosť zlých šéfov nakoniec prevážila v pozitívnejšie výsledné pocity. Pri absencii týchto postáv, respektíve minimálnom priestore, to nemohlo teda veľa vody namútiť. Jennifer Aniston sa zase ukázala v tom najlepšom svetle, a šialený Chris Pine tiež dvíhal úroveň filmu. Okrem nich išlo o takmer dvojhodinovú nudu bez štipky originality či nejakého vzrušenia. V čom film exceloval je, že ma jeho hlavní protagonisti dokázali len neúprosne vytáčať.

Babovřesky 2 (2014) odpad!

Aj to málo čo ma v jedničke dokázalo rozosmiať sa premenilo na totálnu nudu a trápnosť. Zbytok nemá zmysel komentovať.

Smrt čmuchala (2014)

75% ... Ako vláda USA získavala peniaze na podporu Contras v boji proti komunizmu v Nicarague. Celkom vydarené, ale tá ľahkosť ako sa k článku dopracoval sa mi nepozdávala. Navyše takéto typy thrillerov si zaslúžia hutnejšiu a emotívnejšiu atmosféru, ktorú v tomto filme akosi obišli, či skôr povrchne odbili.

Válka bez pravidel (2014)

75-80% ... Nech chcete byť akokoľvek poctivý vo vedení rozsiahleho biznisu, skôr či neskôr podľahnete tlaku, ktorý je na vás vyvíjaný zo všetkých strán. Pretože ľudia sú závistlivé svine, ktoré sa chcú na vašom úspechu priživiť. Výborný cast - Jessica je zase úžasná. Keby to bolo ešte o niečo viac okorenené tak by som s hodnotením išiel vyššie.

Rande na dvě noci (2014)

75% .... Tématicky nič originálne, ale forma bola rozhodujúca. Veľmi milé, prirodzené a vtipné a nie všetko bolo klišé. Aj ústrednému duu to pasovalo. Plus dobrá hudbica v pozadí. Taká príjemná jednorázová oddychovka. :)

Mr. Turner (2014)

75-80% ... Film mapujúci život maliara J.M.W. Turnera a jeho svojský charakter. Vynikajúci Timothy Spall v hlavnej úlohe. Vizuálne krásne - či už hovorím o kostýmoch, interiéroch a exteriéroch. A aj Turner krásne maľúval, takže aj obrazy boli nádherné :) Avšak poněkud melancholické to bolo. Asi tak trochu zodpovedajúce jeho životu.