• Fantasy

Kick-Ass 2 (2013)

Kick-Ass 2 nemôžete porovnávať s jednotkou pretože je o trocha o niečom inom. Jedna bola otom, že každý človek môže byť superhrdinom (ak chce) avšak dvojka mala už trocha vážnejší tón - je pekné byť superhrdinom ale už horšie žiť normálne ako každý človek. Ale dosť bolo teórie. K veci, bolo to premakané nápadmi, bolo to krvavé (krv všade striekala), bolo to zábavné, hlášky jak sa patrí, z Mendy sa stala neskutočná kočka (kto by to povedal, že :) ) Kick-Ass ako vždy stále ešte trocha trkvas ale tréning s holkou, ktorá dokáže zabiť chlapa jeho vlastným prstom urobil svoje :D a ktomu tu máme Reeed Mist alias Mother Fucker! Tak to bola konečná priatelia! A ktomu nabuchaný plukovík ktorého hral Jim Carrey (a hral ho fakt dobre), desiatky superhrdinov a máte všetko čo ste si kedy priali. Dúfam, že potitulková scéna na niečo bola a môžeme sa tešiť (teda dúfam) na ďalší diel! Justice Forever!

Thor: Temný svět (2013)

Priznám sa. Mal som troška obavu keď sa Thor dostal do rúk pána Alana Taylora. Ale vravel som si, že určite prekvapí teda mal som tušenie a ono tomu naozaj tak bolo! Thor: The Dark World v mnohých ohľadom predčil svojho prechodcu: atmosféra bola podstatne temnejšia, viac akcie, viac fightov (veľké plus), postavy ktoré pôsobia viditeľne zraniteľnejšie (vrátane samotného Thora) a fakt nemáte istotu ako to skončí alebo inými slovami kto prežije a kto nie. Ďakujem za fenomenálnu scénku dvoch bratov (Loki & Thor) a finálny battle tie fakt stáli zato, ten Tom Hiddleston sakra umí! Kat s Natálkou a s Jaime Alexander pohladili oko, Stellan Skarsgård prekvapoval každou scénkou a krásna rola pre Rene Russo už od prvého dielu. Samozrejmosťou je Odin alias Anthony Hopkins a chlapík menom Idris Elba alias Haimdall s neskutočne brutálnou charismou. Jedným slovom sa prikláňam k názoru Toma Hardyho.

Mezi námi děvčaty (2003)

Jedna z nejlepších komédií ktoré kedy boli natočené. Klobúk dole pred Markom Watersom za ten "nápad" a samozrejme Jamie Lee Curtis a Lindsay Lohantak týmto dvom babám tie roli sadli na telo ako uliate! Užíval som si to až do konca :)

Hra o trůny (2011) (seriál)

Zatiaľ zkuknuté prvé 3 epizódy a pri každej som krochtal blakom. Kedže fantasy je môja celkom srdcová záležitosť. Pilot Vás vtiahne do deja ako tá najsilnejšie čerpadlo na vodu na svete. Nádherná výprava, scenérie, príbeh, vzťahy medzi hlavnými postavami, dialógy a proste všetko je to dokonalé! Už sa teším na ďalšie epizódy. Najobľubenejšie postavy: lord Sníh (Kit Harington), Khaleesi (Emilia Clarke), Tyrion Lannister (Peter Dinklage)

Boj (2007)

Chcel som dať pôvodne tomuto filmu 4 hviezdy ale ten koniec ... tak to teda nie.

Noc v Myší díře (2012) (amatérský film)

"Rozbil jsi mi mobil" .. "Zabil jsi mi lidi" Ďalej netreba vravieť. S chozem sa poznám (aj keď nie osobne) a prekvapil ma úprimne. Najviac sa mi páčili asi posledné 3 minúty tohto "malého-veľkého" filmu. Congratulations.

Mrtvý sníh (2009)

To bolo tak stupidné že z toho vznikla v celku slušná komédia. Ten koniec som proste nemohol a skoro som odpadol od toho smiechu :D