Bývalý detektiv se ujme vyšetřování záhadné vraždy, ke které došlo na americké vojenské základně. Pomáhat mu přitom bude mladý kadet z West Pointu jménem Edgar Allan Poe. (Netflix)

uletov

Škoda nevyužitého potenciálu s takovým hereckým obsazením a dobrým příběhem. Na mě zbytečně natáhlé nic. Závěrečná půlhodina mě ale překvapila. ()

slovan.mma

Jednu hviezdu beriem za zbytočne dlhú stopáž a premotivovanu kameru s dlhými zbytočnými zábermi(vďaka tomu ťa minutáž). Inak dobrý film.Dobra zápletka, výborné herecké výkony Balea a toho ohyzda čo hral tučka v Harrym Poserovi. Čo má úplne milo prekvapilo,že v rámci "must have" diversity kvót ,tam nebol jediný čmoud(nebolo by cudne ,keby bol rovno veliteľ Westpointu) a nebola tam žiadna homoromanci a áno sa žiadny kadet neobliekal do ženských šiat. Čiže ak chcete vidieť dobovú detektívku,bez woke prepisovania histórie, tak odporúčam. #noniggaz ()

Pekyno

Atmosférická temnota so skvelým úvodom. Pohlcujúca hudba. Pekná výprava. V polke mierne zdĺhavé, dej pomaly plynul, veľa sa rozprávalo, malo dialo - čo je škoda. Mal som pocit, že napätia je tam postupom času menej a menej. A keď si film doprial toľko času, prečo bolo rozuzlenie uponáhľané? Každopádne, mňa dostal hlavne excelentný Harry Melling, ktorý si vždy pre seba totálne ukradol scénu, a zahral teda bravúrne. ()

Updated_Cake

Obsahuje spoilery. Na to, jak to Netflix propagoval a jaké herce obsadil, jsem čekal trochu větší bombu. Nemám nic proti komornějším filmům s temnou atmosférou, ovšem toto byla nuda. Christian Bale tak byl téměř celý film jen loutka, nemusel tam předvést žádný herecký um, amatérský herec by hravě zvládl odvést stejnou práci se stejným výsledkem. Harry Melling tam je také pravděpodobně jen kvůli jménu. Gillian Anderson to samé. Příběh detektiva, který vraždil kvůli lásce, je sice na papíře hezká myšlenka a knihu jsem bohužel nečetl. Ovšem dokážu si představit, že knížka musí být dost zajímavé a klidné čtení. Film se ovšem snaží přenést obsah knihy do filmového prostředí dosti nezvyklými způsoby, až to chvílemi vypadá, že vlastně žádný zvrat ani nepřijde. Rozdělat to do 4-6 dílného seriálu a dát tomu trochu jiný nádech, možná by to fungovalo, ovšem tenhle film je ztráta času. Úplný odpad to není, kostýmy, scény, prostředí a pár dalších maličkostí tam bylo fajn, když už mám tedy něco hodnotit... ()

Polux

6/10 | Minulý Cooperův počin Antlers po stránce kvality nedopadl tak úplně podle mých představ a ve srovnání s nadmíru zdařilým předchozím kusem Hostiles tak šlo malinko o zklamání, přesto jsem Cooperův nejnovější přírůstek do filmografie vyhlížel s nemalými nadějemi, doufaje ve slušnou šanci na reparát a to i s ohledem na zvolenou látku. Bohužel se ukázalo, že neblahá série ne-až-tak-povedených Cooperových pokusů pokračuje, protože ani tentokrát nebyl slibný potenciál zcela naplněn a Cooper mě zde tak úplně nepřesvědčil. | Přitom výchozí premisa o vyšetřování podezřelého úmrtí v uzavřeném a mnoha pravidly svázaném prostředí nejen svým historickým zasazením do předminulého století a dějištěm umístněným na slovutnou vojenskou akademii zněla velice atraktivně. Trailery navíc slibovaly stylovou retro detektivku s osamělým hrdinou, pátrajícím po tajemném pachateli, plnou vděčných žánrových propriet typu uzavřené společnosti, podivných rituálů, ohavných vražd a nezbytné spousty kostlivců schovaných ve skříních jednotlivých aktérů a to vše zabalené ve slušivém eRku, nikoliv nepodobnou žánrovým klasikám Sleepy Hollow nebo From Hell. Všechno z toho tady sice v podstatě je, ale jen do určité (nikterak velké) míry a možná proto to na diváka správným způsobem funguje jen z části. | Pro nějakou tu výtku není potřeba chodit příliš daleko. Patřičně ponurou atmosféru (natož hutnou) to naneštěstí téměř nemá, strašidelné to také nijak zvlášť není a po stránce napětí tady lze taktéž nalézt nemalé rezervy. Nadto stopáž přes dvě hodiny celkovému tempu moc neprospívá a zvolená vypravěčská koncepce, respektive identita pachatele, při zpětném pohledu zavdává k nejedné pochybnosti, zda to celé stran chování a motivace postav vlastně dává vůbec smysl (dejme tomu, že souhlas hlavní postavy s vedením případu pramenil z předpokladu, že takto bude mít výsledek vyšetřování ve svých rukou, ale dobrovolné odhalení kousku vzkazu, ukrytého v ruce oběti (o kterém nikdo jiný do té doby nevěděl), geniálním logickým tahem tak úplně nebylo, o ponechání zanechaného vzkazu jiné postavě k důkladnému prostudování, natož psaní dalších vzkazů téže postavě, ani nemluvě). | Bohužel ani z pohledu technické realizace Cooper nepředvádí nic výjimečného nad rámec (neurážejícího) obvyklého standardu na poli studiové/streamingové produkce, takže žádná nápaditá kamerová kouzla, nebo netradiční triky se střihem scén, případně zajímavé sladění obrazu a hudby, se zde nekonají. Veškerá invence začíná a končí jen u asynchronního použití obrazu a zvuku u některých scén, ve kterých zvuk z následující scény o několik okamžiků předchází změně obrazu a dává tak divákovi trochu tušit, co se bude bezprostředně odehrávat dále. Podobná žánrovka přitom po audiovizuálně stylovém pojetí vysloveně volá. | Z dočista průměrných vod alespoň mírně nahoru to vytahuje navrátilec z Hostiles a herecká jistota v jedné osobě Bale,  Melling jakožto značně osobitý a možná i trochu šílený E.A.P. a v neposlední řadě také Anderson ve vedlejší roli výstřední paní domu, jelikož všechny epizody její interakce s kýmkoliv v okolí stojí za to. Škoda jen, že herečtí veteráni Jones a Duvall nedostali ve filmu žádnou podobně vděčnou příležitost se předvést. Plusový bod filmu rovněž za finálový twist, který je sice všelijaký a pravděpodobně nedávající moc smysl, ale vítaně ubírá na přímočarosti ústřední historky, která je poměrně předvídatelná (protože zapojení Jonese, respektive jeho rodiny, do zločinu bylo okamžitě jasné po záběru na nádobu s ledem (příležitost) a pozdější ukázka záchvatu u jeho ratolesti (motivace) podezření jen potvrdila). | Těžko soudit, jak dobře, či naopak nikoliv, si v prezentaci daného příběhu vede samotná předloha a tudíž kolik ze zmíněných neduhů jde na konto už jejího autora a kolik toho má případně na svědomí až následně Cooper, ale na to se historie pochopitelně ptát nebude a výsledek hovoří sám za sebe. Celkově to zkrátka vypadá jen jako obyčejná, poněkud delší, epizoda nějakého obyčejného detektivního seriálu, vysílaného o víkendu odpoledne. Což je docela škoda jednak samo o sobě a jednak s ohledem na Cooperovy schopnosti, protože stále věřím, že tenhle pán má na (mnohem) víc a Hostiles s Black Mass nebyla jen šťastná trefa. Tak snad (tedy doufám) příště. | PeZet () (méně) (více)

flyer.nick

Atmosféra super, herecké výkony taky. Akorát trochu pomalé a utahané, ale to k tomu žánru a stylu docela sedělo, tak mne to až tak neiritovalo. Ale je tu snad někdo, kdo si myslel, že to celé dopadne jinak? ()

Jurcekk odpad!

To tak býva. Keď sa roku 1830  mladá dáma vracia z plesu zimnou nocou bez doprovodu...  Chudák Christian. A tá Gillian ... ()

Baru.Class

Na tendle film sem se těšila a musím říct, že nezklamal. Naopak, příběh je zajímavej, obsazení fajn a co naprosto totálně dechberoucí je twist na konci. Už už sem si myslela, že je všechno hotový, loučíme se a spánembohem a najednou prd, pěstička přímo na solar a já seděla na gauči v 10min úžasu. Pro někoho, kdo potřebuje akci a střílení, bitky a tunu hlášek, je tenhle film asi nuda, nicméně pro mě, jako fanynku A.E.Poea, historie a Christiana Balea, to byla skvělá podívaná. ()

MartinNewman

Hm, dlouho jsem přemýšlel jestli tu čtyřku fakt dám, ale nakonec jo. Ano, film je celkem dlouhý a tak hodinu je to v pomalejším tempu, kdy to mohli trochu osvěžit, ale na druhou stranu mám rád v krimi filmu pomalejší pasáže.  Bledé modré oko je celkem zajímavě pojatá historická podívaná, která je kostýmně skvěle udělána a taky velmi dobře herecky obsazena. Ano Christian Bale odvedl jako vždy dobrý výkon, ale mě stejně nejvíc dostala Gillian Anderson v roli vyšinuté milfky. Cooper se snažil dodat Poerovskou ponurou atmosféru, což se mu celkem daří a závěrečné rozuzlení taky nepatří k obvyklým. Věřím že film se nedostane k červeným číslům, ale nějak mi to žíly netrhá, já jsem spokojený na 4. ()

futislav

Podle komentářů soudě, většina hodnotitelů vnímá film jako rozvláčný a nezáživný. Dovolím si nesouhlasit. Ta rozvláčnost je zcela záměrná a podtrhuje celkové chmurnou atmosféru. Dle mého názoru se jedná o nadprůměrný film a kdo se do něj nedokáže vcítit, nevychutná si všechny finesy. Je to zcela ve stylu vyprávění E.A. Poe, což vyžaduje přečíst si alespoň jednu jeho knihu. A to bývá u většiny hodnotitelů ten pravý důvod nepochopení pojetí filmu, které jej spolu se skvělou kamerou řadí mezi světlé výjimky na Netflixu. ()

Johanner

Nevyužitý potenciál u tohoto smrdí nasto honů. Chopit se toho schopnější režisér, plná palba by byla nevyhnutelná. Takto se jedná o solisní tříhvězdu, ale nebýt urputně pomalého tempa a vleklosti, jedná se o jeden z nejlepších dosavadních počinů dekády. Zamrzí to především proto, že herecký ansámbl je stoprocentní a především fracek Dudley dává svůj um excelentně na odiv a o sekundujícím Baleovi se asi netřeba vyjadřovat. I tak fajn! ()

Sopholojong

Je to zhruba o tretinu dlhsie (najma v dialogoch) ako je potreba, Howard Shore vykrada svoje vlastne motivy z Pana prstenov, Christian Bale ide na pol plynu (okrem emocionalneho zaveru), vojaci "newyorskej" akademie sa spravaju ako teenageri z 902 10 a finisuje to asi piatimi koncami (ten uplne posledny zaber na skale je totalne zbytocny a malo to skoncit tou ich konfrontaciou v Landorovom dome). AVSAK... zasnezena atmosfera polovice 19. storocia okolo rieky Hudson je paradne hororova (pitevna, Ice House, nocne hmliste lesy), vsetky tie utulne domceky a krcmicky s prirodzenym (alebo svieckovym) svetlom pritazlive, "rozparovacske" vyjavy su odpudive, cameo Roberta Duvalla ako lingvistickeho experta genialne, no a najvacsim machrom je tu prekvapujuco "inteligentny poet" E. A. Poe vo fascinujucom vykone Harryho z "Harryho Pottera". Americka "viktorianka", ktora si zasluzi byt ocenena cervenym, nie "blue pale" hodnotenim. 7/10 ()

Skylwalker42

Tak tohle je hodně moc slabé. Sice herecká elita v čele s Balem, atmosféra/výprava se celkem povedla, ale jinak prostě nuda. Div, že jsem po půl hodině neusnul. Netflix zas šlápl vedle. ()

LadyLokiLili

Takový průměr… měla jsem větší očekávání vzhledem k obsazení a velmi zajímavému popisu. Mám moc ráda filmy z této doby i prostředí, ale to bohužel nestačí na to, abych tento film hodnotila lépe. V podstatě tam nebylo nic špatně, ale zas ani nic výraznějšího co by ve vás zanechalo nějaký hlubší dojem. Je to pro mě takový film, který jednou zhlédnete a za týden ani nevíte o čem byl. Ze začátku se film hodně táhne a na nějakou zajímavější scénu si teda pěkně počkáte. Druhá půlka už je zajímavější, a rozuzlení docela překvapivé. Ale stejně z toho nejsem nějak dvakrát na větvi. ()

milbelQ

HOROR ????  - možno pre 10 ročné ustráchané decko, krimi no otras - v období do ktorého je dej vsadený    ( predloha Louis Bayard )  no veľmi pochybujem, že by dievčina išla po plese lesom domov sama. Pozeral som na tri krát, vždy zaspal - je to dlhé, nudné a zas a opäť dlhé nudné. Jedna hviezda len preto lebo sú aj horšie sračky. ()

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

02.12.2021

Režisér Scott Cooper (Crazy Heart, Nepřátelé) přibližně před měsícem v kinech představil svůj dlouho odkládaný horor Paroží s Keri Russell a Jessem Plemonsem v hlavních rolích. V současné době však… (více)