Bývalý detektiv se ujme vyšetřování záhadné vraždy, ke které došlo na americké vojenské základně. Pomáhat mu přitom bude mladý kadet z West Pointu jménem Edgar Allan Poe. (Netflix)

PMU

Spíše zklamání. Potenciál příběhu a hereckého obsazení obrovský. Ale bohužel nebylo zdaleka vytěženo. Posledních skvělých 30 minut snímku to celé nezachránilo. ()

CreepyJoe

Mysteriózní 30 % | Krimi 65 % | Thriller 0 % | Horor 0 % | Drama 80 % | Opět se musím  zeptat v úvodu svého komentáře, který hlupáček na čsfd dělá žánrové řazení filmu? Tohle nemá s hororem a thrillerem vůbec nic společného, já vím že není hezké nikomu přát rakovinu, ale tomuto člověku přeji minimálně silné bolesti hlavy pokaždé když se před ním rozhejbou obrázky. Jedná se poměrně o silně atmosferický film, není to úplně blbý, ale nic geniálního také ne. Po řemeslné stránce mi to přijde velice dobře natočený, ale "čtivé" to není. ()

Jareth

Je to dobře pochmurné, a otmosféru to má také, herecké výkony jsou očekávaně dobré. Je to však strašně zdlouhavé a pomalé, příběhově také nic moc. ()

s0re

Siel som na tento film hlavne kvoli Christianovi, ktory bol skvely ako stale.  Vyborny bol aj Melling, ten jeho psycho vyraz ma dost miatol.  Hodnotenie chapem - az prilis pomaly a linearny priebeh, no obstojny koniec.  dal by som 3* ale kvoli Baleovi je to za 4 ()

hypnos11

Film to není špatný. Čekal jsem od toho tedy více, příběh je mírným zklamáním, atmosféra měla být mnohem temnější, a upřímně, zasazení troubovského EA Poea mi do toho vůbec nesedí. Přesto ale má film své koouzlo, je skvěle obsazený, já se vcelku bavil ()

Argocz

Určitě pro někoho nudný a utahaný film, ale mě se líbil i když je pravda že by to mohlo být o tak 20 minut kratší. Děj je trochu předvídatelný až teda na konec, který mě dost překvapil. Jinak dobrá chemie mezi Balem a Mallingem. 7,5/10. ()

Rumbambule

Hodně ponuré, místy až nuda. Ale taky tak dobře poeovsky temné. Nejlepsi byla cast na konci od chvile, kdy jsem si rekla - a co tam bude dalsich 15 min, probuh?! ()

alienable

Aneb jak se dvě hodiny můžou zdát jako čtyři. Nezajímavá dobovka s nezajímavou zápletkou. Ani Bale to nezachránil. ()

ilegal1983

Vobec nechapem a neztotoznujem sa s recenziami vacsiny bezduchych,historicky zainteresovanych recenzentov.Ja som dostal vlastne viac nez som cakal a som ohromeny atmosferou ktora zo snimku vychadzala po celu stopaz.Ano su tu hluche miesta vyplnene zbytocnym komornom a slabsie pasaze ktore ale v dvoch hodinach proste najdu svoje uplatnenie.Celkovo snimok je komorny a sleduje vysetrovanie za dost komplikovanych podmienok.Neviem si predstavit keby film neobsahoval patricnu mysterioznost ako by asi vyzeral.Potencial sa dal krajat ale ukocirovat to tiez nebolo jednoduche a Cooper to zvladol na vybornu.Ja som maximalne spokojny za to co som dostal a toto,nie ako pri recenzii predtym pani je moja salka kavy.Vrchovate zapenena ktora nenudila,atmosferou ma pohltila,hercami ovplyvnila a na 80% moje hodnotenie premenila. ()

majorzeman13

Místy temná,ponurá krimi detektivka. Slušné,solidní,dobré ! Vskutku historický,dobový,mysteriozní s nádechem až hororu. Jako vždy skvělý Ch. Bale a též dost dobrýýýý  Harry Melling. Prostě lepší průměr ! Jo hudba je taky hodně fajn. Kdyby byl propracovanější scénář a zručnější režie atak. Mohlo jít o povedenější film. Snímek nezklamal,ale ani neohromil někde na půl cesty snad !? ()

JasiraEk

Délka 128 minut filmu vyloženě škodí, děj se místy táhne, aniž by přicházel větší zvrat. Rozmluvy hlavních hrdinů jsou místy zmatečné, vykreslení motivů a povah postav jsou ploché. Atmosféra jako kdyby chyběla, je to škoda, protože téma přináší film zajímavé. Shlédnout se určitě dá, ale že člověk zrovna necítil promarněný čas, se říct nedá. ()

OtokPag

Co lidé čekali? Akční honičky, střelbu automatickými zbraněmi nebo snad testy DNA ve školní učebně chemie? Je to dobrej film, přesně jaký jsem čekal při vyslovení jména A.E. Poe ()

Enon

Vcelku dobře pojatá detektivka s mrazivou zimní atmosférou a skvělými herci v hlavních rolích. Christian Bale je zde skvělý a celou dobu ukazuje své herecké umění v co možná nejlepším možném světle.  Větší překvapení byl pro mě Harry Melling, který se jaksi našel ve své roli osamělého básníka a místy si jí užíval více než samotný Bale. Co se týče příběhu, tak je celkem vydařený, najde se zde sice pár nevysvětlených záležitostí, nebo věcí, které z mého pohledu úplně nedávají smysl, ale jako celek to funguje. Využívaly se zde různé metody pátrání, které ho činily zajímavým a více koukatelným. Tempo je pomalejší, s vyšším důrazem na budování samotné atmosféry, necháváním diváka v pocitu nejistoty a předávání informací jen pomocí pohledů a mimiky postav. Fajn detektivka, která sice není nějakým zjevením, ale dohromady působí uceleně a kvalitně. 72% ()

fajntomas

Předloha, kamera, kostýmy, herci,... vše super, jen scénář, střih a režie absolutně propadák. To že to byly dvě hodiny by nevadilo, ale absolutně tomu chyběl rytmus jako očekávání-napětí-lekačka-rozuzlení nějakého motivu,... nebo tak něco, bylo to pátý přes devátý, hudba taky bída. 50% ()

Jirkacek

Americký snímek s názvem Bledé modré oko z roku 2022 jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, neboť nás zaujal trailer, který jsme shlédli po skončení jednoho mysteriózního seriálu. A když jsme následně zjistili, že v ději hraje důležitou roli jméno Edgara Allana Poea, naplánovali jsme si sledování tohoto historického filmu hned na druhý den. Nicméně jsme jej z časových důvodů shlédli o 24 hodin, nicméně to ničemu nevadilo a doslova jsme se ponořili do ponuré hloubky velmi smutného příběhu, jehož depresivní atmosféru ještě umocňovalo zimní počasí. Vše začalo roku 1830, v němž byl bývalý detektiv a současný alkoholik Augustus Landor (Christian Bale) požádán armádou, aby prošetřil oběšení kadeta Leroye Frye (Steven Maier) na Vojenské akademii Spojených států ve West Pointu v New Yorku. Dozvěděli jsme se, že Landor žil sám ve srubu u řeky poté, co mu jeho dcera Mathilda (Hadley Robinson) před několika lety utekla. Na místě činu Landor zjistil, že poté, co byl Fry oběšen, někdo jeho srdce vyndal z těla. Následně Landor v márnici při prohlídce mrtvoly našel malý útržek bankovky pevně svíraný ve Fryově ruce a také stopy na Fryově krku a prstech naznačovaly, že se neoběsil, ale že byl zavražděn. Se svolením kapitána Hitchcocka (Simon McBurney) a velitele akademie Thayera (Timothy Spall), Landor požádal o pomoc Edgara Allana Poea (Harry Melling), dalšího kadeta na akademii, který o případ projevil zájem. Poe a Landor z textu na útržku poznámky vyvodili, že se jednalo o pozvání Frye na tajnou schůzku. O něco později byly v oblasti nalezeny krávy a ovce s vyříznutými srdci a tak to vypadalo, že by vražda mohla souviset s rituály černé magie. Později zmizel další kadet jménem Ballinger (Fred Hechinger) a vzápětí byl při jeho hledání nalezen oběšený, s odstraněným srdcem i genitáliemi. Třetí kadet, Stoddard (Joey Brooks), který byl kolegou obou obětí, pak zmizel a Landor předpokládal, že měl být patrně další obětí a proto i se svými věcmi utekl. Poté začali Landor a Poe podezřívat rodinu doktora Daniela Marquise (Toby Jones), který provedl pitvu Frye. V podezření byl také jeho syn Artem (Harry Lawtey) a krásná dcera Lea (Lucy Bonton), která trpěla záchvaty padoucnice. Při návštěvě domu Dr. Marquise Landor našel starou důstojnickou uniformu, kterou na sobě měl muž, vydávající se za důstojníka a který patrně vyřízl Fryčovi srdce z těla. Landor vzápětí konfrontoval doktora Marquise, který přiznal, že se uchýlil k černé magii, aby vyléčil Leu z jejích záchvatů, a zpočátku se dokonce zdálo, že se její stav zlepšil. Mezitím se Poe zamiloval do blonďaté doktorovy dcery a ta jej pak omámila, aby ho s bratrem a matkou Julií (Gillian Anderson) odnesly na místo tajného obřadu. Bylo tedy jasné, kdo měl motiv k vraždám, ale do konce filmu zbývalo více jak 20 minut a mně se tak nezdálo, že by tak brzy bylo vše odhaleno. A taky že ne, neboť jsme následně byli doma šokováni nečekaným odhalením, které si však nechám pro sebe, abych vám neupřel podobný zážitek. Takové překvapení mám ve filmech rád a nejednou bylo důvodem, abych udělil vyšší hodnocení, než jsem do té doby měl v úmyslu. Nicméně Bledé modré oko se mi líbilo už od začátku, ta tísnivá atmosféra se vplížila do našeho bytu takovým způsobem, že jsme těch 128 minut ani nedutali. Unešený jsem byl také z doby, ve které se příběh odehrával, neboť 19. století jsem měl vždy velmi rád, i když spíše jeho druhou polovinu. Opět se mi potvrdilo, že tam, kde se objeví jméno Edgara Allana Poea, tam je o zábavu postaráno. Nicméně se v té chvíli nikdo nesměje, spíše naopak. Za mně tedy super zážitek a tomu odpovídá i mé závěrečné hodnocení. Suma sumárum, americký film Bledé modré oko ode mne získal čtyři bleděmodré hvězdy ****. () (méně) (více)

dragon'88

Mal som strach z tych hodnoteni, ale bolo to uplne v pohode.  Ovela horsie veci tu boli v poslednom roku ospievane.  Atmosfera studena, ponura, ale rozhodne som sa nepozeral na hodinky. ()

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

02.12.2021

Režisér Scott Cooper (Crazy Heart, Nepřátelé) přibližně před měsícem v kinech představil svůj dlouho odkládaný horor Paroží s Keri Russell a Jessem Plemonsem v hlavních rolích. V současné době však… (více)