The Feast

Zámožná rodina si připravila večeři pro své drahocenné hosty z lepší společnosti, ale to všichni ještě netuší, že s nimi má mladá servírka své plány a že dnes to může být jejich poslední večeře. (TheEvilTwin)

Astaroth12

Mám  rad pomalé filmy, ktoré si idu svojou cestou. Hlavná ženská postava je strašne nepríjemná i keď zahraná je famózne, mal som z nej divne pocity. Ako aj z celého filmu. Film, neukazuje toho až tak veľa, okrem nezaujímavých dialogov , ale keď už niečo ukáže stojí to za to. Určite tento film má nejaké environmentálne posolstvo, ktoré som, ale ja celkom nepobral. Nerozumiem sa tomu a tak výklad filmu nechám pre schopnejších. Ale čo viem, že tento film nie je pre každého a nie každému tento štýl i forma sadnú. Mne to do cela sadlo, takže aspoň silne 3* mú dať môžem. ()

TheEvilTwin

MOŽNÉ SPOILERY! Když bych do filmu šel takhle naslepo, po zhlédnutí bych řekl, že jde o neskutečnou blbost, ve které se všichni chovají absurdně až komicky, reší se neskutečně stupidní dialogy a celý film je víceméně kupa random scén. Když jdu do filmu s tím, že vím, že půjde o určitou alegorii na vztah lidstvo a Země a na nekončící těžbu, ničení planety a až parazitický vztah člověka ke světu, tak se mi na film dívá už trochu líp a všechny výše zmíněné nesmysly dávají trochu logiku. Bohužel pro film je to i tak nepřesvědčivé, neúderné a alegoricky velmi slabé (když porovnvám s Aronofského matka! a Villeneuveho Nepřítel). Z filmového hlediska stejně tak není o co stát, herci jsou průměrní, o ději se nedá mluvit a do hororu film zabruslí až posledních 15 minut, jinak je to víceméně hloupá konverzačka, která měla stavět na úderné myšlence skryté "pod povrchem", ale ta se ve filmu ztratila, respektive ve filmu vlastně ani moc není... ()

dubinak

The Feast je celkem stylová jednohubková poloartovka, která zaujme už jen faktem, že se celý scénář odříkává ve velštině, jež je vskutku velmi zajímavý jazyk, který sdílí s angličtinou pouze pár slovíček. Všechny postavy jsou tu přinejmenším prapodivné, děje se tu hodně zvláštních věcí a divák je docela napnutý při čekání na rozuzlení. Svým hlubším poselstvím a kritikou společnosti mi to v jádru připomnělo nedávné filmy jako In the Earth a Gaia. V tomto případě jde sice spíš jen o takové eko náznaky a scénář se spíš soustředí na bizarnost jednotlivých výjevů než na nějaký jasně vytyčený koncept. Za mě to ale v rámci možností fungovalo a přesto, že je to téma pojato spíše povrchně bez větších okázalostí, ničím mě to neurazilo a byla jsem celou stopáž tak nějak zvědavá, co se z toho vyklube. ()

pornogrind

Chápu, že se to někomu může zdát nudný, pomalý a unylý. Je pravda, že tempo je takový vlažnější. Mě to i přesto neskutečně bavilo a film měl v sobě něco co mě neskutečně přitahovalo. Plusem je určitě i nepředvídatelnost děje. Pornogrind má prostě tyhle psycho poloartovky rád. Tuze rád. A tak v tomhle případě nemůžu jinak než hodnotit plným počtem hvězd. O tom, že je to film jen pro okrajový diváky snad ani nemusím psát. ()

oveckaoa

Ženská nastupuje jako služka do domu kde chystá hostinu pro rodinu co zve sousedy, aby jí prodaly pozemky. Všichni jsou zde divný nic zde nedává smysl (ženská je od krve vedle ní leží borec bez nohy a oni tam v pohodě souloží jako by se nic nedělo, ta co to organizuje pořád říká jak tam musí být celá rodina přičemž jednoho syna pošlou do háje po 5 minutách druhý si odejde ven zapíchat s služebnou a postupně jí ti lidé mizí, ale jí to nevadí ženská vidí svého syna bez nohy a místo, aby s tím něco dělala tak se namaluje?)  a rozjede se to až zhruba 20 minut před koncem. Za ten konec 1 hvězdu více si to nezaslouží ztráta času a pokud se na to vyloženě chcete podívat pusťte si to rovnou od zhruba 70 minuty. 20 procent ()

Časové pásmo bylo změněno