Huss

Švédsko, 2021, 7 h 15 min (Minutáž: 87 min)

Karin Franz Körlof, Anders Berg, Filip Berg, Kajsa Ernst, Krister Kern, Mikael Nevalainen, Kardo Razzazi, Victor Ståhl Segerhagen, Nikolai Shervin (více)

Epizody(5)

Nová policajtka Katarina Huss (Karin Franz Körlof) musí zvládať nielen ťažký život v nehostinnom Göteborgu, ale aj podozrievavých kolegov. Čoskoro sa ocitne v spleti korupcie a zrady. (Arsenal83)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (6)

Huss (2021)

Prekvapivo naivna svedska kriminalna zalezitost, kedy mlada policajtka to karierne rozohra hned v dvoch zaradeniach a vdaka sikovnej hlavicke rychlo stupa. Dve epizody su celkovo nadpriemerne a kvitujem i dlhsiu minutaz a to, ze to nerozdelili na viacero casti. Herectvo a psychologia postav obcas pokrivkava, ale hlavne vyhrady mam voci spominanej naivite, aku nam predostieraju v osobe prave hlavnej predstavitelky. Hlavna linia, totiz vysetrovanie, co sa stalo v den nepokojov medzi muzmi jednotky, do ktorej "Kattys" prichadza je odsuvana prakticky az do zaverecneho dielu. Co neprospieva. Napriek tomu je zaverecna epizoda mierny nadpriemer. Ako celok vsak zaostava za tradicnymi severskymi kriminalkami, na ake sme boli zvyknuti. Kolegynka mala na mysli Darius-a :) ()

Aspiranterna (2021) (E01)

Dalsi z mnozstva skandinavskych policajnych. Tentokrat je ustrednou postavou opat zena (zriedka je tomu inak :) ) zacinajuca o nasadzovanej jednotky. Ano, je to naivnucke, ale tak trosku to tomu dievcatu prajete. :) Len je skoda, ze "policajnu pracu" vykonala za starsich detektivov, ktorych to "nenapadlo"? Hovorim, naivne, ale rozhodne pokracujem. Je inak zaujimave, ze obrovske mnozstvo v tomto zanre je o mladych "zivloch" v uliciach, ozaj im to tam za posledne desatrocie zrejme prerasta cez hlavu. ()

Korrigeringen (2021) (E02)

Tolky talent a schopnosti a stale v uniforme? Ach jo...opat silne naivne, a i to, ze je vseobecny uzus, ze sa pani policajni potlapkali po pleci, ked "presadzuju zakon". Nechce sa mi tomu moc verit. ()

Gisslan (2021) (E03)

Zatial asi nejnapinavejsia cast v podani rukojemnickej dramy. Ano, i tu je par nelogickosti, avsak nebiju moc do oci. Nad chovanim asi dvoch, troch postav som sa tiez "pozastavil", napriek tomu ide o nadpriemernu cast. A ze tie predosle boli take cajickove. Som zvedavy, co sa dozvieme o zasahu, ktory sa spomina od uplne prvych minut serialu. ()

Sveket (2021) (E04)

Tentokrat je z nasej "zelenej" mladej Kattis kvoli jej mladistvemu vzhladu zo-dna-na-den policajt v utajeni. Klasika o emocnej zaujatosti a nekonecnej party. Neurazi, ale ani neohuri. Do toho trochu toho mommy-daughter issues. Priemer. Stale sme sa nedozvedeli, co sa v den "D" stalo, a to kazdy jeden diel zacina par sekundami z hlaseni. Chjo. Esteze to nema 20 dielov, isto by sme cakali az po posledny. ()

Kravallerna (2021) (E05)

Prijatelny zaver. Povysenia ako ceresnicka na torte, ale potesili hlavne moralne dilemy a konecne vysvetlene diania v tom osudovom dni. ()