Cesta do pravěku

• Československo Cesta do praveku (více)

StarFsh

Prvý Zemanov náučno-dobrodružný film zo živými hercami, ktorý ho dostal do podstatne väčšieho povedomia ľudí. Na svoju dobu to bola neprekonateľná vec, ktorá dokázala zaujať aj dospelých. ()

VIRuZ

Existuje člověk, který tento film neviděl?! Nejoblíbenější film z doby, kdy mi ještě nesestoupily kulky! Naprosto brutálně hustý zpracování filmu mi zvedá k*kota ještě teď... Ve stáří ho asi budu používat místo modrých pilulek... Někteří režiséři pana Zemana asi poplivou za příliš vysoko nastavenou laťku... :( Jednoznačně by toto měl být jeden ze vzorů pro režiséry(herce), kteří patří na jezdící prkénka nebo na nafukovací lodičky. Za tento film bych měl já spolu s dalšími generacemi děkovat...Děkuji Mistře! :) ()

Erufael

Jako dítě jsem tento film měl moc rád ...teda ne, že bych byl na premiéře...viděl jsem ho 40 let po natočení ...i tak skvělé. ()

BigJohn02

Pro mě dost rozporuplný film. Na jedné straně úžasné efekty (na svou dobu), na druhé straně k posrání nesympatičtí pionýrci a stupidní způsob cesty do pravěku... ()

Zbynek.Vrtal

Po sledování podobných filmů se člověk opravdu vrátí do svého dětství. Neuvěřitelné co se dá v polovině padesátých let za železnou oponou vykouzlit za film. V tehdejší době byl snímek naprosto pokrokový, i dnes nad snímkem mnoho diváků strne úžasem. Samotný příběh je poměrně jednoduchý a přímočarý, herecké výkony a vizuální provedení je však naprosto famózní. Jedná se o jedno s nejproslulejších děl od Karla Zemana. Musím říct, že s porovnáním se snímky Baron Prášil, Vynález zkázy nebo například Ukradená vzducholoď je tento snímek o chlup slabší. Pořád se však jedná o vrchol tehdejší filmové technologie. Jen škoda, že Zemani tehdejší politická situace nedovolovala ještě větší možnosti. ()

Jan.Jelinek

film jsem viděl snad 50x ve všech svých věkových kategoriích...proto nebudu používat na adresu tvůrce slova jako "mistr" nebo "mág" či "guru", budu hodnotit prostě realisticky, pan Karel Zeman je MISTR, MÁG a ty nahoře nenechej mne upálit, Karel Zeman je BŮH....dnes se dívám opět a halivůd čím dál víc bledne ()

Rumplcimprca

Na svou dobu revoluční animace, věrná i dle poznatků vědy. Jen mi vadí ti dětští herci a vůbec ten příběh je hrozně pitomej. Kdyby mi bylo tak šest a neviděl nikdy dobrý populárně naučný dokument a hlavně Jurský park, tak to žeru! Velká chyba že nikoho nesežrali, ten nejmladší by SI to kurevsky zasloužil! ()

Vyjola

No jasně, že 5 hvězd! Kam se v tomto roce jinde hrabali na tento film! Triky super, příběh super, dobrodružství super a zároveň poučení..dodnes neztratil kouzlo. ()

Javkine

Nejoblíbenější film z mých dětských let pro mne neztratil nic ze svého kouzla, právě naopak. Provázel mě celým dětstvím, na vojně byl jedním ze dvou filmů, který se pravidelně promítal každých čtrnáct dní v klubovně. Největší dobrodružství kamarádů za dinosaury, které spojovalo přátelství, touha po poznání a paleontologie. Technická úroveň na svou dobu dokonalá, stejně tak i nápadité využití efektů při kombinaci živých herců s modely. Remasterovaná verze stojí za opětovné shlédnutí. Pro dnešní publikum možná úsměvné, stále však napínavé. Za mne top české animace. ()

GrooteLulu

Je to poklad, ale chybí mě po letech, kdy jsem se na dívával v dětství, ta samotná triková chytlavost, společná díky laterně magice pozdějším Zemanovým snímkům. Na svou a i pozdější dobu bezesporu světové, ale u Ukradené vzducholoďi apod., koukám na obraz s otevřenou hubou jako dítě, neustále. ()

Elanornegra

Na danu dobu vskutku pozoruhodny pocin. Skvela vyprava, zaujimavy dej, taka ceska klasika za ktoru sa nemusia hanbit ani v Hollywoode 80% ()

wollfy

Jurský park po česku bez CGI a přesto to bavilo i děti odkojené Marvelem, Jurským parkem a dalšími blockbustery. Halt když je dobrý příběh na kvalitě efektů zas tak nezaleží. ()

milos.bradik

Klasika a převrat ve světě filmových triků, ale trochu tomu chyběli lepší herci a propracovanější scénář. Ale ty čtyři hvězdičky si to zaslouží i tak. ()

simpanz

Legendární film génia české kinematografie. Snímek se oprostil většiny děje včetně vysvětlení principu cesty, z chlapců se stávají průvodci řekou času odplaveného světa. A dle dobových znalostí jsou vskutku erudovaní! Jak se vrátili? Cesta do pravěku jest i cestou do světa dětské fantazie, tam fyzikální zákony neplatí. ()

Joel11

Vůbec se nedivím, že v roce 1961 se z tohoto filmu mohli Američani vyválet. Představte si věk tohoto filmu - dnes 66 let, doba rádia po drátě, magnetofonu Sonet Duo a tranzistoráku Mír. ()