poster

Věčný žid

 • německý

  Der ewige Jude

 • anglický

  The Eternal Jew

Dokumentární / Historický

Německá říše, 1940, 62 min

Režie:

Fritz Hippler

Scénář:

Eberhard Taubert

Hrají:

Harry Giese (a.z.), Rosa Luxemburg (a.z.), Max Reinhardt (a.z.), Rosa Valetti (a.z.), Curt Bois (a.z.), Charlie Chaplin (a.z.), Albert Einstein (a.z.), Adolf Hitler (a.z.), Mona Maris (a.z.), Ernst Lubitsch (a.z.), Peter Lorre (a.z.), Kurt Gerron (a.z.)
 • Javert

  Neodvážím se hodnotit tento vrchol nacistické filmové propagandy. Na jedné straně má toto dílo sílu ovládat masy, při sledování vás skutečně mrazí a zíráte, čeho všeho byla Třetí říše schopna, na straně druhé je to hrubě rasistické dílo zaměřené proti židovskému národu, vyzdvihující nadřazenost tzv. árijců (ano, Hitler je skutečně zářným příkladem) a používající všemožné lži o sionismu a Židech vůbec. Tento pseudodokument musí člověk vidět, aby si udělal svůj obrázek. Z mého pohledu je to skutečně dílo velice rozporuplné, pro mě nehodnotitelné.(21.7.2008)

 • Dadel
  ****

  Těžko toto hodnotit, proto nechám stranou ideologickou stránku, a zhodnotím, jak to funguje jako film v 21. století. A film je to velice vtipný! (místo "dokumentární" by tu mělo být "komedie"). Když posloucháte vypravěče, který se po 60 minut snaží očerňovat Židy tím nejmimóznějším způsobem (Židi jsou jako krysy, také se v průběhu staletí rozšířili ze svého domova v Asii do celého světa, kradou jídlo, roznášejí tyfus a choleru a przní árijskou kulturu), tak se neubráníte pobavení nad tím, jací byli ti náckové hovada. Na rozdíl od poněkud nudného Triumfu vůle je toto mnohem lepší volbou, chcete-li se pobavit na účet nácků. Jste-li ale voličem Dělnické strany, tak toto jistě budete považovat za skutečný dokument, a přičtěte si k místním 47% dalších 53 (pokud umíte do tolika počítat).(8.11.2009)

 • dr.horrible
  ***

  Predstierajme, že to nie je propaganda niečoho, k čomu väčšina civilizovaného sveta chová odpor.Predstierajme, že sa druhá svetová vojna nikdy nestala.Predstierajme, že je Večný žid mystifikácia.Dal by som päť hviezdičiek.Ale nie je.A... tu sa zastavím.Súhlasím totiž s väčšinou absolútnych (či už odpadových alebo päťhviezdičkových) hodnotení/komentárov, mimo tých (najprv som chcel, ale radšej nebudem menovať), ktoré dávajú filmu za pravdu.Volím teda zlatú strednú cestu a nemám potrebu sa k tomu viac vyjadrovať. PS: Scénu s kravou by som raz chcel vidieť v horore (samozrejme zinscenovanú)(25.10.2012)

 • Martin741
  **

  demagogia sa tazko hodnoti a pri sledovani tohto filmu som si uvedomil zrudnost nacistickeho rezimu /ale komunisticky bol rovnako zrudny/. Svastiky su tu dost caste, sam sa venujem hinduizmu, no tam je svastika na kazdom 2. kroku. Nacista nejsem, pre mna je to len dalsi -izmus /v Europe vzniklo cca 70 -izmov/. To mate ako s krestanstvom - na Jezisa Krista narazite na kazdom 2. kroku a v islame rovnako na Koran a na Proroka. 30 %(15.3.2016)

 • woody
  *****

  Věčný žid aneb kterak jeden z nejchytřejších a nejkulturnějších národů, dokázal uvěřit, že Židé jsou bacil, plevel, krysy, nelidé. Dokonalá práce Goebbelsova ministerstva, přitom však stejně vyhýbavá a diletantská jako celý režim, kterému sloužil. Přesto je patrná ta obrovská hnisem naplněná síla a ctižádostivost Führerova ducha, která dokázala celou tu zrůdnou masu masové genocidy uvést do pohybu. Z kolosu na hliněných nohou se stalo perpetuum mobile, které již nedokázali ani nacisté ovládat a lidé si začali vymýšlet vlastní představy o nečisté rase, jednu absurdnější než druhé což nakonec dospělo až k nejabsurdnějšímu možnému - konečnému - řešení: 6 vyhlazovacím táborům a vyhlazení většiny evropské židovské populace. Ne díky Hitlerovi, ten byl pouze aktivátorem, to, co udržovalo všechny v ostentativním vražedném nadšení Němce, Slováky, Rumuny, Italy a jiné oddané slouhy byla právě lidová tvořivost, zkazky o otráveném mateřském mléku Židovek, jedem napuštěných zubech židovských kojenců, to vše a mnohem více zachycené ve Věčném židovi a ostatních filmech, rozhlasových hrách, Streicherových novinách. (Víte, jak jsme se všichni mohli mít sluníčkově, kdyby byli na světlé straně síly a veškerý um vložený do očištění rasy vynaložili na světový mír...)(23.8.2010)

 • - Posledních několik záběrů mladých německých mužů, pochodujících vojáků a nacistických vlajek, působící na city pro znovusjednocení a semknutí Němců, jsou vizuálně velmi podobné filmům Leni Riefenstahlové ze stejné doby. (Borrtex)

 • - Věčný Žid je antisemitská verze britského filmu stejného jména, který vylíčil Židy v příznivém světle, jako oběti neoprávněného pronásledování v celé historii. (Kmotr76)

 • - Scéna z filmu Vrah mezi námi (1931), kde je Peter Lorre odsouzen jako dětský vrah byla do filmu dodána kvůli faktu, že Lorre byl žid. Hitler tím chtěl dokázat kriminální mysl židů. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace