Reklama

Reklama

Vstupenka do ráje

  • USA Ticket to Paradise (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Když vám dcera, která tráví prázdniny na Bali, oznámí, že se tam zamilovala a bude se vdávat, pravděpodobně skočíte na první letadlo a poletíte jí to rozmluvit. Přesně to se stalo Georgi Clooneymu a Julii Roberts v rolích šokovaných rodičů, kteří se rozhodnou zachránit svou dceru Lily před následky letní lásky. V tomto směru mají koneckonců bohaté zkušenosti. Před devatenácti lety se po podobném vzplanutí vzali, před čtrnácti lety pochopili, že to nebyl dobrý nápad, a ukončili to dobrodružství rozvodem. Od té doby se snaží jeden druhému vyhýbat, co to jde, protože vědí, že každé jejich setkání skončí hlasitou hádkou. Teď však vyhlásili dočasné příměří, aby vysvobodili svou dceru „ze spárů“ chytrého, hezkého a podnikavého domorodce, který se živí pěstováním a prodejem mořských řas. V přípravě rafinovaných pastí, jež mají jejich dceři sundat růžové brýle, jsou sice velmi dobří, žádná z nich však nesklapne tak, jak naplánovali. Co je ovšem horší, kulisy mořského ráje začínají probouzet vzpomínky na tu hezkou část jejich společné minulosti. A i když se brání zuby nehty, nebezpečí, že do toho znovu spadnou, doslova visí ve vzduchu. Tahle záchranná operace se zkrátka vyvíjí naprosto nečekaně. (CinemArt)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (110)

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Bývalí manželé George Clooney a Julia Roberts přijíždějí na Bali, aby překazili svatbu své dcery. A během toho zjistí, že se vlastně možná mají pořád rádi. Vstupenka do ráje je hezky vypadající předvídatelná romance, ve které nedojde na vyhrocenější konflikty, překvapení nebo snahu o jakoukoliv inovaci. Na druhou stranu exotické prostředí a dvě stárnoucí herecké hvězdy můžou nenáročnému publiku stačit. A na to náročnější tu očividně nikdo necílí. Více zde. ()

Nevka 

všechny recenze uživatele

Vstupenka do ráje je vcelku milým letním překvapením. Obsahuje sice všechna možná klišé, ale zároveň dokáže být vtipná a v klíčových momentech zbytečně nepřehání. Táhne ji hlavně skvělá chemie Clooneyho a Roberts, jejichž konverzace v první třetině filmu jiskří nápady a energií. Jednotlivé „urážky“ jsou kreativní a divák se díky nim usmívá od ucha k uchu. Ptákovin, jakými je útok delfína nebo hadí jeskyně je tady naštěstí jen minimum, takže film není zbytečně bizarní a drží se rozumně při zemi. Je tak škoda, že postupem času musí pochopitelně dojít i na nějaký ten „příběh“. V tomto ohledu už totiž tvůrci ničím moc nepřekvapí a tempo filmu výrazně opadne. Na druhou stranu musím uznat, že i když se v druhé polovině jede dost na jistotu, vztah Clooneyho a Roberts se během ní docela přirozeně transformuje z hláškami nabité podívané v citlivě podaný příběh jednoho neúspěšného vztahu. Celkově jsem tak měl z projekce moc příjemný pocit a ač někde hluboko uvnitř tuším, že ten film není ničím extra výjimečný, mě si získal. Objektivně tak sice trojka, ale za sebe tu čtyřku dám rád. P.S.: Pokud jste fanoušky Standy Lukeše a ptáte se, jestli je ve filmu Bali na Bali nebo Bali na Krétě, tak samozřejmě Bali na Bali. Štáb se totiž obával, že talentovaný herec Standova formátu by mohl v roli otylého burana s kokosovým ořechem zastínit i nikdy nehasnoucí hvězdu George Clooneyho, což prostě nikdo nemohl riskovat. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Začíná se blížit podzim, což jsme dneska na počasí silně pocítili a upřimně je to na hovno období co se blíží a o to víc vyniká tenhle biják se svejma luxusníma letníma exotickejma exteriérama, ach bože, ideál se po filmu sbalit, vzít plavky a letět se zazimovat na Bali. Ustřední pár Julie s Georgem má mezi sebou potřebnou chemii pro podobně romantickou komedii, takže když má rozesmívat, tak rozesmívá, když má jít na srdce, jde na srdce. Myslím si, že pro pár co hledá pohodu, zábavu a romantiku je tohle fakt top film. Mně osobně hrozně seděla postava George Clooneyho, humor který praktikovala je přesně v mém stylu a Geroge tohle umí výborně podat, vlastně pořád nemám jasno jestli nejsou tři hvězdy málo, uvidíme možná to tady ještě přehodím. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Přesně takový Clooney mě dlouho chyběl a přesně takového bych si ho přál mít na příštích nejméně 10 let. Životem otřískaného chlapa, který nad sklenkou v baru vypráví svůj životní příběh. Tenhle film mu seslalo samo nebe. Klidně prohlásím že v poslední době nehrál nic kloudného. Nebyl v tom ovšem sám a koho jiného si pro svůj retro comeback vybrat než ikonu z největších Julii Roberts. Těm dvěma to na plátně krásně sluší a tento jejich společný snímek jsem upřímně hrozně moc rád. Samozřejmě výhrad bych měl spoustu, celé je to nevyrovnané, děsně předvídatelné, ale mě to zkrátka včera stačilo. 60% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Já si (hlavně první půlku) vlastně docela dost užil. Stále okouzlující duo George Clooney a Julia Roberts se nenávidí. Bývali manželé, ale i po dvaceti letech do sebe pořád šijí. Když se někde potkají (vesměs kvůli jediné dceři), je překvapením, když se do sebe hned nepustí. Jenže z dcerky je čerstvá absolventka práv s jasně nalajnovanou budoucností, která nicméně před vstupem do „dospělého“ světa vyrazí s kamarádkou za teplem, aby z Bali rodičům napsala, že se zamilovala do pěstitele mořských řas a bude se vdávat. Co udělají rodiče? Spojí síly a pokusí se „nerozvážný“ krok překazit. Zbytek je pochopitelně naprosto průhledný. Rozpory se urovnají sotva vybublají na hladinu, všechno je zalité sluncem a přes jízlivost ústředního dua nekonfliktně uhlazené. Je to hrozně obyčejné (ano, i přes lákavé dovolenkové obrázky), bez překvapení nebo snahy o jakoukoliv inovaci, i tak to ale funguje. Protože Clooney a protože Roberts. Vévodí příběhu, který by dominoval kinům před 30 lety, a ve kterém jsou prostě pořád stejně šarmantní, uvolnění a charismatičtí. Jen je každopádně škoda, že jejich sarkastické šarvátky poměrně brzy skončí… ()

Galerie (22)

Zajímavosti (2)

  • Přestože se děj filmu odehrává na Bali v Indonésii, byl natočen v australském Queenslandu. (honzikk)
  • Během závěrečných titulků běží nepovedené scény. (griph)

Související novinky

Julia Roberts a Jennifer Aniston si vymění těla

Julia Roberts a Jennifer Aniston si vymění těla

30.01.2023

Režisér povedené romantické komedie Palm Springs Max Barbakow našel svůj příští projekt. Letos se dočkáme jeho nové komedie Brothers s Joshem Brolinem, Brendanem Fraserem a Peterem Dinklagem, nově si… (více)

George Clooney není na prodej

George Clooney není na prodej

04.12.2021

Hollywoodské hvězdy často více než na filmech vydělávají v reklamě - kolikrát jste v poslední době viděli George Clooneyho ve filmu a kolikrát jen pít Nespresso? Jedna firma ale zjistila, že slavnou… (více)

Reklama

Reklama