Vstupenka do ráje

• USA Ticket to Paradise (více)
Trailer 1

Když vám dcera, která tráví prázdniny na Bali, oznámí, že se tam zamilovala a bude se vdávat, pravděpodobně skočíte na první letadlo a poletíte jí to rozmluvit. Přesně to se stalo Georgi Clooneymu a Julii Roberts v rolích šokovaných rodičů, kteří se rozhodnou zachránit svou dceru Lily před následky letní lásky. V tomto směru mají koneckonců bohaté zkušenosti. Před devatenácti lety se po podobném vzplanutí vzali, před čtrnácti lety pochopili, že to nebyl dobrý nápad, a ukončili to dobrodružství rozvodem. Od té doby se snaží jeden druhému vyhýbat, co to jde, protože vědí, že každé jejich setkání skončí hlasitou hádkou. Teď však vyhlásili dočasné příměří, aby vysvobodili svou dceru „ze spárů“ chytrého, hezkého a podnikavého domorodce, který se živí pěstováním a prodejem mořských řas. V přípravě rafinovaných pastí, jež mají jejich dceři sundat růžové brýle, jsou sice velmi dobří, žádná z nich však nesklapne tak, jak naplánovali. Co je ovšem horší, kulisy mořského ráje začínají probouzet vzpomínky na tu hezkou část jejich společné minulosti. A i když se brání zuby nehty, nebezpečí, že do toho znovu spadnou, doslova visí ve vzduchu. Tahle záchranná operace se zkrátka vyvíjí naprosto nečekaně. (CinemArt)

Trailer 1

radaza

Tenhle film je pouze hranou reklamou na Bali.  Julie Roberts pro mě s věkem ztratila kouzlo, mám pocit, že se do jejího herectví více promítá její já a to není příliš přitažlivé. George Clooney vždy do svých rolí promítal své já a to přineslo filmu třetí hvězdičku. Jinak příběh by potřeboval ukončení po 10 letech, kterak uštvaná dceruška s 5 dětmi reviduje své sny. ()

Likan7

Na půl plynu jedoucí unylá romantická komedie, u které většině diváků bude stačit, že tu vidí 2 hvězdy minulých let. Clooney vypadá furt skvěle, Roberts už moc ne, ale to stejně bude všem jedno. Austrálie tady vypadá jak exotické Bali, je tu několik legračních momentů a celé to skončí happyendem. Překvapí to někoho? Bez špetky překvapivého, co by diváka vytrhlo z letargie. Z potenciálně dobrý komedie udělal slabý scénář podprůměrnou zábavu pro vypnutí mozku. ()

sedm.1

Co se této romantické komedii dá skutečně vyčíst, tak to je vážně neuvěřitelně tuctová a nenápaditá zápletka, a to od první do poslední minuty. Celý ten příběh totiž nedisponuje jediným překvapivým zvratem, jediným nečekaným momentem, jedinou scénou, která by nebyla předvídatelná a již po ,,iksté´´ zrecyklovaná, prostě v tomto ohledu je Ticket to Paradise ukázkovým příkladem absolutní neoriginálnosti. Ovšem pozor, mě to bylo po celou dobu úplně jedno, jelikož ten film zároveň disponuje tolika jinými pozitivními prvky, že mi ve výsledku nakonec tento nedostatek dokázali výrazným způsobem vynahradit. Především tedy samozřejmě očekávaně tím největším kladem filmu je obsazení ústředního páru Julií Roberts a hlavně pak snad čím dál víc sexy působivějšího George Clooneyho, který nejenže herecky i vizuálně nezastavitelně zraje, ale hlavně zde jednoznačně celému filmu i ve všech ohledech vévodí, je neskutečně vtipný, charismatický, emočně přesvědčivý, dramatický výrazný, prostě TOP. Nicméně i ostatní herci tu ale nejsou vůbec jen do počtu, a to i díky vesměs zábavně pojatým postavám, které též baví a vlastně žádná z nich nepůsobí ani trochu nesympaticky, či snad trapně. Obrovské překvapení mi jinak způsobila vtipnost filmu, hlavně pak neustálé hašteření ústředního ex-páru je opravdu fungujícím způsobem humorné, za působivé se zde dají nicméně považovat i nevlezlé emoce, kdy tvůrci zbytečně netlačí na pilu a vše vyplývá tak nějak přirozeně a uvěřitelně, no a opomenout samozřejmě neleze ani prostředí Bali, které lze skutečně považovat za jeden z mála rájů na Zemi, to je vážně nádhera. Sedla mi ale i taková ta celková uvolněná atmosféra celé této podívaná, takže já i když popravdě nejsem příliš příznivcem daného žánru, tak tohle mě oslovilo a pobavilo opravdu hodně a za mě si to zaslouží jasný palec nahoru. ()

John80

Príjemná komédia v ktorej čerstvo odpromovana dcéra budúca právnička odletí so svojou dobrou kamarátkou na Bali a tam sa zoznámi s typkom, ktorý ich dve zachráni pri plávaní v mori na kilometer od brehu a následne sa do seba zaľúbila, a budú chystať svadbu čo oznámi aj svojim rozvedenym rodičom, ktorý  za ňou priletia a samozrejme nebudú s tým súhlasiť, aby ich dcéra neurobila podobnú chybu v živote ako jej rodičia. Film obsahuje aj humorné scény , ktoré nás pobavili a nádherné prostredie Bali 3* ()

kingik

Julia Roberts a George Clooney jako dávno rozvedení rodiče čerstvé absolventky (Kaitlyn Dever) právnické fakulty, která si na Bali nabrnkla pěstitele mořských řas. A kouká z toho svatba. Přijíždějí na exotický ostrov v rámci rodičovské kontroly, kdy se oba obávají o životní štěstí své jediné dcery. Vše má jeden zásadní háček - jeden druhého nemohou naprosto vystát. Scénář je ale zásadně proti, aby se ve zlém rozešli s naběhnutím závěrečných titulek, tudíž plamen jejich dávné a dávno zaniklé zamilovanosti začne pomalu a jistě doutnat. Obě herecké hvězdy si film svorně produkovaly, takže předpokládám, že je účinkování v tomto filmu bavilo a snad je nikdo do toho nemusel nutit. Clooney dokonce vykazoval herecké a mimické rozparádění, takže z dané dvojice byl rozhodně tím lepším a zábavnějším. Roberts nenabídla ze svého hereckého rejstříku absolutně nic navíc. A s přibývajícím věkem vypadá stále obludněji. Ve filmu se nepovedlo jejich sbližování. Za mě to prostě nefungovalo. Dokud se tedy Clooney komicky ksichtil a Roberts měla sexappeal abatyše, tak to filmu svědčilo. Jakmile se do sebe měli zamilovávat, bylo to útrpné a nikterak svěží. Režisér Ol Parker se spoléhal na dvě herecké hvězdy v hlavních rolích, malebnost ostrova a občasně nenápadnou provokaci v podobě nějakého rafinovaného outfitu od Kaitlyn Dever. Větší zanícení ovšem neprokázal, takže romantika starců to jistí. 6/10 ()

• Přestože se děj filmu odehrává na Bali v Indonésii, byl natočen v australském Queenslandu. (honzikk)
  • Během závěrečných titulků běží nepovedené scény. (griph)

Související novinky

Julia Roberts a Jennifer Aniston si vymění těla

Julia Roberts a Jennifer Aniston si vymění těla

30.01.2023

Režisér povedené romantické komedie Palm Springs Max Barbakow našel svůj příští projekt. Letos se dočkáme jeho nové komedie Brothers s Joshem Brolinem, Brendanem Fraserem a Peterem Dinklagem, nově si… (více)

George Clooney není na prodej

George Clooney není na prodej

04.12.2021

Hollywoodské hvězdy často více než na filmech vydělávají v reklamě - kolikrát jste v poslední době viděli George Clooneyho ve filmu a kolikrát jen pít Nespresso? Jedna firma ale zjistila, že slavnou… (více)